Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam szukam dobrego pokarmu wybarwiającego dla roślinożerców , przejrzałem wiele różnych stron ale większość pokarmów wybarwiających jest dla ryb wszystkożernych i posiada w składzie mięso ryb.Moja obsada to : Hongi Red , Red Red i Demasoni.Staram być się ostrożny gdyż Demasoni jest rybą top roślinną i nie chciał bym im zaszkodzić.

Opublikowano (edytowane)

Znalazłem takie pokarmy dla roślinożerców może się wypowiecie ,używa ktoś tych pokarmów

DAINICHI CICHLID Veggie Deluxe Sinking (...

DAINICHI CICHLID Veggie Pro (250g) smal ...

DAINICHI CICHLID Veggie FX Sinking (250g.

Zmieniłem rozmiar czcionki - tak na przyszłość proszę używać normalnego rozmiaru czcionki

Edytowane przez Post_Mortem
zmiana rozmiaru czcionki na mniejszą
Opublikowano

Ja używam pokarmów dainichi i jestem bardzo zadowolony. Rybą samkuje, rosną i mają ładne kolorki no i co ważne nie brudzi wody. Jak na razie testowałem trzy rodzaje: Dainichi Color Suprime, Dainichi Veggie Pro i Dainichi Veggie FX. Z wszystkich trzech jestem tak samo zadowolony. 

Opublikowano (edytowane)
10 godzin temu, Mirokus napisał:

Staram być się ostrożny gdyż Demasoni jest rybą top roślinną i nie chciał bym im zaszkodzić.

Ja mam super-top roślinne tropheusy i rozwiązałem ten problem tak.

Faktycznie trzeba bardzo uważać z pokarmami dla takich ryb typowo roślinożerców.

Wszystkie pokarmy Veggie zawierają wg opisu mięso i  białko od 30-40% ale najczęsiej bez podziału na białko zwierzęce i roślinne. W tej kwestii polegam na wiedzy producenta karmy że nie nawali kryla bez opamiętania do takiej karmy veggie.

Karmiłem Dainichi Veggie DeLuxe i Pro teraz karmię Naturefood PREMIUM CICHLID PLANT przemiennie z  OCEAN NUTRITION Spirulina Flakes  bo z opisu składu zawiera  karoteny czyli wybarwiacze ale nie wiem jakie - czy  astaksantynę i czy naturalną

Dlatego raz w tygodniu swoim roślinożercom zamiast powyższych podaję dwa dodatkowe pokarmy:

- Tropical Astacolor płatki  bo zawierają.

" Wysoka dawka naturalnych karotenoidów, w tym dobrze przyswajalnej przez ryby astaksantyny z glonów Haematococcus pluvialis,"

- Tropical D-Allio Plus płatki bo " Wieloskładnikowy pokarm płatkowany z dodatkiem czosnku (6%), przeznaczony dla paletek oraz innych ryb o wysokich wymaganiach pokarmowych,"

Uważam że nie ma potrzeby dawać codziennie 2x czosnku i wybarwiaczy ryb bo przyswajalność jednych jest ograniczona a drugich w tym stężeniu 6% wyjaławia układ pokarmowy ryb co również jest nie wskazane. czosnek jest w składzie karm ale w tak małych stężeniach że moim zdaniem nie jest skutecznym  " odkażaczem pasożytów w układzie pokarmowym ryb" dlatego daję raz w tygodniu ale dawkę 6%.

Tobie też radzę nie szukać karm roślinożernej z wybarwiaczami tylko samemu dawkować rybom takie składniki.

 

Edytowane przez deccorativo
Opublikowano

Swoim pyśkom podaję dwa razy w tygodniu O.S.I. Vividcolour Flakes, Dainichi Color FX. Ani po Labeotropheus trewavasae ani po Tropheops sp. red fin, mimo, że to typowi roślinożercy nie widzę negatywnych skutków w postaci utuczenia.

Opublikowano

Spokojnie dajesz pokarm wybarwiający raz w tygodniu i rybom nawet tym roślinożerna nic nie będzie. Zresztą pokarmu roślinnego typu " color"  i tak nie znajdziesz. Co do Dainichi bierz najmniejszy rozmiar skoro zdecydowałeś się na granulat. 

Opublikowano
9 minut temu, Mirokus napisał:

Dzięki za pomoc .powiedzcie mi jeszcze czy faktycznie te pokarmy wybarwiające dają porządany efekt

Ja bardziej bym traktował je jako urozmaicenie w diecie. Z tego co się orientuję to głównymi składnikami wybarwiającymi są min astaksantyna, chityna, kalanus ( zawiera duże pokłady karotenoidów)

Opublikowano
9 godzin temu, Mirokus napisał:

Dzięki za pomoc .powiedzcie mi jeszcze czy faktycznie te pokarmy wybarwiające dają porządany efekt

 

7 godzin temu, Mirokus napisał:

Deccorativo podsłeś pokarmy przeznaczone dla paletek rozumiem że można spokojnie podać ten pokarm pyśkom

Pomijając inne przyczyny ekstra wybarwiania się ryb np samiec alfa, czy tajwańskie sterydy -a feee ryby na haju:cry:, czy doskonałe warunki środowiska w akwarium to zbyt wiele po tych pokarmach wybarwiających nie oczekuj.  Moim zdaniem w dużej części te pokarmy typu color to chwyt reklamowy bo te zwykłe pokarmy premium też zawierają jakieś karetonoidy dobrane przez fachowców w dawce przyswajalnej dla ryb - np dodatek kryla czy artemii , łososia też wybarwiają naturalnie ryby.

Z mojego doświadczenia wynika że najlepiej i błyskawicznie ryby o kolorze czerwonym, i pomarańczowym wybarwia  R w lampie RGB a te ryby o kolorach niebieskich to ten B w RGB:D A ryby o kolorze żółtym to RGBW najlepiej pokazuje ich wybarwienie. Jak masz wątpliwości to popatrz na moje zdjęcia w innych tematach - wszystkie moje lampy to RGB albo RGBW.

Co do tego że polecam pokarmy wybarwiające dla paletek  to dlatego że jak pisał Mortis nie produkują pokarmów wybarwiających dla roślinożernych ryb z Malawi czy Tanganiki.  Jawna dyskryminacja :angry:więc z musu wspieramy się tymi dla roślinożernych z innych biotopów - nawet morskich by się nadawały moim zdaniem.

Choć znam takiego niemieckiego producenta karm dla ryb który może produkować karmy specjalizowane dokładnie na nasze życzenia żywieniowe Malawi /Tanganika ale nikt o to z hurtowników akwarystycznych nie zabiega więc jesteśmy skazani na to co jest dostępne w hurcie, ale i tak jest tego pod dostatkiem.

 

 

 

 

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Zdecydowanie, 3 to za dużo do Twojego akwarium. Skoro piszesz, że wolałbyś mniejsze gatunki, a więcej osobników, to na pewno odpada Acei, również dlatego, że po prostu rośnie za duży na ten litraż. Do Saulosi dobrym towarzystwem w Twoim zbiorniku byłby np. Labidochromis Perlmutt, fajna i ciekawa rybka. Możesz spróbować też że wspomnianym przeze mnie Maingano.  Dwa gatunki po 10-12 sztuk maluchów i celować w dwa haremy, po jednym z każdego gatunku.
    • Dziękuję za rady, jeśli zostanę przy 2 gatunkach, po ile sztuk może zostać? Czy 3 to już za duża liczebność?  
    • @Bartek_De założyłem że jak ktoś miał do czynienia "latami" z akwarystyką to już nie jest początkujący 😉😃
    • Też mi się tak wydaje, może Maingano do towarzystwa Saulosi, jeśli pozostać przy niebieskim?
    • Najprawdopodobniej w tak małym akwarium i źle dobranej obsadzie ryba jest nękana ewentualnie odczuwa pogarszanie się parametrów wody .  Masz ryby z różnych biotopów. Co się zmieniło? Zmieniło się to , że ryby dorosły , zmieniły się też parametry wody bo nie wierzę aby Twoja filtracja była właściwa patrząc na ten filterek. Tak jak napisał @yaroryby dorosły w złych warunkach i  się po prostu męczą  bo zmieniły się parametry i ubyło im miejsca .  Poczytaj wskazany link i zastanów się czy na pewno chcesz tak trzymać ryby i z jakiego biotopu. Nie chcesz się zrazić to działaj .
    • Poczytałem , poobserowałem, wziąłem też pod uwagę ryby, które mam w swoich zbiornikach.  Z uwagi że posiadam zbiorniki, w których posiadam młode  rdzawe, maingano, perlmutty, cynotilapie zebroides cobue (100x50x50 do likwidacji jeśli postawie 180cm) oraz w 120x50x50 copadichromis trewavasae lupingu oraz yellowy. To ostatecznie u mnie będą 2 akwaria. 120x50x50 oraz w/w 180x50x50.   Z uwagi że w 120cm mam copadichromis trewavasae lupingu wraz z yellowem od ponad 2 lat pora na jakieś zmiany. Nie ukrywam że z yellowami jestem już od blisko 4 lat i mi się przejadły. Także widzę 2 rozwiązania: -OPCJA 1 W 120x50x50 Zostawić copadichromisa trewavasae lupingu F1 dopuścić np. Labidochromis perlmutt (pasuje pod kątem żywieniowym) w miejsce yellowa.   A w 180x50x50 zrobić mbuniaka np. ze stadkiem acei luwala lub itungi. Do tego dokupić sobie "szefa" protomelasa steveni taiwan reef oraz z 2 gatunki mbuny pośród ryb: cynotilapia, maingano , rdzawy lub kolejne marzenie (Metriaclima msobo lub Fainzilberi)    - OPCJA 2  W 120x50x50 zrobić typową mbunę pośród rdzawego maingano cynotilapii.   W 180x50x50 zakupić placidochromisa mdoke white lips + aulonocare i np. dorzucić pasującego żywieniowo Labidochromisa perlmutta czyli zrobić non mbuniaka ale... wtedy muszę też sprzedać copadichromisy z 300l.  
    • No dobrze ale co się zmieniło co się dzieje tej rybce   
    • Rok temu były młode, rosną, dojrzewają. Są większe i więcej brudzą,  ten rok to żaden argument. Wszystko mogło się w rok zmienić. Posłuchaj się rady Andrzeja .
    • Tylko ja już mam je ponad 1rok i wszystko było dobrze. Nie umierają teraz tylko od paru dni ta rybka tak się zachowuje 
    • @madzia123 Akwarium wygląda na 112 litrów (?) może mniej. Działasz w ciemni i po omacku. Rozumiem , że chcesz mieć fajne ryby .  Moja propozycja jest taka jak zaraz napiszę i mam nadzieję , że się nie obrazisz. Jeżeli chcesz trzymać ryby z jeziora Malawi to wejdź w podany link i sobie na spokojnie poczytaj..  ... a unikniesz błędów.  Warto zaopatrzyć się nawet w jakiekolwiek testy aby przynajmniej prawidłowo wystartować z akwarium. Ryby muszą być odpowiednio dobrane jeżeli chodzi o ryby jako takie i o pyszczaki.  Sztuka dobierania obsady nie jest trudna i możesz liczyć na naszą pomoc. Tak samo jeżeli chodzi o wszystkie inne aspekty akwarystyki związane z naszym biotopem.  Teraz jedynie co mogę rozsądnego zaproponować to pozbądź się tych , ustal jakie byś chciała duŻe akwarium i jeżeli zdecydujesz się na nasz biotop wtedy pytaj a nikt Ciebie nie zostawi samej z problemami.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.