Skocz do zawartości

Projekt 1080l i duże wyzwanie


Gość grabiec

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra to klaruje mi sie taki obraz: 2 otwory w podstawie w dwóch rogach bez komina. 

Wypusty filtracji jak u kolegi michal_j zresztą sąsiada przyszłego :) 
Grzałka przepływowa pod szafką lub ewentualnie w kuble.
3 otwór na przejscie kabla elektrycznego do oświetlenia, wklejona rurka. Ewentualnie dyskretny kabelek poprowadzony po brzegu akwa. Muszę to jeszcze przemyśleć.

Filtracja narurowa, oświetlenie led, pokrywa zamknieta (na razie nie mam pojecia jak ją zrobić).

Wszystko dookoła powinno fajnie wyglądać.

Dziękuje za wszystkie komentarze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy pamiętasz naszą rozmowę w "Januszu" odnośnie oświetlenia. Inny efekt jest, gdy światło jest tuż nad wodą, a inny, gdy jest metr nad nią. Oświetlenie możesz zabudować, żeby nie dawało po oczach. Co do zabezpieczenia przed chlapaniem i wyskakiwaniem ryb, to możesz zamontować koronę i ew. siatkę. Pomyślałem jeszcze, czy nie sprawdziłby się taki pomysł; zamiast korony montujesz szybę nakrywową, tylko zamiast szkła, zamawiasz pleksi, dzielisz ją tak, żeby był pas, powiedzmy 20-30cm. i przymocowujesz zawiasiki (np. na klej), żeby mieć klapkę do obsługi akwarium. Zamiast pleksi może być akryl, tylko nie wiem, jak by to wyszło cenowo, ale nie musiałoby to być grube. Przy takim oświetleniu nie potrzebowałbyś trzeciego otworu na kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pozner napisał:

Nie wiem, czy pamiętasz naszą rozmowę w "Januszu" odnośnie oświetlenia. Inny efekt jest, gdy światło jest tuż nad wodą, a inny, gdy jest metr nad nią. Oświetlenie możesz zabudować, żeby nie dawało po oczach. Co do zabezpieczenia przed chlapaniem i wyskakiwaniem ryb, to możesz zamontować koronę i ew. siatkę. Pomyślałem jeszcze, czy nie sprawdziłby się taki pomysł; zamiast korony montujesz szybę nakrywową, tylko zamiast szkła, zamawiasz pleksi, dzielisz ją tak, żeby był pas, powiedzmy 20-30cm. i przymocowujesz zawiasiki (np. na klej), żeby mieć klapkę do obsługi akwarium. Zamiast pleksi może być akryl, tylko nie wiem, jak by to wyszło cenowo, ale nie musiałoby to być grube. Przy takim oświetleniu nie potrzebowałbyś trzeciego otworu na kable.

No oczywiscie ze pamietam i oczywiscie ze mam dylemat. Dobrze ze mam jeszcze czas i tak naprawde jak skoncza te tynki za tydzien, to na miejscu jeszcze raz sie temu przyjże. Wszystko ma plusy i minusy oraz inny efekt wizualny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.