Skocz do zawartości

Malawi 150x50x60 ile to kosztuje? Historia powstania.


onlyrafito

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, onlyrafito napisał:

A jeśli chodzi o belkę to jest ona wysunięta w ten profil aluminiowy na środku i można ją przesówać w lewo i wprawo lub wysunąć całkowicie i wsunąć inną. Można by było nawet do tego alu profilu dokleić ledy by miały chłodzenie i taki właśnie mam plan.

...czyli tak jak u mnie. Jest to bardzo praktyczne..choćby wkładanie dużych kamieni czy też gmeranie w akwa:) A te zaślepki muszą się rozkładać..ja pierwsze to przecinałem brzeszczotem i wtedy zorientowałem się ,że się rozkładają:) Musiałem wymienić na nowe:) Ale to już detal....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, onlyrafito napisał:

Ale czy ta skraplająca się woda nie służy rybom? Czy chodzi tylko o przegrzewanie?

....nawet lepiej ,że nie odparowuje na sufit czy ściany. Ale z drugiej strony nie skrapla Ci się np. na elektryce w pokrywie. Albo podnosisz pokrywę a tu woda Ci cieknie po szybach . Zawsze jest coś za coś:)

..no i w lato zawsze to wspomaga chłodzenie wody. I  to znacząco.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, led4grow napisał:

Ja za swoje 460l. zapłaciłem razem prawie 3000zl z czego szkło nieco ponad 1000zl. Sporą część budżetu pochłonęły formatki spienionego pcv na podkład, tło, kaseciak i pokrywę. Reszta to pompa, falownik, grzałka, sterownik leddimmerpro, moduły led i filtr ro. Ten ostatni z dużym zapasem wkładów, żywicy, soli i bufferów na długi czas kosztował ponad 500zl ale większość stwierdzi że to rzecz zbędna więc w sumie wyszło podobnie ;)

No właśnie się zastanawiałem czy tak ma być czy może na czymś przepłaciłem ? Widzę jednak, że pewnych kosztów się nie przeskoczy. Mam tylko nadzieję, że te większe nakłady na początku zaowocują w przyszłości oszczędnością czasu na obsługę, który z chęcią przeznaczę na obserwację podopiecznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, onlyrafito napisał:

No właśnie się zastanawiałem czy tak ma być czy może na czymś przepłaciłem ? Widzę jednak, że pewnych kosztów się nie przeskoczy. Mam tylko nadzieję, że te większe nakłady na początku zaowocują w przyszłości oszczędnością czasu na obsługę, który z chęcią przeznaczę na obserwację podopiecznych.

Będziesz Pan zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hej. Mały update.

 

 

 

Tydzień temu czyli ok. 3tygodnie po starcie parametry doszły do siebie. Wpuściłem kilka ryb w celu przetestowania wody. 

 

 

 

Poprzestawiałem trochę kamienie, dołożyłem vinisterie. Walczę z cyrkulacją i narazie chyba przegrywam

 

 

 

Wczoraj wpuściłem 10szt lethrinopsów. Świetnie się zaaklimatyzowały. Jeden samiec już zajoł miejscówkę pod największym kamieniem.

 

 

 

Formatki od stolarza napewno wyjdą drożej niż zakładane 150 zł ale jeszcze muszę je polakierować.

 

 

 

 

 

 

 

Wszystko zmierza w dobrą stronę. W weekend przyjadą kolejne ryby.

 

 

 

284420d1b2bb43fc6c46af0edf5cf472.jpg

 

 

 

20996d5726d1e18d204fb5e16293e7a2.jpg

 

Do zakładanych 150 zł na formatki, doszło jakieś 70 zł na lakiery zawiasy i wkręty. Ale akwarium zyskało na prezencji.3899cb496e1013a57bc189f47a48cbd6.jpg

A i przyjechało 9 szt Copadichromis ivory undu reef Maluchy dobrze się zaaklimatyzowały.

Edytowane przez onlyrafito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.