Skocz do zawartości

Ile żyją pyszczaki


ilus

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się już na saulosi ale nie wiem ile one żyją - pytam z ciekawości. I po jakim czasie są już w pełni wybarwione?


ile zyja to nie wiem ;) co do wybarwiania sie to pelnie barw pewnie zobaczysz nie wczesniej niz po roku. zalezy to od wielu czynnikow. w malym jednogatunkowym akwa samotny samiec, ze wzgledu na brak konkurencji, moze nigdy nie pokazac pelni mozliwosci.


pzdr

jas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w malym jednogatunkowym akwa samotny samiec, ze wzgledu na brak konkurencji, moze nigdy nie pokazac pelni mozliwosci.

Z tym, że samotny samiec może nie wybarwić się tak, jak powinien, to się zgodzę, ale dlaczego w jednogatunkowym ma się nie wybarwić :?: Wręcz przeciwnie. W jednogatunkowym na pewno wybarwi się lepiej, niż w akwarium, w którym zostanie zdominowany przez inne gatunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w malym jednogatunkowym akwa samotny samiec, ze wzgledu na brak konkurencji, moze nigdy nie pokazac pelni mozliwosci.

Z tym, że samotny samiec może nie wybarwić się tak, jak powinien, to się zgodzę, ale dlaczego w jednogatunkowym ma się nie wybarwić :?: Wręcz przeciwnie. W jednogatunkowym na pewno wybarwi się lepiej, niż w akwarium, w którym zostanie zdominowany przez inne gatunki.



zgadza sie, co imo nie przeczy temu co ja napisalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres 10-cio letni jest bardzo realny. Sądze że pełnej odpowiedzi nie uzyskasz. Jest to spowodowane tym, że długość życia pyszczaków może być bardzo różna a w sumie nie wiesz czy ryba zdechła ze starości czy np jako, że była stara to zapadła na chróbsko. Osobiście mam najstarsze pysie które mają około 4 lat, są jeszcze rybami nie zdradzającymi jakichkolwiek objawów starosci.


Jako ciekawostkę podam, ze mój Cierniooczek Khula ( nie jest w akwarium z pysiami ) żyje u mnie już ponad 11 lat dokładnie od 20.01.1995 r. Jest to ryba która gdy ją dostałem miała około 2 lat. Gdy około 6 - 7 lat temu zdychała mi druga rybcia tego gatunku stwierdziłem że to chyba ze starości ... czas pokazał jak mocno się myliłem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczalnie i osobiście tego nie stwierdziłem, ale ze znanych mi opisów moge powiedzieć że dla mbuny średną długość życia przyjmuje się 7 lat choć oczywiście mogą wystapic różnice w zaleznosci od gatunków i warunków życia natomiast nonmbuna zyje dłużej i tu przyjmuje się że nawt do 16 lat w zalezności jak powyzej oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek nasuwa się sam. Dieta mięsna gwarantuje 2 razy dłuższe życie niż roślinna. Dlatego tak lubie mięsko

Oj nie tylko o dietę tu chodzi :) . Duże znaczenie ma tu także wielkość ryb, a jak wiadomo, zazwyczaj więksi żyją dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wniosek nasuwa się sam. Dieta mięsna gwarantuje 2 razy dłuższe życie niż roślinna. Dlatego tak lubie mięsko :P:P


Kot.



To też będziemy mogli empirycznie zbadać, zobaczymy kto z nas dłużej pożyje :mrgreen: . Dieta bezmięsna gwarantuje dłuższe życie dlatego mięska nie jem ;).


Tak poważnie mówiąc długość życia jest uwarunkowana wieloma czynnikami, wielkość ryb nie jest tu głównym determinantem. Wydaje się jednak, że akurat u pysi może to odgrywac znaczenie, choć w związku z idea hodowli ryb jest naprawdę bardzo mało miejsc, gdzie pyszczaki doczekały późnej starości stąd mało źródeł mówiących cokolwiek na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.