Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
poza tym że takiej ceramiki jak się ma w eheimie nie kupisz nawet za 100 zł a co dopiero za 70-80 zł


A powiedz mi Yaro dlaczego tak uważasz?

Bo napisane , że eheim?

Chyba tylko dlatego:)

Nawet jeśli wsypiesz keramzyt to nie jestem pewien czy byłaby duża różnica.

Używałem Siporaxu , używałem biocera maxu hagena , a teraz używam tego:

http://www.allegro.pl/item272614576_272614576.html


Nie ma różnicy.

Więc nie widzę powodu dla którego miałbym przepłacać za eheimowską "markową" ceramikę.

Z eheimem w ogóle jest ciekawa sprawa , bo zauważ , że wszystkie części jakie chcesz do niego kupić kosztują bajońskie sumy , a do innych marek są o połowę , a nierzadko i kilka razy tańsze.

I raczej nie ma to nic wspólnego z jakością , a raczej z kreowaniem marki właśnie:)

Opublikowano
Ja stosuję tylko keramzyt za 5 pln na 30 filtrów. Natomiast eheim 2228 różni się od JBL-a faktyczną wydajnością pompy a co za tym idzie jest poprostu znacznie lepszy. Można to tylko wytestować w akwarium higienicznym z dużą obsadą ryb ale to zupełnie nie na temat topicu.


Z tym się muszę zgodzić :D

JBL ma mniejszą faktyczną wydajność pompy , ale dla mnie raczej nie warte różnicy w cenie :D

U mnie faktyczna wydajność wraz z wkładami to ok 600-700l/h w zależności od stopnia zabrudzenia wkładów:)

Gdy stosowałem oryginalne gąbki i włókninę wydajność ta była jeszcze mniejsza , dlatego z nich zrezygnowałem.


Ale ja dalej mimo wszystko zostaję przy JBL-u

Opublikowano

Lenek! Kup JBL i właduj ceramikę tak jak pisał danielj i gitara. Wewnętrzny jakaś głowica 1000l/h i sprawa załatwiona. Bakterie nie rozróżniają marki filtra tylko urzytkownik ma czasami problem z poprawną obsługą przy serwisowaniu z czego wynikają przecieki i pęknięte elementy... Pozdro !

Opublikowano

Ja jestem zwolennikiem Eheim-ów nie dlatego, że jest to znana marka tylko dlatego, że to naprawdę dobre filtry użytkuję ich wiele i żaden nigdy się nie zepsół. Filtry, które użytkuje pracują w wylęgarniach zimnowodnych często na zewnątrz pod chmurką w szklarniach, piwnicach i zwykłych mieszkaniach. Pracują już nie rok i nie pięć lat a znacznie dłużej. W tym czasie filtry innych marek niestety zdążyły się "zużyć" :( Wiem, że ich cena nie jest niska ale biorąc pod uwagę fakt, że jest to zakup na całe życie to myślę, że warto. Oczywiście filtry innych marek będą także skutecznie oczyszczać wodę różnica jest tylko taka, że będą to robić mniej skutecznie i krócej.

Nie neguję nikogo, niech każdy kupuje to na co ma ochotę chciałem tylko zaznaczyć, że Eheim wart jest swojej ceny.

Opublikowano

Jakub ! Całkowicie się z tobą zgadzam ! Czasami jednak trzeba patrzeć na to tak jak w przypadku Lenka i kilku innych mniej doświadczonych i nie przy kasie, akwarystów. Niska cena + przykre doświadczenie = WIEDZA. Ja ufam wiedzy i w doświadczenia innych akwarystów i narazie wybrałem DIY + Tetra. Mam słabość do Eheim-ów ! ;) . Pozdro dla wszystkich!

Opublikowano

Lenek napisz czy Ci głośno chodzi.


Ja dopiero dziś odpaliłem kompa od czasu świąt i z mojej strony miałbyś negatywną opinię o tym filtrze.


Mój cicho chodził jakiś 1 miesiąc a potem zaczął buczeć.Szafka jest cała wyłożona styropianem ale odgłos pracy dalej słychać.

Nie jest głośne terkotanie tylko praca jakby transformatora. Ten dźwięk jest "wszędobylski" , kiedyś nawkładałem poduszek ale i tak dalej było słychać!!


Niestety zostałem z tym problemem na zawsze, gdyż zapodziała mi się karta gwarancyjna :cry::cry::evil::evil:


Ma ktoś jakiś pomysł jak to wyciszyć?

Dodam, że jest to model JBL 500

Opublikowano
Słyszałem to tej wadzie, ale podobno dotyczy ona tylko modeli 250.


ja mam JBL'a CP 250 i u mnie jest niesłyszalny i nie mam z nim żadnych problemów, z mojej strony godny jest polecenia:) kartony filtrów JBL'a opasane są (jak się kupuje oczywiście) białą opaską nylonową bądź żółtą, jeśli jest biała pochodzi z niemieckich fabryk i magazynów, jeśli jest żółta to znaczy, że te partie pochodzą już z fabryk azjatyckich do których JBL z resztą jak inne firmy również przerzuca swoje linie produkcyjne.

Opublikowano

Filtr kupiłem w maju ale pamiętam, że opaska była białego koloru więc i niemcom zdaża się coś źle zrobić.

Niestety na nieudany model akurat ja trafiłem :(

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.