Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanko jaki sciemniacz będzie współpracował z power ledami. Mam belkę z 34 szt 1w power led epistar: 12- 6500k, 12-8500k,  10 full spektrum. Kupiłem taki http://allegro.pl/sciemniacz-kontroler-radiowy-do-tasm-led-mini-144w-i5631281052.html?snapshot=MjAxNy0wMi0yOFQwNTozNzoxNy43NDJaO2J1eWVyOzM1N2NmOTE2ZWEwMWM1YjA3ZDA0ZWUxNzBhOGYzODE1NGQxNjE2ODUwOTU4YzI4ZThhYjA4NmExZWQwMzFiNjQ%3D ale niestety nie działa. 

Opublikowano

A jak te trzy rodzaje diod 1W są połączone i jaki masz zasilacz do tego ?

Mozesz wieczorkiem cyknąć fotkę jak to świeci? bo jeśli diody do hodowli marihuany nie są równomiernie rozmieszczone na belce to wyjdą takie różowe placki na górze.

Jesteś zadowolony z efektu jak to świeci?

Opublikowano (edytowane)
14 godzin temu, deccorativo napisał:

A jak te trzy rodzaje diod 1W są połączone i jaki masz zasilacz do tego ?

Mozesz wieczorkiem cyknąć fotkę jak to świeci? bo jeśli diody do hodowli marihuany nie są równomiernie rozmieszczone na belce to wyjdą takie różowe placki na górze.

Jesteś zadowolony z efektu jak to świeci?

Heniu jeśli chodzi o Marysie to żniwa będą obfite jasnooo :),,,,

Dla rybek to chyba troszkę ( za ) jasno?

też polecam ....  http://palabras.pl/#/leddimmer   

Edytowane przez Dariusz
Opublikowano

Po obejrzeniu filmiku projektanta tego światełka to powiem że::(

1/ 34 szt diod 1W połączono szeregowo i zasilono driverem 300mA czyli zasilaczem stałoprądowym więc żaden sterownik czy Romka czy ten kupiony przez autora tematu za 14 zł nie będzie na tym działał.  Trochę też nie logiczne sterować jeden kanał sterownikiem Romka z 4 kanałami ale to 112l chyba więc jeśli byłaby kiedyś decyzja o  zmianie na baniak 600l to tylko wtedy warto wydać na zaś 150zł na sterownik.

Takie cudo zawsze świeci na maxa i ustawia takie sumaryczne napięcie diod by z ich maksymalnego prądu 350mA płynęło zawsze 300mA poza tym startem ,więc się grzeje to na maxa . Jak driver nie ma miękkiego startu to tak jak na filmiku - najpierw jest wybuch światła jak przy atomówce a potem ustala się te świecenie na max i żadnej regulacji nie zrobisz ( regulowane drivery to są ale to chore pieniądze)

Moim skromnym zdaniem elektronika nie projektował to elektronik- akwarysta.

2/ Poza brakiem jakiejkolwiek regulacji światłem, diody dobrano jak napisałem -pod hodowlę marychy, czyli do baniaczka stricte roślinnego a nie pod ryby które tam pływają.

3/ Brakuje także światła nocnego niebieskiego które zazwyczaj ( poza wyjątkami) jest pożądane, tak jak świt i zmierzch.

4/ Zapala się to i gaśnie jak świetlówki a nawet z wybuchem światła więc IMHO stresuje i straszy ryby każdego dnia.

5/ Widać w których miejscach są te diody do marychy i ryby jak podpłyną wysoko to mają efekt kameleona , przy dnie tego już nie ma.

Oczywiście da się to przerobić tak by było to regulowane a nawet w pełni automatyczne oświetlenie do akwarium Malawi ale  na pewno wymaga zmiany zasilacza, połączeń między diodami, wywalenia tych 6500K  i zmianę na ledy niebieskie .

Samą konstrukcję belki bym pozostawił bo jest elegancka  ale szybę nakrywową bym dał jednak - nic ci jeszcze nie wyskoczyło na podłogę? jeśli jeszcze nie to na pewno się zdarzy.

Wtedy belka się upraszcza - nie wymaga osłony z plexy.

Jeśli podejmujesz temat wymiany tych elementów , zakup nowego zasilacza i sterownika, wymiany diod oraz zmianę połaczeń to mogę pomóc jak to zrobić samemu.

Może takie możliwości by cię zadowoliły bo to by było najtaniej i najmniej przeróbek.

 

 

Opublikowano

Generalnie mam w planach przenieść to oświetlenie do baniaka 300l a do tej 112 wrzucę muszlowce z 60l.  Po dłuższym zastanowieniu i przeczytaniu kilku tematów na forum dochodzę do wniosku że najlepszym rozwiązaniem będzie przerobienie tego oświetlenia (chętnie zasięgne twoich rad odnośnie przerobienia tej belki)   W tej chwili mam też oświetlenie tzw.  nocne,  kupiłem 2 niebieskie diody i podłączyłem pod osobnym zasilacz. 

Opublikowano

Po pierwsze to dopiero teraz skojarzyłem że w twoim  odrębnym temacie pokrywy do 300l opisujesz tą belkę  led , a w tym belkę pomijasz a piszesz o ściemniaczu belki do 140l. - teraz chcesz ja przerobić do 300l a co z diodami niebieskimi które masz na odrębnym zasilaczu - litości.

Może poproś moderatora by to jakoś poskładał - oświetlenie ze ściemniaczem do 140l jako jedno a pokrywę jako drugi temat ale już bez belki od 140tki.

Wątpię by się dało przerobić belkę długości 80 cm do takiego baniaka 300l o nie znanych wymiarach :angry:ale raczej nie jest to 80cm długości. Trzeba robić nowe oświetlenie do 300l

:)Może weż się ogarnij - pomyśl i opisz dokładnie co masz do przerobienia w tej 140l a  co chcesz uzyskać w tej nowej 300l ale napisz wszystkie chciejstwa by nie wyciągać tego z ciebie jak flaki z oleju po jednej wiadomości jak z tym niebieskim..

Może zacznij od zmiany tytułu na Belka ze ściemniaczem do 300l pod pokrywę z pcv , bo to co tu pokazujesz to jest belka nad otwartym 140l.

Moim zdaniem do tego nowego baniaczka xxx długości trzeba robić nową belkę z full hermetyzacją albo klasyczne u nasz moduły RGB + White 11000K  wszystko na IP68 i do tego albo Sterownik Romka albo te chińskie w paśmie WiFi które pokazałem.

 

 

 

 

 

Opublikowano

Sory za ten bałagan w "zeznaniach". Głównie chciałem się dowiedzieć czy do tych ledow można podłączyć jakiś sciemniacz. Uzyskałem odpowiedz,  dziękuję. Myślę że temat do zamknięcia. Deccorative dzięki za poświęcony czas. Odezwę się na pw jak będę miał jakieś pytanka odnośnie nowego oświetlenia. Do tego czasu przestudiuje trochę forum. 

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam serdecznie, mam zapytanie odnośnie czegoś, co porasta kamienie w moim malawi.  Jeśli chodzi o temat glonów i tego typu rzeczy jestem zielony w temacie. Moje akwarium etap okrzemków przerabiało dosyć dawno temu i wyglądało tak: Długo chodziło bez mieszkańców. Po około roku, gdy kamienie były już czyste wpuściłem ryby. Wydarzyło się to dwa tygodnie temu i akwarium z takiego: zmieniło się na takie: Na żywo dużo lepiej widać zieleń, jest jej bardzo dużo. Podejrzewałem, że jak zasiedlę akwarium to pojawią się też glony. Dodatkowo akwarium stoi na przeciwko okna północnego więc dostaje sporo światła. Nie mniej jednak nadal zastanawia mnie czy to mogło stać się tak szybko. To, co skłoniło mnie do napisania tego postu to dziwne punkty na omawianych kamieniach. Występują z różnorodną częstotliwością i odbiegają kolorem od reszty zielonych porostów na kamieniach. Tutaj fotki: Chodzi mi o te niebieskawo-zielonkawe kropki. Jestem wzrokowcem a ten kolor wydaje mi się mało naturalno-bezpieczny(?) I zacząłem się lekko martwić. Wolę dmuchać na zimne i dowiedzieć się od ludzi bardziej doświadczonych. Co to może być? A przede wszystkim czy to powód do zmartwień? Jak mówiłem - o ile ryby i samo malawi pod względem wiedzy nie jest mi obce tak glony to inna para kaloszy. Z góry dziękuję za pomoc. 
    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.