Skocz do zawartości

Jecod RW-15


lufa555

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Czy ktoś z Was może miał przypadek, w którym falownik Jecod, Jebao RW-15 po zaniku napięcia i jego powrocie miał problem z odpaleniem? Otóż tej nocy był chwilowy zanik napięcia i falownik nie chciał odpalić sam. Wyciągnąłem go, wyczyściłem wirnik i dalej nie chciał odpalić. Dopiero po mocniejszym gibnięciu nim odpalił ale chodzi głośniej. I kolejna sprawa czy zauważyliście spadek mocy z biegiem czasu? Trochę lipa jak falownik za 350zeta siada po niecałym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz przypadkiem tak, że startuje w drugą stronę ? w sensie, że wydaje Ci się, że nie pracuje a on po prostu kręci się odwrotnie ?

ja mam tak w swoim tunze, czekam aż się rozsypie albo jeszcze bardziej mnie wk...  i kupuję coś innego ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc już ten temat przerabiałem. Problem jest w tym że falownik jak jest rzadko czyszczony i zdąży już spaść jego moc to temat jest nie do uratowania, koniecznie reklamuj. Jeden mi się w diabły zepsuł dostałem nowy po czym olałem czyszczenie go i doprowadziłem do stanu że zaczął się zatrzymywać, spadek mocy itd. Efekt kolejny raz poszedł falownik do reklamacji.Został naprawiony teraz śmiga jak ta lala, tym razem raz w miesiącu koniecznie będzie czyszczony na zicher ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia braku jednej fazy u mnie w domu. Energa jeździ i naprawia ale awarii jest sporo. Może nie startuje bo jest mniejsze napięcie na innych fazach? Falownik dziś wyczyściłem bardzo dokładnie, nawet kamień który zebrał się na silniku co wkłada się śmigiełko. Co lepsze to po czyszczeniu gdy jest odpalony zauważyłem wzrost wydajności. Poczekam aż Energa naprawi fazę na słupie i zobaczymy. Jak będzie dalej fiksował to oddam na gwarancje, jak będzie ok to zostawię. Pytanie do elektryków czy możliwe są spadki napięcia przy braku jednej z faz?   

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, lufa555 napisał:

Falownik dziś wyczyściłem bardzo dokładnie, nawet kamień który zebrał się na silniku co wkłada się śmigiełko.

No własnie o tym pisałem, że jak już zajdzie kamienieniem szczególnie w tym miejscu i na czas nie wyczyści się to dochodzi do uszkodzenia urządzenia. Tak przynajmniej miałem dwukrotnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lufa555 napisał:

Pytanie do elektryków czy możliwe są spadki napięcia przy braku jednej z faz?   

Elektryk ze mnie już na emeryturze ;) Gdyby była awaria na tej fazie która zasila twoje gniazdka to mogłyby się dziać dziwne rzeczy, choć zazwyczaj miałbyś po prostu brak zasilania i zaciemnienie w domu ;). Zapewne jest awaria na innej fazie niż ta która zasila twoje mieszkanie. Jeżeli masz podpięte gniazda 3 fazowe (nie mylić ze zwykłym gniazdkiem ;) ) w domu to nie będą działać urządzenia do nich podpięte np betoniarka , piec elektryczny .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eljot napisał:

Elektryk ze mnie już na emeryturze ;) Gdyby była awaria na tej fazie która zasila twoje gniazdka to mogłyby się dziać dziwne rzeczy, choć zazwyczaj miałbyś po prostu brak zasilania i zaciemnienie w domu ;). Zapewne jest awaria na innej fazie niż ta która zasila twoje mieszkanie. Jeżeli masz podpięte gniazda 3 fazowe (nie mylić ze zwykłym gniazdkiem ;) ) w domu to nie będą działać urządzenia do nich podpięte np betoniarka , piec elektryczny .....

Tyle to wiem. Urządzenia trójfazowe mogą działać na 2 fazach ale po co palić silniki ;) Ogólnie w rejonie mamy sporo awarii i operator niby stara się to naprawić. Mnie ciekawi czy nie ma mniejszego napięcia na reszcie faz bo może to być przyczyna braku automatycznego startu. Zrobią zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.