Skocz do zawartości

200x50x60 Non Mbuna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Rybki przyszły w piątek więc postanowiłem się pochwalić swoim akwarium.

Wielkość zbiornika jak w tytule. Za biologię odpowiada kubełek hw 304, za mechanika odpowiada Aquael 2000.

Została wykonana nowa pokrywa z twardego PCV plus Tubond połysk (gdybym drugi raz miał ją robić zrobił bym tylko z twardego PCV), oświetlenie (modułowe 16 led zimne 11000 K plus 16 RGB)

Za wystrój odpowiada kilka serpentynitów plus jeden kamień znaleziony na polu. Piasek (super biały piasek kwarcowy do akwarium). Za kolor zielony odpowiada od lewej nadwódka po prawej anubias

Obsada:

1. Placidochromis electra grupa 12 sztuk

2. Lethrinops albus 1+3

3. Copadichromis borleyi 6 sztuk (chwilowo jedna rybcia przebywa w izolatce ze względu na obgryziony ogon)

4 Labidochromis caeruleus („yellow”) 8 sztuk

5. Sciaenochromis fryeri 1+3

6. Aulonocara hueseri  5 (miało być 6 ale niestety jedna nie przetrwała trudów podróży)

 

16443949_1378449892229714_233767553_o.jpg

DSC_0341.JPG

16409013_1420852807947330_1837442291_o.jpg

Edytowane przez Splendor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tom77 napisał:

ale środkowego (średniej wielkości) przesunął bym albo do lewego głazu, albo do prawej grupy, albo.... bym go wyjął:).

Lewa strona odpada kamienie nie pasuje kolorystycznie (zdjęcia nie oddają rzeczywistego koloru) tak naprawdę nic nie pasuje do tego "polniaka" co do prawej można by spróbować (choć nie jestem pewny czy już go tam nie próbowałem i też mi nie pasował)... a tak naprawdę to "żona kazali tak" więc wiecie nie ma tematu :-D

Edytowane przez Splendor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pozner napisał:

Ładne akwarium. Nie widzę nurzańca. Po prawej stronie masz anubiasa, a po lewej za słabo widać, ale to nie nurzaniec.

To toto z lewej... sprzedawca twierdził że to to... ale ręki sobie nie dam uciąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robson79 napisał:

Witam. Akwa ma swój klimat, fajnie są te kamloty :)

 Natomip i chodzi o tą roślinę po lewej stronie to nie jest to nurzaniec a Hygrophila corymbosa -nadwódka szerokolistna. Szybko zostanie zniszczona zjedzony przez ryby ;)

Skoro tak to zaraz poprawie... Jeśli zostanie zjedzona to usunę resztki i na tym zakonczy sie historia nadwódki... tak jak pisalem wczesniej To również pomysł żony według mnie ona i tak tam nie pasuje...

P.s. właśnie yelowek próbuje ją podgryzać

Edytowane przez Splendor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona została zrobiona z twardego PCV 12 mm do tego została doklejona 3 mm płyta  tubondu ( ale drugim razem zrobił bym już to również z pcv, chodziło aby pokrywa również jak szafka była w połysku, dopiero jak przysłali elementy do klejenia okazało się że jedna strona pcv również jest w połysku i łatwiej by się to ze sobą kleilo). Filtr ma tylko drobna gąbki założona jest schowany za tym kamieniem z prawej strony. Tylko mam wrażenie że coś jest z nim nie tak... Mam wrażenie że trochę słaby jest jak na tą moc co podają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.