Skocz do zawartości

240l Start akwarium (przygotowania)


Marek&Budny

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim.Mam na imię Marek,jestem nowy na tym forum.

Tak jak w temacie napisałem,przygotowuje się do startu mojego pierwszego akwarium z pyszczakami,troszkę już zrobione,myślę że niedługo będzie zalane woda. Kilka danych o akwarium:

Szkło: 120x40x50 Wromak (wkleilem mocowanie poprzeczne ze szkła 8 mm)standardowo nie było :/ + Pokrywa Alu Diversa

Światło: 2x 30w +(docelowo naswietlacz led 1000lumen)

Filtracja: Filtr Hanza 304B (2000l/h) jako sama biologia(2L ceramiki,2L keramzytu,1L grys+zeolit) + filtr narurowy jako mechanika,do tego Ruch wody będzie podtrzymywal cyrkulator 3000l/h

Podłoże: Piasek kwarcowy 1mm przemieszany z 4 kg Grysu 1-10 mm (jeszcze nie zasypany)

Dekoracje: 25 kg Wapien filpinski,tło strukturalne.

Wrzucam kilka fotek z przygotowań.6acf7ee822b80f377e1a3ba07a452619.jpg742fd1b0736c9a35b139b1e3b02c9e02.jpged90eb39a04fbc940bf8d2717993a401.jpg

b237d8eb005a7df766f8593f7a77bd04.jpg

Caly czas myślę nad ukladem tych kamieni,moze jakieś pomysły?







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wkładów filtracyjnych to stanowczo za dużo 2litry ceramiki spokojnie wystarczy. Przez co woda będzie lepiej przepływała przez kubeł. A wapień moim zdaniem nie za bardzo. Szybko po rośnie glonem i będzie wyglądał nie estetycznie. Lepszy bedzie filit, serpentynit, szaroglaz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku,

wszystko mi się nie podoba:D

baniak 120 a widzę tam miejsce na taki 240x80x60h

sprawa wystroju czyli tło, nie kamienie tylko wapień filipiński drążony  i ten piasek ze żwirkiem to kwestia gustu więc nie opiniuję  :(

jedyne co pochwalam to ten HW304B a powinien być A - lampę nigdy nie włączaj a jak się da to wymontuj od razu jak jest bez śladów użytkowania.

Ponieważ ten kubeł będzie biologiem ale jednocześnie napędem mechanika to nie wolno go stłumić wkładami.

Cały ten gruz który planujesz do wewnątrz do koszy będzie skutecznie hamował a powinno sikać w realu 1700l/h.

Na 240l baniak jako złoże biologiczne w zupełności wystarczy 1l ceramiki - reszta out i puste kosze ( na razie -potem je wypełnisz specjalistycznymi złożami z sensem to co tam planujesz teraz - nie ma sensu)

odkręć kubek od korpusu 10" -daje się wyjąć ??? ale jak dasz rurkę i gąbkę ppi45 zamiast wkładu sznurkowego to też wyjmiesz?? ale i tak zawsze przy odkręcaniu wyleje ci się woda z tego kolana między kubłem a korpusem i zapowietrzy kubeł.

więc zawsze kałuża wody w szafce i zapowietrzony kubeł.

tyle mi się nie podoba :Dale i tak witam serdecznie i zachęcam do pisania w odpowiednich działach szczegółowych tematów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku,

wszystko mi się nie podoba

baniak 120 a widzę tam miejsce na taki 240x80x60h

sprawa wystroju czyli tło, nie kamienie tylko wapień filipiński drążony  i ten piasek ze żwirkiem to kwestia gustu więc nie opiniuję 

jedyne co pochwalam to ten HW304B a powinien być A - lampę nigdy nie włączaj a jak się da to wymontuj od razu jak jest bez śladów użytkowania.

Ponieważ ten kubeł będzie biologiem ale jednocześnie napędem mechanika to nie wolno go stłumić wkładami.

Cały ten gruz który planujesz do wewnątrz do koszy będzie skutecznie hamował a powinno sikać w realu 1700l/h.

Na 240l baniak jako złoże biologiczne w zupełności wystarczy 1l ceramiki - reszta out i puste kosze ( na razie -potem je wypełnisz specjalistycznymi złożami z sensem to co tam planujesz teraz - nie ma sensu)

odkręć kubek od korpusu 10" -daje się wyjąć ??? ale jak dasz rurkę i gąbkę ppi45 zamiast wkładu sznurkowego to też wyjmiesz?? ale i tak zawsze przy odkręcaniu wyleje ci się woda z tego kolana między kubłem a korpusem i zapowietrzy kubeł.

więc zawsze kałuża wody w szafce i zapowietrzony kubeł.

tyle mi się nie podoba ale i tak witam serdecznie i zachęcam do pisania w odpowiednich działach szczegółowych tematów.

 


Nadmiar gruzu z kubelka już wyrzucony :-) Wiedziałem że wapien się wam nie spodoba :) no ale musiałem pójść również na ustępstwa z żoną :-) piasek ze zwirkiem jeszcze nie wymieszany więc nic straconego,wyczytałem gdzieś ze właśnie w naturalnym srodowisku w Malawi w piasku jest również żwirek,stąd mój pomysł aby wymieszać trochę z piaskiem? co do pre filtra to mam świadomość że będzie się wylewalo i zapowietrzalo tym samym filtr Ale Nie mam miejsca żeby zamontować tam dodatkowo zawor :/ jeszcze to przemysle.Wielkość baniaka to naprawdę Max,i tak poprzesuwalem telewizor i audio maksymalnie na bok aby wygospodarować to miejsce.
Tak jak pisałem,narazie wszystko jest rozgrzebane i w trakcie ciągłych modyfikacji więc cenne uwagi jak najbardziej na miejscu :-)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Marek&Budny napisał:

Wiedziałem że wapien się wam nie spodoba :) no ale musiałem pójść również na ustępstwa z żoną :-) 

Jak Wam się to ubrudzi glonem i będzie wyglądało jak zapuszczone to żona pewnie zmieni zdanie, wtedy będzie trudniej usunąć i dać zwykły szarogłaz ;). Także jeszcze na tym etapie bym próbował negocjować.

Zwłaszcza że piszesz o naturalnym podłożu w jeziorze ;) to kamienie też lepiej dać bardziej naturalne dla tamtego miejsca ;)

38 minut temu, Marek&Budny napisał:

Wielkość baniaka to naprawdę Max,i tak poprzesuwalem telewizor i audio maksymalnie na bok aby wygospodarować to miejsce.

Już po ptokach, bo baniak stoi, ale nie wmawiaj nam że to max :) bo na zdjęciu widać, że możesz spokojnie zmieścić 130x60x60 czyli 468l :), a jak znam życie to za rok podwiesisz te śliczne kolumienki po obu stronach i zyskasz dodatkowe miejsce na 180x60x60 ;)

Co do filtracji to temat już Ci koledzy omówili, więc nie ma co pisać. 

Ogólnie życzę cierpliwości i sukcesów w prowadzeniu Malawi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek&Budny napisał:

Wiedziałem że wapien się wam nie spodoba :) no ale musiałem pójść również na ustępstwa z żoną

Marku nie ma sprawy - chciejstwa żon najważniejsze;) widziałem u ciebie podkładkę na całym dnie z pianki więc nie ma żadnego problemu, jak małżowinka zmieni zdanie - wyjmujesz filipiny wstawiasz serpentynit czy coś innego co spodoba się wam.

 

2 godziny temu, Marek&Budny napisał:

co do pre filtra to mam świadomość że będzie się wylewalo i zapowietrzalo tym samym filtr Ale Nie mam miejsca żeby zamontować tam dodatkowo zawor :/ jeszcze to przemysle.

Etam nie ma miejsca

nie wiem z czego wywinąłeś tą misterną eskę bo to chyba trzyma się wszystko na koszuli termokurczliwej ( jeśli trafiłem to na pewno jest to złe rozwiązanie)

Nie wiem czy to czarne pomiędzy kubłem a korpusem to ścianka ale chyba da się w tym dziurę wysoko wydłubać i podnieść cały korpus przesuwając go lekko w prawo  wtedy i po drugiej stronie korpusu wejdzie kranik.

radzę użyć tego  o odpowiednim fi mam nadzieję że fi16 mm utrafiłem

http://allegro.pl/waz-ssawny-ssacy-16-mm-i6631015082.html

oraz cybantów dobranych do tego węża

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etam nie ma miejsca

nie wiem z czego wywinąłeś tą misterną eskę bo to chyba trzyma się wszystko na koszuli termokurczliwej ( jeśli trafiłem to na pewno jest to złe rozwiązanie)

Nie wiem czy to czarne pomiędzy kubłem a korpusem to ścianka ale chyba da się w tym dziurę wysoko wydłubać i podnieść cały korpus przesuwając go lekko w prawo  wtedy i po drugiej stronie korpusu wejdzie kranik.

radzę użyć tego  o odpowiednim fi mam nadzieję że fi16 mm utrafiłem

http://allegro.pl/waz-ssawny-ssacy-16-mm-i6631015082.html

oraz cybantów dobranych do tego węża

 

 


Ta rurka jest ze stali nierdzewnej,specjalnie spawalem wczoraj :-) dzięki za link do węży :-) właśnie takich szukałem żeby się nie zaginaly,U mnie począwszy od filtra wszystko jest na fi 19mm.Właśnie przerabiam parę filtr i dokładam zawór z drogiej strony.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

To wylot filtra w trakcie realizacji :-)

db8c2362b416a26dc20da0db073efa67.jpg

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.