Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam, zamówilem i odebrałen  pierwszy raz ryby kurierem z znanej firmy ale to już mniej ważne jakiej nie po to tu piszę. Chciałbym się zapytać doświadczonych hodowców czy są to ryby na sterydach.. mają ok. 4-5cm martwi mnie że już dostają koloru i mają spiczaste płetwy odbytowe

1489352494671-967858133.jpg

Edytowane przez Zinitoto
Opublikowano

Spoko kolego, rybkami od tego sprzedawcy nie będziesz zawiedziony. Z początku też nieufnie się moim rybkom przyglądałem a później napatrzyć się nie mogłem. Tylko mam żal do niego że sprzedał mi wiecej samców niż samic

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka




Opublikowano

No właśnie mowil ze plci nie widać... a dostałem co najmniej 10 samców i moze 5 samic... pytam bo mam jesZcze f1 blue neon undo i o wiele większe.. i jesZcze są srebrne lekko żółte.. a red rubin dopiero przy 6cm zaczynaly się wybarwiac a piękno zaczynają pokazywać przy 8cm ...

Opublikowano

Szczerze mówiąc nic tu niepokojącego nie widać W non mbuna ryby trzymane osobno bardzo wcześnie się wybarwiają , inna sprawa jest gdy ryba jest trzymana z większymi rybami a i jest możliwe że dany gat nigdy się nie wybarwi   .Ten ma około 10 i jeszcze mu trochę brakuje do pełnego wybarwienia  samica z 6 cm

IMG_5001.JPG

IMG_5010.JPG

Opublikowano

tak wygląda najlepiej wybarwiony samczyk , dzięki za fachową odpowiedz. Duzo się słyszy o aulonkach na sterydach dlatego chciałem się zapytać bardziej doświadczonych hodowców.  Szkoda tylko ze ball samców ale taki urok jak się zamawia ryby, kazdy patrzy wypchnąć swój towar.

IMG_20170313_184814.jpg

  • Dziękuję 1
Opublikowano (edytowane)

Te na sterydach to raczej import z Azji   . W  Polsce można spotkać te moczone ale coraz rzadziej  ten szał na super czerwone na szczęście miną chyba ludzie robią się bardziej uświadomieni 

Edytowane przez krzysiutoja
Opublikowano
1 godzinę temu, Zinitoto napisał:

No właśnie mowil ze plci nie widać... a dostałem co najmniej 10 samców i moze 5 samic... pytam bo mam jesZcze f1 blue neon undo i o wiele większe.. i jesZcze są srebrne lekko żółte.. a red rubin dopiero przy 6cm zaczynaly się wybarwiac a piękno zaczynają pokazywać przy 8cm ...

samice undu są ciemne

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • U mnie układ Maison Reef & Kulfon & Saulosi sprawdza się idealnie. Szeryf w swoim rewirze toleruje jedynie o dziwo pięknie wybarwiającego się samca Saulosi. Ogólnie mam wrażenie, że Saulosi są tłem dla reszty obsady, bo pływają gdzie chcą bez reakcji reszty obsady.
    • U mnie yellow już 5 lat żyje z "roślinożerną" mbuną karmione głównie spiruliną super forte 36% i żyją, mnożą się a samiec yellow wielki jak byk. Preferencje pokarmowe yellow można między bajki włożyć, jakby od karmy roślinnej miał jakiś brak to by nie urósł taki wielki. Wcześniej też miałem yellowy, już od lat 90-tych trzymane z mbuną i zawsze karmione przewagą karm roślinnych i zawsze było ok, dopiero tutaj zauważyłem jakąś manię na punkcie preferencji zywieniowych i nawet przez jakiś czas stosowałem się do tego ale zauważyłem że to jakaś bzdura która niema żadnego znaczenia. Znaczenie mogą mieć skrajności typu mbuna z rybożerną drapieżną non-mbuna, natomiast cała mbuna może być trzymana ze sobą razem i karmiona tym samym.
    • Oczywiście możesz połączyć i przy odpowiednim podejściu będzie to funkcjonować, ale czy jeśli preferencje żywieniowe tych ryb są jednak mocno odmienne, to powinno się to robić?
    • Chipokae to mięsożerca, więc zestawienie go z roślinożernym demasoni może być problematyczne. Oprócz auratusa możesz jeszcze rozważyć loriae. 
    • hej dzieki! A jaka jest obecnie filozofia laczenia np. L. caeruleus i L.trewavasae lub C.demasoni. Pamietam, ze kiedys niejako bylo "przeciwskazane" ze wzgledu na diete? Jak obecnie do tego się podchodzi? mozna je polaczyc?
    • Żółty to najlepiej yellow ( Labidochromis caeruleus ), masz zarówno samce jak i samice intensywnie żółte.
    • Cześć   Nie wiem czy połączenie M. Fainzilberi z C. Demasoni w takim zbiorniku to do końca dobry pomysł. Miałem w klasycznej 450tce M. Fainzilberi z Msobo i panowie z tych gatunków nie miały dla siebie litości. Demasoni nie hodowałem jeszcze ale wydaje mi się, że starcie na takiej linii może być jeszcze mocniejsze. Jeśli chodzi o kolor żółty to wspomniane wcześniej Msobo zdobyły moje serce, ale gdybym miał teraz poprzedni zbiornik to zamiast Msobo umieściłbym w nim Pseudotropheus Interruptus   Jeśli natomiast połączenie Fainzilberi - Demasoni jest nieuniknione to może warto rozważyć jeszcze Auratusy jako kolejnego zawadiakę? Ewentualny nadmiar agresji rozproszyłby się na większą liczbę chuliganów.  Ekstra rybą z pięknym żółtym kolorem u samic jest też M. Chipokae  Ale one w połączeniu z Fainzilberi to już chyba zbyt mocna opozycja dla Demasonów. 
    • Witamy po 15 latach. Trzymamy kciuki za powrót. Ja cały czas w klubie, więc za bardzo nie widzę przeskoku, pewnie był on płynny więc z ciekawością spytam się jaki jest Twój punkt widzenia. Co do obsady nie lubię doradzać, bo to często indywidualne podejście, jest trochę ryb całkowicie żółtych wśród samic tak jak ch. saulosi czy msobo, choć one trochę pomarańczowe tak samo jak samice M. estherae, no i yelowek.
    • Cześć po 15 latach powrót do Malawi (pewnie część starszych użytkowników może mnie pamiętać). Moj poprzednik nick Rajwus15, malawi 450l i 160l 😉 kilka lat klubowicz Widzę, ze dokonal się pewnego rodzaju przeskok w wiedzy/rozumieniu mbuna Akwarium 160x50x60h, tworzy się  - planuje: M. fainzilberi maison reef (moj ulubiony gatunek, mialem wczesniej kilka lat w 450l) L. trewavasae chilumba C. demasoni (kilka sztuk, nie do konca moj wybor, ale musza byc)   Mysle nad akcentem zoltym - propozycje?   Mozliwe ze ostatecznie zostana 3 gatunki, pierwotnie wezme uklady 1+3, badz mlode prawdopodobnie z aquahaus gaus, ale pewnie wyjdzie z czasem Dzieki i pozdrawiam
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.