Skocz do zawartości

Życie u Merlota (225x60x70)


Merlot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Aby nie zaśmiecać już tematu z trewkami o mojej obsadzie, zapraszam tutaj do dyskusji nad wyborem/doborem/uporządkowaniem mojej obsady :)

Aktualnie 

 

 Placidochromis sp. Blue Otter

Lethrinops Mbasi

Aulonocara Ruby Red

 Pseudotropheus elegans 'Ngara'

 Metriaclima aurora

Tropheops sp. 'chilumba'

 Metriaclima sp. 'elongatus chewere' Chewere

 Melanochromis loriae

 Labeotropheus trewavasae 'Thumbi West'

Metriaclima tarakiki ob

Pierwsze 3 na pewno out, aurora, tropheops, Chewere do solidnej redukcji, same samce praktycznie. Loarie 1+2, trewki 2+4, tarakiki 1+2, jeśli chodzi o Ngare dalej ciężko rozróżnić :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzy pierwsze gatunki opuszczają zbiornik, to zostawił bym jak jest. Elegansów redukować nie musisz, a nawet dobrze trzymać je w dużym stadzie. Masz wysoki zbiornik, a to dla nich tylko lepiej. Możesz spróbować oddzielić je trochę od reszty, aby miały dla siebie zaciszne miejsce. Wystarczy ładna gałąź z drzewa liściastego przy tafli. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kierunek mbuna. Czy zamierzasz jakoś przearanżować akwarium? Bo jeśli jest tak, jak na zdjęciach z lipca, to skromnie to wygląda, jak dla mbuny. Jeśli jeszcze chcesz coś dodać do obsady, to warto by dołożyć kamieni. 

Co do obsady, to też kompletuję obsadę do swojego akwarium i w ofercie Aqua treff zobaczyłem ciekawy gatunek, Metriaclima nkhunguense. Niestety, na razie dostępne są tylko WF, ale strasznie mnie korci, żeby ją nabyć. Samice są w kolorze samców, co nie spotyka się u Metriaclim. Samice są atrakcyjnie ubarwione, co u Metriaclim też nie jest częste. Może Ciebie też zainteresuje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Merlotzaczynasz pisać jak człowiek 😉

Chilumba, Loriae i Trewki fajne samice. Trewki dobierzesz jak Ci @przemo-hradził w innym temacie, będą fajną robotę koloru robiły. Reszta obsady to samice szare, ale przy różnorodności trewki pewnie nie będzie to się tak rzucało w oczy.

Taka myśl mi przychodzi zamiast Chilumba wstawić lombardoi. Tylko nie wiem jak by się dogadały z Tarakiki. Co do Ngary myślę, że nie mogą załapać koloru bo są najsłabsze w obsadzie, a taka gałąź lub korzeń mogą wyznaczyć im rewir gdzie będą mogły się czuć pewniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mortis napisał:

@Merlotzaczynasz pisać jak człowiek 😉

Chilumba, Loriae i Trewki fajne samice. Trewki dobierzesz jak Ci @przemo-hradził w innym temacie, będą fajną robotę koloru robiły. Reszta obsady to samice szare, ale przy różnorodności trewki pewnie nie będzie to się tak rzucało w oczy.

Taka myśl mi przychodzi zamiast Chilumba wstawić lombardoi. Tylko nie wiem jak by się dogadały z Tarakiki. Co do Ngary myślę, że nie mogą załapać koloru bo są najsłabsze w obsadzie, a taka gałąź lub korzeń mogą wyznaczyć im rewir gdzie będą mogły się czuć pewniej. 

Myślałem  o Lombardziakach, acei nie są zaszczute po prostu za szybko pływają i ciężko mi ocenić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pozner napisał:

Czyli kierunek mbuna. Czy zamierzasz jakoś przearanżować akwarium? Bo jeśli jest tak, jak na zdjęciach z lipca, to skromnie to wygląda, jak dla mbuny. Jeśli jeszcze chcesz coś dodać do obsady, to warto by dołożyć kamieni. 

Co do obsady, to też kompletuję obsadę do swojego akwarium i w ofercie Aqua treff zobaczyłem ciekawy gatunek, Metriaclima nkhunguense. Niestety, na razie dostępne są tylko WF, ale strasznie mnie korci, żeby ją nabyć. Samice są w kolorze samców, co nie spotyka się u Metriaclim. Samice są atrakcyjnie ubarwione, co u Metriaclim też nie jest częste. Może Ciebie też zainteresuje? 

Owszem całość wystroju idzie do remodelingu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrobić tak :

 

  

Pseudotropheus elegans 'Ngara' - 8szt

 Metriaclima aurora 2+1 (samce są przepiękne)

Tropheops sp. 'chilumba'  1/2+3

Metriaclima sp. 'elongatus chewere' Chewere 2+4

 Melanochromis loriae 1+2

 Labeotropheus trewavasae 'Thumbi West' 2+4

Metriaclima tarakiki ob 1+2

i czy tutaj jeszcze coś dorzucić ?

Może tak jak wspomniał @Mortis Lombardziaki albo np Pseudotropheus Acei ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mortis napisał:

@Merlotja bym Acei odpuścił, podobne (oczywiście nie kolorystycznie , a z zachowania) będziesz miał "ngara", które jeszcze do niedawna było Acei Ngara White tail. Na lombardoi postaw. Nic nie dorzucaj, chyba że więcej samic labeo i Tropheops. 

U trewka mam kilka maluchów, które sobie spokojnie rosną i z nich samice trafią do szkła.

Podobnie będzie z Tropheopsem, tylko musze samice złapać :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.