Splendor Opublikowano 31 Stycznia 2017 #1 Opublikowano 31 Stycznia 2017 (edytowane) Witam Rybki przyszły w piątek więc postanowiłem się pochwalić swoim akwarium. Wielkość zbiornika jak w tytule. Za biologię odpowiada kubełek hw 304, za mechanika odpowiada Aquael 2000. Została wykonana nowa pokrywa z twardego PCV plus Tubond połysk (gdybym drugi raz miał ją robić zrobił bym tylko z twardego PCV), oświetlenie (modułowe 16 led zimne 11000 K plus 16 RGB) Za wystrój odpowiada kilka serpentynitów plus jeden kamień znaleziony na polu. Piasek (super biały piasek kwarcowy do akwarium). Za kolor zielony odpowiada od lewej nadwódka po prawej anubias Obsada: 1. Placidochromis electra grupa 12 sztuk 2. Lethrinops albus 1+3 3. Copadichromis borleyi 6 sztuk (chwilowo jedna rybcia przebywa w izolatce ze względu na obgryziony ogon) 4 Labidochromis caeruleus („yellow”) 8 sztuk 5. Sciaenochromis fryeri 1+3 6. Aulonocara hueseri 5 (miało być 6 ale niestety jedna nie przetrwała trudów podróży) Edytowane 1 Lutego 2017 przez Splendor
tom77 Opublikowano 31 Stycznia 2017 #3 Opublikowano 31 Stycznia 2017 Witaj Fajne akwarium. Podoba mi się układ kamieni......... , ale środkowego (średniej wielkości) przesunął bym albo do lewego głazu, albo do prawej grupy, albo.... bym go wyjął. Ale to tylko moje zdanie. Trzymam kciuki
Splendor Opublikowano 31 Stycznia 2017 Autor #4 Opublikowano 31 Stycznia 2017 (edytowane) 47 minut temu, tom77 napisał: ale środkowego (średniej wielkości) przesunął bym albo do lewego głazu, albo do prawej grupy, albo.... bym go wyjął. Lewa strona odpada kamienie nie pasuje kolorystycznie (zdjęcia nie oddają rzeczywistego koloru) tak naprawdę nic nie pasuje do tego "polniaka" co do prawej można by spróbować (choć nie jestem pewny czy już go tam nie próbowałem i też mi nie pasował)... a tak naprawdę to "żona kazali tak" więc wiecie nie ma tematu :-D Edytowane 31 Stycznia 2017 przez Splendor
pozner Opublikowano 31 Stycznia 2017 #5 Opublikowano 31 Stycznia 2017 Ładne akwarium. Nie widzę nurzańca. Po prawej stronie masz anubiasa, a po lewej za słabo widać, ale to nie nurzaniec.
Splendor Opublikowano 1 Lutego 2017 Autor #6 Opublikowano 1 Lutego 2017 Godzinę temu, pozner napisał: Ładne akwarium. Nie widzę nurzańca. Po prawej stronie masz anubiasa, a po lewej za słabo widać, ale to nie nurzaniec. To toto z lewej... sprzedawca twierdził że to to... ale ręki sobie nie dam uciąć
Robson79 Opublikowano 1 Lutego 2017 #7 Opublikowano 1 Lutego 2017 Witam. Akwa ma swój klimat, fajnie są te kamloty Natomiast jeśli chodzi o tą roślinę po lewej stronie to nie jest to nurzaniec a Hygrophila corymbosa -nadwódka szerokolistna. Szybko zostanie zniszczona zjedzony przez ryby
Splendor Opublikowano 1 Lutego 2017 Autor #8 Opublikowano 1 Lutego 2017 (edytowane) 4 godziny temu, Robson79 napisał: Witam. Akwa ma swój klimat, fajnie są te kamloty Natomip i chodzi o tą roślinę po lewej stronie to nie jest to nurzaniec a Hygrophila corymbosa -nadwódka szerokolistna. Szybko zostanie zniszczona zjedzony przez ryby Skoro tak to zaraz poprawie... Jeśli zostanie zjedzona to usunę resztki i na tym zakonczy sie historia nadwódki... tak jak pisalem wczesniej To również pomysł żony według mnie ona i tak tam nie pasuje... P.s. właśnie yelowek próbuje ją podgryzać Edytowane 1 Lutego 2017 przez Splendor
Dafnia Opublikowano 2 Lutego 2017 #9 Opublikowano 2 Lutego 2017 Witam ! Akwarium bardzo fajne. Z czego zrobiona jest "korona" i jak skonfigurowany jest filtr wewnętrzny ?
Splendor Opublikowano 2 Lutego 2017 Autor #10 Opublikowano 2 Lutego 2017 Korona została zrobiona z twardego PCV 12 mm do tego została doklejona 3 mm płyta tubondu ( ale drugim razem zrobił bym już to również z pcv, chodziło aby pokrywa również jak szafka była w połysku, dopiero jak przysłali elementy do klejenia okazało się że jedna strona pcv również jest w połysku i łatwiej by się to ze sobą kleilo). Filtr ma tylko drobna gąbki założona jest schowany za tym kamieniem z prawej strony. Tylko mam wrażenie że coś jest z nim nie tak... Mam wrażenie że trochę słaby jest jak na tą moc co podają.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się