Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanko jaki sciemniacz będzie współpracował z power ledami. Mam belkę z 34 szt 1w power led epistar: 12- 6500k, 12-8500k,  10 full spektrum. Kupiłem taki http://allegro.pl/sciemniacz-kontroler-radiowy-do-tasm-led-mini-144w-i5631281052.html?snapshot=MjAxNy0wMi0yOFQwNTozNzoxNy43NDJaO2J1eWVyOzM1N2NmOTE2ZWEwMWM1YjA3ZDA0ZWUxNzBhOGYzODE1NGQxNjE2ODUwOTU4YzI4ZThhYjA4NmExZWQwMzFiNjQ%3D ale niestety nie działa. 

Opublikowano

A jak te trzy rodzaje diod 1W są połączone i jaki masz zasilacz do tego ?

Mozesz wieczorkiem cyknąć fotkę jak to świeci? bo jeśli diody do hodowli marihuany nie są równomiernie rozmieszczone na belce to wyjdą takie różowe placki na górze.

Jesteś zadowolony z efektu jak to świeci?

Opublikowano (edytowane)
14 godzin temu, deccorativo napisał:

A jak te trzy rodzaje diod 1W są połączone i jaki masz zasilacz do tego ?

Mozesz wieczorkiem cyknąć fotkę jak to świeci? bo jeśli diody do hodowli marihuany nie są równomiernie rozmieszczone na belce to wyjdą takie różowe placki na górze.

Jesteś zadowolony z efektu jak to świeci?

Heniu jeśli chodzi o Marysie to żniwa będą obfite jasnooo :),,,,

Dla rybek to chyba troszkę ( za ) jasno?

też polecam ....  http://palabras.pl/#/leddimmer   

Edytowane przez Dariusz
Opublikowano

Po obejrzeniu filmiku projektanta tego światełka to powiem że::(

1/ 34 szt diod 1W połączono szeregowo i zasilono driverem 300mA czyli zasilaczem stałoprądowym więc żaden sterownik czy Romka czy ten kupiony przez autora tematu za 14 zł nie będzie na tym działał.  Trochę też nie logiczne sterować jeden kanał sterownikiem Romka z 4 kanałami ale to 112l chyba więc jeśli byłaby kiedyś decyzja o  zmianie na baniak 600l to tylko wtedy warto wydać na zaś 150zł na sterownik.

Takie cudo zawsze świeci na maxa i ustawia takie sumaryczne napięcie diod by z ich maksymalnego prądu 350mA płynęło zawsze 300mA poza tym startem ,więc się grzeje to na maxa . Jak driver nie ma miękkiego startu to tak jak na filmiku - najpierw jest wybuch światła jak przy atomówce a potem ustala się te świecenie na max i żadnej regulacji nie zrobisz ( regulowane drivery to są ale to chore pieniądze)

Moim skromnym zdaniem elektronika nie projektował to elektronik- akwarysta.

2/ Poza brakiem jakiejkolwiek regulacji światłem, diody dobrano jak napisałem -pod hodowlę marychy, czyli do baniaczka stricte roślinnego a nie pod ryby które tam pływają.

3/ Brakuje także światła nocnego niebieskiego które zazwyczaj ( poza wyjątkami) jest pożądane, tak jak świt i zmierzch.

4/ Zapala się to i gaśnie jak świetlówki a nawet z wybuchem światła więc IMHO stresuje i straszy ryby każdego dnia.

5/ Widać w których miejscach są te diody do marychy i ryby jak podpłyną wysoko to mają efekt kameleona , przy dnie tego już nie ma.

Oczywiście da się to przerobić tak by było to regulowane a nawet w pełni automatyczne oświetlenie do akwarium Malawi ale  na pewno wymaga zmiany zasilacza, połączeń między diodami, wywalenia tych 6500K  i zmianę na ledy niebieskie .

Samą konstrukcję belki bym pozostawił bo jest elegancka  ale szybę nakrywową bym dał jednak - nic ci jeszcze nie wyskoczyło na podłogę? jeśli jeszcze nie to na pewno się zdarzy.

Wtedy belka się upraszcza - nie wymaga osłony z plexy.

Jeśli podejmujesz temat wymiany tych elementów , zakup nowego zasilacza i sterownika, wymiany diod oraz zmianę połaczeń to mogę pomóc jak to zrobić samemu.

Może takie możliwości by cię zadowoliły bo to by było najtaniej i najmniej przeróbek.

 

 

Opublikowano

Generalnie mam w planach przenieść to oświetlenie do baniaka 300l a do tej 112 wrzucę muszlowce z 60l.  Po dłuższym zastanowieniu i przeczytaniu kilku tematów na forum dochodzę do wniosku że najlepszym rozwiązaniem będzie przerobienie tego oświetlenia (chętnie zasięgne twoich rad odnośnie przerobienia tej belki)   W tej chwili mam też oświetlenie tzw.  nocne,  kupiłem 2 niebieskie diody i podłączyłem pod osobnym zasilacz. 

Opublikowano

Po pierwsze to dopiero teraz skojarzyłem że w twoim  odrębnym temacie pokrywy do 300l opisujesz tą belkę  led , a w tym belkę pomijasz a piszesz o ściemniaczu belki do 140l. - teraz chcesz ja przerobić do 300l a co z diodami niebieskimi które masz na odrębnym zasilaczu - litości.

Może poproś moderatora by to jakoś poskładał - oświetlenie ze ściemniaczem do 140l jako jedno a pokrywę jako drugi temat ale już bez belki od 140tki.

Wątpię by się dało przerobić belkę długości 80 cm do takiego baniaka 300l o nie znanych wymiarach :angry:ale raczej nie jest to 80cm długości. Trzeba robić nowe oświetlenie do 300l

:)Może weż się ogarnij - pomyśl i opisz dokładnie co masz do przerobienia w tej 140l a  co chcesz uzyskać w tej nowej 300l ale napisz wszystkie chciejstwa by nie wyciągać tego z ciebie jak flaki z oleju po jednej wiadomości jak z tym niebieskim..

Może zacznij od zmiany tytułu na Belka ze ściemniaczem do 300l pod pokrywę z pcv , bo to co tu pokazujesz to jest belka nad otwartym 140l.

Moim zdaniem do tego nowego baniaczka xxx długości trzeba robić nową belkę z full hermetyzacją albo klasyczne u nasz moduły RGB + White 11000K  wszystko na IP68 i do tego albo Sterownik Romka albo te chińskie w paśmie WiFi które pokazałem.

 

 

 

 

 

Opublikowano

Sory za ten bałagan w "zeznaniach". Głównie chciałem się dowiedzieć czy do tych ledow można podłączyć jakiś sciemniacz. Uzyskałem odpowiedz,  dziękuję. Myślę że temat do zamknięcia. Deccorative dzięki za poświęcony czas. Odezwę się na pw jak będę miał jakieś pytanka odnośnie nowego oświetlenia. Do tego czasu przestudiuje trochę forum. 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Mogłem z tą grubością polecieć za mocno, za co przepraszam. Sprawdziłem przed chwilą i wyszło że ma 4 cm grubości, no miary w oczach to ja nie mam ;/. I tak, jest z płyty wiórowej.
    • Coo -Blat 10cm grubości? Jeszcze takiego nie widziałem z płyty drewnianej - wiórowej? Czy coś źle zrozumiałem?
    • Jak masz blat dwa metry to nie bierz akwarium 120cm. Miałem mniejsze i też takie 120 no i sobie były. Niby ładne. A teraz mam nieco większe 180cm i spod 50cm i przód 60cm. Mimo że skromne to na żywo robi na wszystkich wrażenie, bo jest "wielkie". Może nie gigant ale je widać w salonie.  Pomyśl nad stalowym stelażem. Ja chciałem nauczyć się spawać, bo taki miałem kaprys. Kupiłem więc materiały i chińską dobrą, wygodną spawarkę. Fajna zabawa a wyszło wszystko jakieś 70% tego co bym zapłacił za gotowca. Mocna, stabilna konstrukcja, która rozkłada ciężar i już. Przez 2lata ze sklejki miałem obudowę bo brakowało lasy ale i tak było estetycznie. Teraz mam obudowany spod pod wzór mebli. Nie wszystko na raz. Ale posłuchaj wszystkich powyżej i nie bierz akwarium 120cm, bo to na gupiki się nadaje tylko.  A jak sobie wstawisz takie 180 czy 200cm (albo większe ) to zapewniam Cię, że każdy (i Ty też) chociaż w myślach zawsze na widok tego akwarium będzie mówił : ale ku... fajne wielkie akwarium:)  A jak wstawisz 120cm to będą ( i Ty też) mówić: o jest akwarium, z rybkami, woda nawet chlupie sobie, no fajne...
    • Dobieranie akwarium do rozmiaru blatu to trochę dziwny pomysł.  Ale jeśli masz miejsce na akwarium 200x50 to nawet nie zastanawiaj się nad 120x40x50, bo po kilku miesiącach stwierdzisz, że jest za małe i będziesz sobie pluł w brodę, że nie postawiłeś większego. Sprawdź jak duże akwarium możesz zmieścić w pokoju. Potem poprzesuwaj meble, żeby weszło większe. Potem pomyśl czy wszystkie meble są naprawdę potrzebne, sprzedaj te zbędne (budżet wzrośnie), poprzestawiaj znowu te które zostały, żeby zrobić więcej miejsca. Ścian na razie nie burz (to przyjdzie później, jak złapiesz bakcyla), blat olej i celuj w takie szkło i stelaż jakie tam wciśniesz.  Jeśli nie mieszkasz w zabytkowej kamienicy to stropem się nie przejmuj, akwarium 500l waży tyle co dwóch Amerykanów stojących obok siebie, stropy się pod nimi nie zawalają. Jeśli Twój tata się o nie martwi to możesz podłożyć płytę pod stelaż żeby lepiej rozłożyć obciążenie podłogi. Fajnie, że pytasz i szukasz rozwiązań, to dobrze wróży na przyszłość. Jeśli jednak zdecydujesz się na 120x40x50 to bierz tego Juwela o którym pisał @Bartek_De, też od niego zaczynałem - solidny zestaw na początek, służył mi lata bez żadnych problemów.       
    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.