Skocz do zawartości

Sterownik funkcji Feed ?


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, h2athor napisał:

chciałbym coś co automatycznie zwolni obroty pompy CO i falownika  na określony czas, aby rybki w spokoju sobie pojadły

Chciejstwo trudne do zrealizowania bo już pisałem że  próbowałem  zrobić regulator obrotów falownika a pompa CO to też taka na 230V AC jak falownik i nie da się zmniejszyć obrotów poniżej 1 biegu - całkowicie wyłączyć na określony czas - to co innego.

Rybki zawsze jedzą szybko i w wielkim niepokoju :D ( raczej pośpiech by jak najwięcej zjeść a nie czy woda się kręci czy nie) nie zależnie od tego czy pompy chodzą na full czy na minimum czy stoją - nie zauważasz tego.

Mnie i autorowi raczej zależy by pokarm nie lądował w filtrach czy skimmerach bo tam gnije i robi dodatkowy syf do akwarium.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem automatycznego karmnika więc nie wiem jak on  działa jak jest włączany tylko na 4 minuty  2x dziennie i tak przez 2 abo 4 tygodnie  holidaya..

Czy się nie rozprogramuje i nie wysypie całej zawartości na raz.

Już zrobiłem takie ustrojstwo feed na cały baniak czyli jednym przyciskiem w wygodnym miejscu by się nie schylać wyłącza  na 4 minuty wszystkie pompy, cyrkulator, i skimmer i co tam jeszcze mieli wodę. Po 4 minutach samo rusza i nie zapomni tego zrobić.:D Ma też funkcję szybszego włączenia i przerwania odliczania tych 4 minut jak zauważysz że ryby zjadły wsio w 30 sekund jak jest u mnie. Można też zaprogramować dowolny czas wyłączenia nawet i te 10 minut co mają pompy i falowniki Jebao.

Ale nie pokażę jak zbudowany i jak to działa.:D

Ma też włączanie zasilania dla automatycznego karmnika na 4 minuty wtedy gdy pompy stają i wtedy karmik powinien wsypać porcję żarcia ale nie mam karmnika to nie wiem czy bez promu kosmicznego mi to wyszło czy jednak trzeba do Huston pisać.

Każdy laik może to zrobić sam jak ma lutownicę ale nie taką do lutowania rynien tylko stację lutowniczą za 40 zł.

czekam na microswich -e i obudowę a samych elektronicznych bebechów nie warto pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że dziwna sprawa , ja po zakupie skimera natychmiast się zorientowałem ,  że coś tu nie gra . Błyskawiczna reakcja mam " feed pause "  Heniek też już ma  ;-) i nie ma innej możliwości. Gdzie cała reszta użytkowników wszelakich turbo hiper kaseciaków ze skimerami ?  Jak sobie radzicie ?  Ustrojstwo naprawdę ułatwia życie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, Damian780425 napisał:

Gdzie cała reszta użytkowników wszelakich turbo hiper kaseciaków ze skimerami ?  Jak sobie radzicie ?  Ustrojstwo naprawdę ułatwia życie .

U mnie wszystkie pompy i grzałka są pod jednym pstryczkiem. Przed karmieniem "pstryk", wszystko się zatrzymuje i ryby sobie w ciszy i spokoju szamają. Po jedzeniu "pstryk" i znów wsio się załącza. Tylko światło mam pod osobny włącznik aby ryby nie jadły po ciemku :)

Taki układ sprawdza znakomicie ale Ty Damian masz Fish room i musiałbyś chodzić aby włączyć pompy dlatego rozumiem, że szukasz alternatywy. Większość jednak nie ma takich luksusów i tu masz odpowiedź na Twoje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.