Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie. Zacznę od początku. Robiłem wczoraj restart akwarium. Wylowilem rybki a z racji że 3 samice saulosi były ciężarne odłowiłem je osobno.  Po kilku godzinach jedna z nich urodziła 18 młodych. Wyłowiłem je i narazie przebywaja w dużym słoiku bo nie mam innej możliwości. Docelowo trafia do około 25 L akwarium.  Jak postępować z mlodymi? Czym karmic? 

IMG_20161231_165101.jpg

Opublikowano

Młode potrzebują filtracji oraz natlenienia jak dorosłe ryby. Jeśli chodzi o karmienie, to zetrzeć spiruline na "mąkę" i podawaj :) Przynajmniej z tego co słyszałem, tak się robi, dobrze by bylo, gdyby ktoś to potwierdził /zaprzeczył :)

Opublikowano
1 godzinę temu, Ludwik79 napisał:

Witaj. Wrzuć je do kotnika i umieść w akwarium. Ja podawałem płatki spiruliny i bylo ok - bez mielenia

Nie mam kotnika więc wpuszczę je do małego akwarium.  Sama spirulina im wystarczy? 

Opublikowano

Kolejna z 3 samic wypuszcza młode?.  Jest ich już chyba 22 łącznie ☺️

Opublikowano

Wszystkie samice wypusciły młode i już wrociły do akwarium ☺️Nawet byłem świadkiem jak jedna wypuszczała dzisiaj młode ☺️ Rybek jest ponad 35 i mają się dobrze☺️

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.