Skocz do zawartości

Pokarm wybarwiający dla roślinożerców


Mirokus

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia ‎2017‎-‎02‎-‎11 o 00:48, Mirokus napisał:

Deccorativo podsłeś pokarmy przeznaczone dla paletek rozumiem że można spokojnie podać ten pokarm pyśkom

Koledze pomyliło się forum.:D Pokarm dla paletek może zawierać mięso od zwierząt ciepłokrwistych , a jest to składnik którego nasze ryby nie przyswajają . Żywienie tych ryb pokarmami na bazie serc wołowych, indyczych doprowadzi do odtłuszczenia i chorób ryb roślinożernych. Pokarmy dla paletek zawierają do 50% białek a ryby które posiadasz ( roślinożerne) wymagają w swojej diecie max 30 % białka. Pamiętaj że Twoje ryby pochodzą z rejonu ubogiego w składniki pokarmowe , jeżeli w diecie tych ryb będzie 20 % białka nic im nie będzie. Na ogół w pokarmach dla paletek, skalarów zawartość tłuszczy jest za wysoka by karmić nim  ryby z tego jeziora.
Podając taki pokarm w niewielkich ilościach nie zauważysz negatywnych skutków, problemy niewłaściwej diety ukazują się po pewnym czasie.
pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, piotriola napisał:

ryby które posiadasz ( roślinożerne) wymagają w swojej diecie max 30 % białka

Żaden z pokarmów nie zawiera tak niskiej zawartości białka. Poziom oscyluje w okolicy 40%, tak dla roślinożerców, jak i mięsożerców. Jakie to białka i jakie są proporcje nie wiadomo. Nieliczne pokarmy dla mięsożerców podchodzą pod 50%. Dla przykładu Naturefood Premium Cichlid Plant, dla Trpheusów zawiera 44% białka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nastraszyłeś piotrola ludzi z jednak tego forum;) i nic mi się nie pomyliło. Krzysztof w zasadzie wyjaśnił więc tylko podaję że Tropical Astacolor dawkowany u nas tylko raz na tydzień a może i na dwa tygodnie nie zawiera serc z byka, indyczych kuprów i słoniny z wieprza. zawiera to:

Mieszanka paszowa pełnoporcjowa dla ryb ozdobnych. Skład: ryby i produkty rybne, mięczaki i skorupiaki, roślinne ekstrakty białkowe, glony (Spirulina platensis min. 2%), zboża, produkty pochodzenia roślinnego, drożdże, oleje i tłuszcze, materiały paszowe pochodzenia mineralnego (w tym zeolit 1%). Dodatki (na kg): Witaminy, prowitaminy i chemicznie dobrze zdefiniowane substancje o podobnym działaniu: wit. A 48 500 j.m., wit. D3 2 850 j.m., wit. E 175 mg, wit. C 1 150 mg, beta-karoten 157 mg. Mieszanki pierwiastków śladowych: E1 (Fe) 51,0 mg, E6 (Zn) 14,2 mg, E5 (Mn) 10,6 mg, E4 (Cu) 2,5 mg, E2 (I) 0,3 mg, E8 (Se) 0,3 mg, E7 (Mo) 0,07 mg. Lecytyna. Barwniki: astaksantyna 120 mg. Przeciwutleniacze. Składniki analityczne: białko surowe 48,0%, oleje i tłuszcze surowe 7,8%, włókno surowe 3,0%, wilgotność 6,0%.
 
Byłem bardzo ostrożny z wprowadzeniem tej karmy dla tropheusów ale mimo długiego stosowania nie widzę żadnych niepokojących objawów niemniej każdy musi decyzję podjąć sam  czy stosować karmy wybarwiające czy pozostać przy specjalizowanych premium dla veggie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokarmy nie mają takiego składu gdyż producenci uśredniają składniki , karmy mają mieć jak największą ilość odbiorców. Do pokarmu przekraczającego wymaganą ilość białka wystarczy podać brokuł , pokrzywę lub kalafior mają białka na poziomie 1-3% i tak uzyskasz wymagany skład. Do takiego pokarmu trzeba ryby jednak stopniowo przyzwyczajać.
Małą zawartość białka, najbardziej odpowiednią dla ryb roślinożernych zawierają pokarmy Hikari. Jak pamiętam białko 35 % i co ważne tłuszcz 3-4%.

deccorativo
Ja nikogo nie straszę, musisz przyznać że w tym składzie jest za dużo białka oraz tłuszczu.
Ryby które posiadasz głównie żywią się detrytusem, glonami nitkowatymi i tylko 1,5 % pokarmu to robaki.
Uświadom mnie gdzie w takim pokarmie znajdziesz tyle tłuszczu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, deccorativo napisał:

To daj piotrola autorowi swoją propozycję pokarmu jak w tytule tematu - chętnie skorzystam i ja.

Tylko nie każ nam robić takiego pokarmu samemu z brokułami.;)

A co widzisz złego w stosowaniu brokuły w diecie ryb roślinożernych. Wiem że brak wiedzy boli ale po co ta uszczypliwość. Mam tylko nadzieję że skorzystasz z tego co napisałem o żywieniu Tropheusów bo wydaje  się, że zbyt  dużo czytasz o chemii a mało o żywieniu tych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do brokułów a tym bardziej do ciebie, uznaję twoją wiedzę o żywieniu ryb i czekam na twoją propozycję pokarmu wybarwiającego dla typowych roślinożerców. Nie był to atak na ciebie a jedynie prośba o wskazanie pokarmu przez znawcę tematu.

Jak brak pomysłu to wycieczki osobiste się pojawiają??  Pozwolisz że to ja jednak będę decydował co mam czytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.