Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanko jaki sciemniacz będzie współpracował z power ledami. Mam belkę z 34 szt 1w power led epistar: 12- 6500k, 12-8500k,  10 full spektrum. Kupiłem taki http://allegro.pl/sciemniacz-kontroler-radiowy-do-tasm-led-mini-144w-i5631281052.html?snapshot=MjAxNy0wMi0yOFQwNTozNzoxNy43NDJaO2J1eWVyOzM1N2NmOTE2ZWEwMWM1YjA3ZDA0ZWUxNzBhOGYzODE1NGQxNjE2ODUwOTU4YzI4ZThhYjA4NmExZWQwMzFiNjQ%3D ale niestety nie działa. 

Opublikowano

A jak te trzy rodzaje diod 1W są połączone i jaki masz zasilacz do tego ?

Mozesz wieczorkiem cyknąć fotkę jak to świeci? bo jeśli diody do hodowli marihuany nie są równomiernie rozmieszczone na belce to wyjdą takie różowe placki na górze.

Jesteś zadowolony z efektu jak to świeci?

Opublikowano (edytowane)
14 godzin temu, deccorativo napisał:

A jak te trzy rodzaje diod 1W są połączone i jaki masz zasilacz do tego ?

Mozesz wieczorkiem cyknąć fotkę jak to świeci? bo jeśli diody do hodowli marihuany nie są równomiernie rozmieszczone na belce to wyjdą takie różowe placki na górze.

Jesteś zadowolony z efektu jak to świeci?

Heniu jeśli chodzi o Marysie to żniwa będą obfite jasnooo :),,,,

Dla rybek to chyba troszkę ( za ) jasno?

też polecam ....  http://palabras.pl/#/leddimmer   

Edytowane przez Dariusz
Opublikowano

Po obejrzeniu filmiku projektanta tego światełka to powiem że::(

1/ 34 szt diod 1W połączono szeregowo i zasilono driverem 300mA czyli zasilaczem stałoprądowym więc żaden sterownik czy Romka czy ten kupiony przez autora tematu za 14 zł nie będzie na tym działał.  Trochę też nie logiczne sterować jeden kanał sterownikiem Romka z 4 kanałami ale to 112l chyba więc jeśli byłaby kiedyś decyzja o  zmianie na baniak 600l to tylko wtedy warto wydać na zaś 150zł na sterownik.

Takie cudo zawsze świeci na maxa i ustawia takie sumaryczne napięcie diod by z ich maksymalnego prądu 350mA płynęło zawsze 300mA poza tym startem ,więc się grzeje to na maxa . Jak driver nie ma miękkiego startu to tak jak na filmiku - najpierw jest wybuch światła jak przy atomówce a potem ustala się te świecenie na max i żadnej regulacji nie zrobisz ( regulowane drivery to są ale to chore pieniądze)

Moim skromnym zdaniem elektronika nie projektował to elektronik- akwarysta.

2/ Poza brakiem jakiejkolwiek regulacji światłem, diody dobrano jak napisałem -pod hodowlę marychy, czyli do baniaczka stricte roślinnego a nie pod ryby które tam pływają.

3/ Brakuje także światła nocnego niebieskiego które zazwyczaj ( poza wyjątkami) jest pożądane, tak jak świt i zmierzch.

4/ Zapala się to i gaśnie jak świetlówki a nawet z wybuchem światła więc IMHO stresuje i straszy ryby każdego dnia.

5/ Widać w których miejscach są te diody do marychy i ryby jak podpłyną wysoko to mają efekt kameleona , przy dnie tego już nie ma.

Oczywiście da się to przerobić tak by było to regulowane a nawet w pełni automatyczne oświetlenie do akwarium Malawi ale  na pewno wymaga zmiany zasilacza, połączeń między diodami, wywalenia tych 6500K  i zmianę na ledy niebieskie .

Samą konstrukcję belki bym pozostawił bo jest elegancka  ale szybę nakrywową bym dał jednak - nic ci jeszcze nie wyskoczyło na podłogę? jeśli jeszcze nie to na pewno się zdarzy.

Wtedy belka się upraszcza - nie wymaga osłony z plexy.

Jeśli podejmujesz temat wymiany tych elementów , zakup nowego zasilacza i sterownika, wymiany diod oraz zmianę połaczeń to mogę pomóc jak to zrobić samemu.

Może takie możliwości by cię zadowoliły bo to by było najtaniej i najmniej przeróbek.

 

 

Opublikowano

Generalnie mam w planach przenieść to oświetlenie do baniaka 300l a do tej 112 wrzucę muszlowce z 60l.  Po dłuższym zastanowieniu i przeczytaniu kilku tematów na forum dochodzę do wniosku że najlepszym rozwiązaniem będzie przerobienie tego oświetlenia (chętnie zasięgne twoich rad odnośnie przerobienia tej belki)   W tej chwili mam też oświetlenie tzw.  nocne,  kupiłem 2 niebieskie diody i podłączyłem pod osobnym zasilacz. 

Opublikowano

Po pierwsze to dopiero teraz skojarzyłem że w twoim  odrębnym temacie pokrywy do 300l opisujesz tą belkę  led , a w tym belkę pomijasz a piszesz o ściemniaczu belki do 140l. - teraz chcesz ja przerobić do 300l a co z diodami niebieskimi które masz na odrębnym zasilaczu - litości.

Może poproś moderatora by to jakoś poskładał - oświetlenie ze ściemniaczem do 140l jako jedno a pokrywę jako drugi temat ale już bez belki od 140tki.

Wątpię by się dało przerobić belkę długości 80 cm do takiego baniaka 300l o nie znanych wymiarach :angry:ale raczej nie jest to 80cm długości. Trzeba robić nowe oświetlenie do 300l

:)Może weż się ogarnij - pomyśl i opisz dokładnie co masz do przerobienia w tej 140l a  co chcesz uzyskać w tej nowej 300l ale napisz wszystkie chciejstwa by nie wyciągać tego z ciebie jak flaki z oleju po jednej wiadomości jak z tym niebieskim..

Może zacznij od zmiany tytułu na Belka ze ściemniaczem do 300l pod pokrywę z pcv , bo to co tu pokazujesz to jest belka nad otwartym 140l.

Moim zdaniem do tego nowego baniaczka xxx długości trzeba robić nową belkę z full hermetyzacją albo klasyczne u nasz moduły RGB + White 11000K  wszystko na IP68 i do tego albo Sterownik Romka albo te chińskie w paśmie WiFi które pokazałem.

 

 

 

 

 

Opublikowano

Sory za ten bałagan w "zeznaniach". Głównie chciałem się dowiedzieć czy do tych ledow można podłączyć jakiś sciemniacz. Uzyskałem odpowiedz,  dziękuję. Myślę że temat do zamknięcia. Deccorative dzięki za poświęcony czas. Odezwę się na pw jak będę miał jakieś pytanka odnośnie nowego oświetlenia. Do tego czasu przestudiuje trochę forum. 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.