Skocz do zawartości

Problem z parametrami 250L


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam 
Założyłem nowy baniak i martwią mnie parametry wody . Akwarium ma ponad 15 dni . Założone było na filtrze który chodził w starym akwarium wiec był dojrzały . Filtracja to jbl e1501 przed filtrem założony narurowiec z wata jbl. Wypełnienie koszyków  1. JBL Micromec 2. Ceramika noname tulejki  3. Azoo active filter 4in1 

testy kropelkowe jbl
ph 7.5
kh 6
gh nie mierzalny  po 25 przestałem zakraplać 
no3 10-15
no2 0.05-0.1
po4 poza skala czerwony test

Opublikowano

Raczej test NH4 :)
Dlaczego gh niemierzalne? Trzeba było zakraplać do skutku, kiedyś komuś coś koło 70 wyszło... Z ciekawości - nie używasz aby sody do podniesienia pH?

Wysłane z telefonu

Opublikowano

Nic dziwnego jak ktoś słucha się speców z zoologa.  Zawsze naleją starej wody z g.. , NO3 i PO4 pod niebiosa i z wszelkim patogenem często z kilku lat to nazbierane.

Zapewne razem z dojrzałym filtrem wlałeś stary syf czyli starą wodę, wielokrotnie odparowana a dolewane kranówy bo w czystym nowym baniaku nie powinno być PO4 wcale - możliwe że i piasek stary to dołożył. Zapewne dlatego tak wysokie GH  bo w Warszawie NO3 w kranach ok 5ppm więc zdrowo gówna naniosłeś do nowego szkiełka - no i po co???

albo jak Piotr pisze z zapytaniem - soda była sypana do starego baniaka.??

coś tam pływa z ryb???

Opublikowano
Cytuj

Nic dziwnego jak ktoś słucha się speców z zoologa.  Zawsze naleją starej wody z g.. , NO3 i PO4 pod niebiosa i z wszelkim patogenem często z kilku lat to nazbierane.

Zapewne razem z dojrzałym filtrem wlałeś stary syf czyli starą wodę, wielokrotnie odparowana a dolewane kranówy bo w czystym nowym baniaku nie powinno być PO4 wcale - możliwe że i piasek stary to dołożył. Zapewne dlatego tak wysokie GH  bo w Warszawie NO3 w kranach ok 5ppm więc zdrowo gówna naniosłeś do nowego szkiełka - no i po co???

albo jak Piotr pisze z zapytaniem - soda była sypana do starego baniaka.??

coś tam pływa z ryb???

Uwielbiam takich twórców teorii . Nie sypałem żadnej sody, Woda ze starego filtra tez była wylana. Piasek nowy. Dziś zrobię testy kranówki i dam znać

Opublikowano

Czekamy na te parametry kranówki, napisz też czy coś dawałeś na start: bakterie, pożywkę dla bakterii, czy coś już pływa w baniaku. Parametry masz bardzo dziwne jak na start nowego baniaka na filtr z działającą biologią bez użycia jakichś cudownych przyspieszaczy.

Opublikowano

Tak naprawdę to nie wiadomo o jaki test chodzi, bo test JBL na PO4 barwi się na niebiesko a kolego napisał, że czerwony poza skalą. NO2 też za wysokie jeśli zbiornik pusty i nic nie było dolewane.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • W mojej opinii dobra ceramika to tylko chwyt reklamowy i mit. Najtanszy pumeks ogrodniczy będzie działał tak samo jak nieporównywalnie drogi Matrix. Oczywiście to Twoj wybór i pieniądze. Osobiście wybrałbym gąbki, są sprawdzone przez wielu użytkowników tego forum.
    • To mnie mocno zdziwiłeś. Gdybym jednak zrezygnował z pomysłu odnośnie K1 to może jakaś dobra ceramiką? No nie wiem a może mieszanka Aquaela NANOMAX BIO,NATUREMAX BIO i PEARLMAX BIO? Więcej gąbek niż 3 kosze to bym już nie chciał.
    • Nie licz na to, że K1 w koszach będzie się w jakikolwiek sposób poruszać. Jako złoże stałe będzie dużo mniej skuteczne od ruchomego. Dlatego zamiast K1 wypełnij kosze pociętą w kostki gąbką 10ppi.
    • Witam wszystkich. Jeżeli temat w złym miejscu to bardzo proszę o przeniesienie do właściwego działu. Mam do was pytanie a właściwie kilka pytań odnośnie mojego zamysłu odnośnie mediów w Ultramax BT.  Docelowo będą pracować dwa filtry Ultramax Bt i oba z takimi samymi mediami. Mój zamysł jest taki licząc od góry: 1 - GĄBKA 30 PPI 2 - EVOLUTION AQUA K1 3 - EVOLUTION AQUA K1 4 - GĄBKA 30 PPI 5 - GĄBKA 20 PPI Czy według was taki układ mediów w filtrze może być? Trochę poczytałem tutaj na forum o K1 i bardzo mnie zaintrygował ten rodzaj wkładów filtracyjnych. Kosz w filtrze według producenta ma 1,9 l. Ile K1 powinno się znaleźć w jednym koszu? Do oporu?Czy zostawić trochę luzu? Czy K1 słychać w filtrze jak się poruszają czy jednak kosz w filtrze to trochę za mało i za duźo ruchów K1 nie będą miały? Macie u siebie w filtrach K1? Jak się sprawdza? Z góry bardzo wam dziękuję za każdą wypowiedź w tym temacie. Pozdrawiam  Robert   
    • Witam,   Mam szanse dostać stół z byłej linii produkcyjnej za darmo. Jest to prosty blat z drewna o grubości 4 cm, wymiary to 180x90cm. Blat jest łączony z 6 desek o wymiarach 180x15x4. Wszystko jest oparte na stelażu metalowym, spawanym, profil zamknięty, wymiary profilu to 5x3 cm. Stół jest w bardzo dobrej kondycji, bez wypaczeń, trzyma wymiary na całej długości i wysokości. Chciałbym na tym postawić na środku nowe akwarium 120x40x50 gr. szkła 8mm, wszystko razem pewnie będzie ważyło około 320-350 kg. I pytanie czy z waszych doświadczeń wynika, że taki stół wytrzyma takie obciążenie? Jeżeli komuś potrzebne zdjęcie do lepszej oceny sytuacji to mogę poprosić to mi prześlą.   Z góry dziękuję za odpowiedź Pozdrawiam
    • No już mam tego Eheima i jest już podłączony i pracuje. Nie było żadnych problemów. Sama konstrukcja tych filtrów zarówno 250 jak i 600 jest dużo wyżej niż tego Jbla e1502. Nie wiem co mnie wtedy podkusiło aby brać tego jbla.
    • @duchJeżeli chodzi o nasz biotop  to pamiętaj , że bez względu jaki filtr uruchomisz to deszczownia jest zbędna. Dodatkowe , osobne napowietrzanie może się przydać w razie jakiejś choroby czy awarii ale też bez niego się obędziesz chociaż nic nie stoi na przeszkodzie aby było. Natomiast deszczownia zawsze zmniejsza przepływ filtra i to w sposób znaczący.  Jeżeli ustawisz wylot filtra czy filtrów w ten sposób , że  wylatująca woda będzie łamać lustro wody to będziesz miał wystarczające i bardzo dobre napowietrzanie.  Ja we wszystkich akwa z rybami z J.Malawi  zawsze tak robiłem. Czyli jest tu pewne pole manewru aby nie zmniejszać przepływu .
    • A ja się z tym nie zgodze bo mam w drugim baniaku 112 litrów Eheim Professional 4+ 250 (czyli mniejszy) i jest bajka, filtracja jest super, nie zapycha się szybko nawet po pół roku pracy. A przed nim miałem pare lat temu Aquael Unimax 250 i to dopiero był szajs. Bardzo szybko się zapychał. System automatycznego zalewania totalnie przekombinowany(już po 2 miesiącach nie chciał zalewać filtra). A ultramax albo hypermax? Niewiem, może są lepsze, nie będe się wypowiadał bo ich nie testowałem.
    • Miałem u siebie w 260 l dwa Eheim Professional 4+ 600 i powiem ci że to był mój największy błąd.Z filtracją był dramat.Robiłem różne kombinacje z wkładami(gąbki,waty itd) i wielkie g.... Może ta firma robiła kiedyś dobre filtry ale na przykładzie tych dwóch egzemplarzy mam zupełnie inne zdanie. Jak dla mnie teraz Ultramax BT lub Hypermax BT. 
    • OK Twój wybór. Każdy sprzęt ma swoje bolączki dlaczego tutaj my często budujemy narurowce/kaseciaki/sumpy dostosowując je do własnych potrzeb.  Ja np wymieniłem falownik na Ultramaxa 2000 i bardzo jestem z tej decyzji zadowolony. Kultura pracy na bardzo wysokim poziomie.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.