Skocz do zawartości

Identyfikacja skałek


Rekomendowane odpowiedzi

Wyszorowałem i sparzyłem, narazie skałki leżą na balkonie a startuje gdzieś za miesiąc więc jeszcze zajmę się nimi przed włożeniem.

Ale dalej nikt nie powiedział co to może być - ja podejrzewam że bazalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowiec odpada, nie mają ziarnistej budowy tylko litą i zbitą. Jedna mała skałka na zdjęciach wyszła trochę jaśniejsza i wygląda podobnie do piaskowca ale na żywo jest taka jak inne. 

Rozumiem że bazalt można stosować w naszym biotopie, jest to skała wulkaniczna.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bazalt

Nie jestem geologiem znaczy się mineralogiem(precyzyjniej)  więc mogę się mylić, mam nadzieję że ktoś mnie naprowadzi na właściwy tor jakie to skałki.

Znalezione koło Bolkowa woj. dolnośląskie.

Tak czy inaczej chodzi mi bardziej o to czy mogę ich użyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Pleziorro napisał:

możesz zabrać kamole na myjnię samochodową i potraktować je z bliska Karcherem

Wiesz, dziwnie bym trochę wyglądał jakbym z auta wysypał kupę gruzu i zamiast samochodu czyścił kamienie. Przypomniałem sobie że żona ma parownice Karcher, to będzie najlepsze rozwiązanie bo pod ciśnieniem gorącą parą schodzi cały brud i chemii nie trzeba używać. Mam jeszcze jakiś miesiąc zanim włożę je do szkła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zygi napisał:

Wiesz, dziwnie bym trochę wyglądał jakbym z auta wysypał kupę gruzu i zamiast samochodu czyścił kamienie. 

Dziwnie to byś wyglądał jak byś na środku myjni zrobił kupę i zatańczył dookoła na golasa, mogło by się skończyć na komisariacie, natomiast wyjęcie kilku głazów na myjni nigdy nie stanowiło dla mnie problemu obyczajowego, a robiłem to już ze 3 razy :).
Ale może nie powinienem mierzyć każdego swoja miara, pewnie nie każdy by wyszedł na ulicę w pomarańczowych "bojówkach" :) 
Niemniej karcher daje doskonałe wyniki i jak się przełamiesz w sobie to będziesz zadowolony z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pleziorro napisał:

Dziwnie to byś wyglądał jak byś na środku myjni zrobił kupę i zatańczył dookoła na golasa

Nie popadajmy w skrajności hehe. Jednak znam działanie parownicy karchera i wiem co potrafi, Wszystko schodzi jak marzenie i jeszcze wyparzone. Skoro mam to pod ręką to po co się tarabanić z głazami. Ledwo wniosłem je na 4 piętro. :P

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Zygi napisał:

Jednak znam działanie parownicy karchera i wiem co potrafi, Wszystko schodzi jak marzenie i jeszcze wyparzone. Skoro mam to pod ręką to po co się tarabanić z głazami. 

Masz możliwości to korzystaj z nich :) 

Będzie ok ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.