rosa1986 Opublikowano 27 Listopada 2016 #21 Opublikowano 27 Listopada 2016 (edytowane) 13 godzin temu, Pleziorro napisał: Ile miesięcy mniej więcej czekałeś na taki stan ? Bo ja dziś poszedłem w dyskusję z Mateuszem, ja twierdzę, że u mnie nie ma szans aby znikły, najdłużej czekałem 7 miesięcy. Rafał dzisiaj z ciekawości przejrzałam zdjęcie i ustaliłam, że u mnie okrzemki ustąpiły jakoś w sierpniu (akwarium zalane na początku maja). Czyli po ok 3 miesiącach. Świecę na sterowniku Romka od 6.30 do 22.30, ale nawet w środku dnia nie więcej niż na 40%. Na miejsce okrzemek pojawiły się piękne glony brunatne, które ryby uwielbiają . Dowód na filmiku https://youtu.be/b8Fc_cffxbM Edytowane 27 Listopada 2016 przez rosa1986
Pyszczki Opublikowano 3 Grudnia 2016 Autor #23 Opublikowano 3 Grudnia 2016 Cześć ponownie nie mogę pozbyć się tych okrzemek Akwarium ma 130l filtr zewnętrzny aquael unimax 250 w tym filterze znajduje się bioceramika 1600 zeomamax i wata biała . Podłoże w akwarium to piasek kwarcowy oswietlenie rgb białe kamienie 10 pyszczków 1
TOMEKSIEDLCE Opublikowano 3 Grudnia 2016 #24 Opublikowano 3 Grudnia 2016 witam czekaj kolego trzeba czasu to nie jest tak szybko i masz wszystko ok czas w Malawi jest złotem jak w wcześniej pisali koledzy w postach poczytaj i czekaj samo zniknie
Andrzej Głuszyca Opublikowano 4 Grudnia 2016 #25 Opublikowano 4 Grudnia 2016 11 godzin temu, Pyszczki napisał: Cześć ponownie nie mogę pozbyć się tych okrzemek ...ponownie? Czyli zniknęły i są jeszcze raz? A co zrobiłeś ,że zniknęły?
Pyszczki Opublikowano 4 Grudnia 2016 Autor #26 Opublikowano 4 Grudnia 2016 ściemniłem oświetlanie a za tydzień znowu się pokazały
pozner Opublikowano 5 Grudnia 2016 #27 Opublikowano 5 Grudnia 2016 U mnie glonojady...zbrojniki skutecznie rozprawiły się z okrzemkami, ale tutaj to nie jest popularny sposób.
Pyszczki Opublikowano 8 Grudnia 2016 Autor #28 Opublikowano 8 Grudnia 2016 Pozbyłem się okrzemek ale mam kolejny problem zbiornik nie może stać przy oknie a mój stoi co robić pomocy Skoro pozbyłeś się okrzemek temat uważam za wyczerpany.
Rekomendowane odpowiedzi