JemioloSeba Opublikowano 29 Listopada 2016 #11 Opublikowano 29 Listopada 2016 U mnie 20 modułów upchałem na belce 1,8m. Piszę upchałem bo kable między nimi naginałem a nie rozciągałem. Myślę, że 24 moduły rozciągnięte na maxa powinny styknąć na całą długość akwarium. Z RGB będzie nieco gorzej ale myślę, że jak je wyśrodkujesz to barwa i tak się dobrze rozłoży. Zapytam jeszcze z ciekawości... po co inwestujesz w RGB skoro Stan twierdzi, że same białe 11000K świecą świetnie? Edit Teraz znalazłem, że między modułami jest 8-10cm. Zakładając 10cm to te 24 sztuki spokojnie sięgnie na cały baniak ale w jednym a nie dwóch rzędach. 10cm x 12szt = 120cm + 12szt x 6,6cm (długość modułu) = 79,2 co razem daje 199,2cm na jeden rząd.
Perez666 Opublikowano 29 Listopada 2016 Autor #12 Opublikowano 29 Listopada 2016 No to spróbuję tylko z białymi 36-38 szt. na belce 3 metrowej. RGB też wybił mi z głowy Zbyszek który przed chwilą dzwonił... A więc wszystko się powoli klaruje ? 1
Pleziorro Opublikowano 29 Listopada 2016 #13 Opublikowano 29 Listopada 2016 No ale efekt świtu i zmierzchu + fajne granatowe oświetlenie nocne na sterowniku od Romka nie da się osiągnąć na samych białych
JemioloSeba Opublikowano 29 Listopada 2016 #14 Opublikowano 29 Listopada 2016 36 x 10 = 360 36 x 6,6 = 237,6 Razem 597,6 co na pół daje prawie 3 metry. Idealnie do Twojej długości 3,2m. 3 minuty temu, Pleziorro napisał: No ale efekt świtu i zmierzchu + fajne granatowe oświetlenie nocne na sterowniku od Romka nie da się osiągnąć na samych białych Wydaje mi się, że Perez nie szuka tego typu rozwiązań no ale kto wie...
stan Opublikowano 29 Listopada 2016 #15 Opublikowano 29 Listopada 2016 Damian na 320 cm na bank potrzeba Ci trzy rzędy po 18 modułów 9000k lub 11000k. Odpuść sobie RGB przy tych modułach o takich temperaturach barwowych. Jak mi nie wierzysz, zapytaj Zbyszka Dwa belka 2 metrowa to słaby temat. Bardzo ale to bardzo będą nie doświetlone boki. Moduły ledowe to nie HQI które miałeś. PS Teraz doczytałem że Zbyszek już działa Super ?
JemioloSeba Opublikowano 29 Listopada 2016 #16 Opublikowano 29 Listopada 2016 14 minut temu, stan napisał: Damian na 320 cm na bank potrzeba Ci trzy rzędy po 18 modułów 9000k lub 11000k Godzinę temu, Perez666 napisał: No to spróbuję tylko z białymi 36-38 szt. na belce 3 metrowej Mam jeden rząd białych przy akwarium 70cm szerokim i według mnie jest OK. Jak u Pereza będzie dwa rzędy to powinno być OK. Tak mi się wydaje. Z drugiej strony nie mam tych samych modułów ale zawsze może w przyszłości dołożyć jeszcze belkę jak okaże się, że dwa rzędy to będzie mało.
stan Opublikowano 29 Listopada 2016 #17 Opublikowano 29 Listopada 2016 IMHO za mało. Mam akwarium 75cm szerokie i lepiej prezentuje się rozłożenie światła na całej szerokości akwarium czyli trzy rzędy.
Pleziorro Opublikowano 29 Listopada 2016 #18 Opublikowano 29 Listopada 2016 (edytowane) Zgadzam się z przedmówcą, nawet w 40cm mam dwie belki. W 60cm jak wyłączę tylną to strasznie ubogo się robi, a mam w sumie 26 białych modułów na 195x60cm powierzchni + 16 RGB. Edytowane 29 Listopada 2016 przez Pleziorro
Perez666 Opublikowano 29 Listopada 2016 Autor #19 Opublikowano 29 Listopada 2016 Stanik na jakiej wysokości są u ciebie ledy nad lustrem wody? Trzy rzędy profili robi już różnicę w cenie, jakoś tego nie widzę... Dad jeden profil z dwoma rzędami modułów 15cm. nad taflą i zobaczę jak to wygląda.
JemioloSeba Opublikowano 29 Listopada 2016 #20 Opublikowano 29 Listopada 2016 Jeśli znasz kogoś kto spawa aluminum to kupuj krótsze odcinki (80cm) i spawaj. Różnica w cenie kolosalna. Jeden profil i dwa rzędy to słaby pomysł. Dałbym dwie belki po 18 modułów. Jedną dasz bliżej przodu a drugą na bliżej środka. Wtedy to ma prawo działać prawidłowo. Takie profile brałem i są świetne: http://allegro.pl/listing/user/listing.php?id=121514&us_id=27270724 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się