Andrzej Głuszyca Opublikowano 30 Listopada 2016 #31 Opublikowano 30 Listopada 2016 43 minuty temu, Bezprym napisał: Sorry Heniu, może ze mną jest coś nie tak ale ja różnicy w ubarwieniu tych kwiatków nie widzę. ..różnica jest. Ten po prawej jest bardziej doświetlony. 1
maqus Opublikowano 1 Grudnia 2016 #32 Opublikowano 1 Grudnia 2016 (edytowane) Dnia 30 listopada 2016 o 15:46, deccorativo napisał: Jeszcze lepsze są moduły na diodach 5730 bo taki 3 diodowy ma 1,2W a wali 150lm światła. Dobrze więc ci radzą byś zupełnie odrzucił moduły na diodach 5050. Tylko będzie problem dostać moduły na diodach 5730, barwę 11000K w IP68. Bo chyba głównie o tą barwę chodzi Perezowi? W sprzedaży są 120lm https://www.perfektmarket.com.pl/modulled-goq-samsung-3-smd-5730-zimny-11000k-id-765 Edytowane 1 Grudnia 2016 przez maqus Błąd 1
deccorativo Opublikowano 1 Grudnia 2016 #33 Opublikowano 1 Grudnia 2016 (edytowane) 17 godzin temu, AndrzejWalb napisał: ..różnica jest. Ten po prawej jest bardziej doświetlony. trochę nie tak ten po lewej jest bardziej doświetlony bo leży pod białym 10000K a te diody dają co najmniej 2x silniejszy bardziej oświetlający strumień świetlny od diod RGB pod którą leży ten kwiatek z prawej. Tajemnica leży w Ra lub jak kto woli w CRi - współczynniku oddawania barw . Na ten lewy świeci dioda 10000K czyli prawie samo niebieskie światło i ciut zielonego a zupełnie brak w jej widmie koloru czerwonego i CRi tych diod to max 70-80 ( światło słoneczne ma 100) Diody RGB świecą bardziej pełnym spektrum i ich współczynnik oddawania barw jest w okolicy 90 Dokładnie z tymi kwiatkami masz jak tu - z jabłuszkiem - wszystkie kolory w tym zielony i żółty są tym bardziej soczyste i zbliżone do tego co widzimy w świetle słonecznym im Ra jest wyższe Raczej mówimy wtedy nie o doświetleniu ale o soczystości barw. U nas z rybkami jest dokładnie to samo - światło RGB znacznie lepiej i pełniej wybarwia ryby niż takie 11000K które w zasadzie wybarwia tylko niebieskie ryby bo zielonych jakoś mało jest, ale pomarańczowych i żółtych już wiele. Natomiast jeśli chodzi o siłę świecenia czyli strumień świetlny w lumenach to jak pisałem każda dioda biała tej samej mocy co RGB świeci 2 x silniej. Dlatego też lepszym rozwiązaniem jest wymieszanie diod RGB +W bo zapewnia i duży strumień świetlny i wysokie CRi. Tę różnicę w wybarwieniu ryb zobaczymy tylko wtedy gdy jednocześnie patrzymy na ten sam przedmiot przy różnych Ra lub jak zapamiętałeś kolory ryb przy jednym świetle i zmienisz na takie o większym Ra. Zakryj ręką ekran by widzieć tylko jedno jabłko to każde jest OK nawet to <40CRi Jeśli ktoś nigdy nie zobaczył swojego baniaka w takim świetle CRi >90 to powie że diody RGB są zupełnie zbędne i wystarczy tylko białe 11000K . Są już diody białe o CRi 98 i wcale nie drogie tylko w Polsce ich nie dostaniesz - trzeba sprowadzać od producenta. Kolega olobolo o tym pisał i tam masz link do takich Edytowane 1 Grudnia 2016 przez deccorativo 2
Perez666 Opublikowano 1 Grudnia 2016 Autor #34 Opublikowano 1 Grudnia 2016 Barwa jaka mnie interesuje to przedział 9-11kK. maqus te moduły są wśród kilku które rozważam.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 1 Grudnia 2016 #35 Opublikowano 1 Grudnia 2016 (edytowane) 5 godzin temu, deccorativo napisał: ten po lewej jest bardziej doświetlony ...użyłem typowego określenia fotograficznego i może stąd nieporozumienie. Ja nie neguję ,że ten kwiat po lewej jest bardziej doświetlony..Ale nie wnikając w ilości K po prostu ma na sobie cień...Czyli albo kąt padania , odbicia światła np. z lampy błyskowej to zrobił albo jest niedoświetlony. Ja rozumiem co teraz przedstawiłeś ale patrząc na zdjęcie gdzieś przypadkowo widać ten cień.... 5 godzin temu, deccorativo napisał: światło RGB znacznie lepiej i pełniej wybarwia ryby niż takie ...to jest trochę niezręczne określenie bo światło nie wybarwia nam ryb ale ma znaczenie jak postrzegamy kolory naszych ryb. Dlatego osobiście unikam takiego określenia. Edytowane 1 Grudnia 2016 przez AndrzejWalb
Perez666 Opublikowano 9 Grudnia 2016 Autor #36 Opublikowano 9 Grudnia 2016 Panowie, to jest obojętne w które kanały wepnę moduły czy tak jak w instrukcji, że rgb w ch1 ch2 ch3.Wtedy białe pod ch4 i +?
Paulstick Opublikowano 9 Grudnia 2016 #37 Opublikowano 9 Grudnia 2016 Perez moglbys sie pochwalic na ktore moduly sie zdecydowales?
Perez666 Opublikowano 9 Grudnia 2016 Autor #38 Opublikowano 9 Grudnia 2016 https://www.perfektmarket.com.pl/modulled-goq-samsung-3-smd-5730-zimny-11000k-id-765 W rzeczywistości mają barwę 10kK co pisze na modułach I rgb https://www.perfektmarket.com.pl/modul-led-goq-samsung-3-smd-5050-rgb-id-151
Paulstick Opublikowano 9 Grudnia 2016 #39 Opublikowano 9 Grudnia 2016 7 minutes ago, Perez666 said: https://www.perfektmarket.com.pl/modulled-goq-samsung-3-smd-5730-zimny-11000k-id-765 W rzeczywistości mają barwę 10kK co pisze na modułach I rgb https://www.perfektmarket.com.pl/modul-led-goq-samsung-3-smd-5050-rgb-id-151 Bardzo dziekuje
JemioloSeba Opublikowano 10 Grudnia 2016 #40 Opublikowano 10 Grudnia 2016 7 godzin temu, Perez666 napisał: Panowie, to jest obojętne w które kanały wepnę moduły czy tak jak w instrukcji, że rgb w ch1 ch2 ch3.Wtedy białe pod ch4 i +? Teoretycznie obojętne ale po co sobie życie utrudniać? W programie będziesz się później motał. Najważniejsze aby plus był w dobrym miejscu.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się