Skocz do zawartości

Projekt 1000l 230x62x75


mlody.czub

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, L.A.J.O.N. napisał:

to wyjaśnia sprawę ;) kolor na modułaćh to czarny i szary? Czy cieniowałeś kilkoma odcieniami szarego?

Czarny, bialy, mialem jakas tubke szarego i potem wszystko mieszalem momentami. Ciezko powoedziec, za kazdym razem wychodzilo troche inaczej. 

Porobilem sobie rownierz zasysy z przezzroczystej rury pcv i jako zakonczwnie  wkleilem na super glue wyciety z akrylu krazek. Wyglada to nawet estetycznie. 

IMG_1011.JPG

IMG_1012.JPG

IMG_1013.JPG

IMG_1015.JPG

IMG_1060.JPG

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako ze jestem w trakcie wykonania pokrywy a akwarium zalane pojawil mi się problem z ogrzewaniem. Zakupilem najpierw jedna tytanowa grzalke 300w aquamedic, polozylem ja na piachu i nie mogla utrzymac temperatury 25 stopni. Chodzila prawie 24/7, temperaturze brakowalo cos kolo 0.2-0.3 stopnia a pobor pradu byl na poziomi 6.5kw dziennie. Jako ze duzo ludzi  ma teorie iz wieksza grzalka szybciej nagrzeje wode i mniej pradu ciagnie pozwole sobie ta teorie obalic. Dokupilem druga grzalke, polozylem obok na dnie i po kilku dniach srednia konsumpcja pradu wyszla taka sama. Prawda jest taka ze zawsze potrzeba taka sama ilosc energii aby ogrzac ra sama ilosc wody wiec to bzdury z tymi watami. Taki pobor  pradu jest nieakceptowalny dla mnie wiec poki nie mam gory zamknietej zaczalem eksperymentowac. Umiescilem obie grzalki na srodku akwarium, w polowie - wisialy na kablach. Mam wyloty z filtrow z dwoch stron wiec cyrkulacja jest lepiej niz dobra. Myslalem ze takie umiejscowienie grzalek i cyrkulacja zapewni lepszy rozklad ciepla.  Jakie bylo moje zdziwienie gdy srednia dobowa wskoczyla na 6.8-7kw dzienne. Na poczatku i na koncu akwarium rownie wysoki pobor pradu jak na srodku. Poki co z dna lepiej się rozprowadza cirplo niz z toni wody. Jako ze i tak i tak nie chce grzalek w akwarium wladowalem zarowno grzalki jak i elektroniczny czujnik w powrot filtra. I tu moje zdziwienie. Mimo ze zrobilem jeden blad i za bardzo trace cieplo na jednej grzalce (poprawka w drodze) konsumpcja spadla ponizej 5kw dziennie wiec jak dla mnie jest dosc duzo. Wychodzi na to ze najekonomiczniejsze sa grzalki przeplywowe, mam zal ze nie zainwestowalem w nie odrazu. 

IMG_1149.JPG

IMG_1148.JPG

IMG_1146.JPG

IMG_1144.JPG

Edit.

Sorry za litery ale na telefonie tak się dziadosko pisze ze szok, popoprawialem co widzialem ?

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie ja mam 2 grzałki przepływowe, każda po 300W i również szału nie ma. Dobowe pobór tylko na ogrzewanie wynosi u mnie około 3KW ( zbiornik 180x60x60) Jak miałem nie przykryte akwarium bylo powyżej 6KW na dobę - masakra. Obecnie jestem na etapie ocieplania wszystkich rur i robię to z nadzieją aby zejść do poziomu około kilowata na dobę. Też żałuję że nie zajełem się tym tematem wcześniej, jeszcze na etapie projektowania całości, ale byłem "podniecony" jak Igułana w czasie ruji  że będę miał nowy baniak że po prostu zapomnialem o tym. Mam dodatkowo zakupionego Eheima 300W niby dedykowany do zbiorników 600-1000l ale nie byl w stanie ogrzać wody do 25 stopni- po 24-ch godzinach pracy - podziękowałem mu. Zostałem na dwóch przepływowych. No i jak na razie też nie mam koncepcji jak rozwiązać ten problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, obudowa zostala skonczona. Calosc wykonana z alupanelu i katawnikow - kwadratow aluminiowych. Aby wszystko się trzymalo na akwarium i bylo szczelne skleilem do siebie dwa aluminiowe katowniki 15mm w taki sposob aby tworzyly litere Z . Jedna czesc jest w baniaku ponizek kantu szyby a druga przyklejona do alupanelu do gory. Przez to splywajaca woda w calosci bedzie trafiac z powrotem do akwarium, na spodzie podkleilem jeszcze uszczelke wiec calosc ladnie i szczelnie dolega.

Po zamontowaniu na baniak wyglada to mniej wiecej tak

 

58e001d88ebda_iphone6029.thumb.JPG.bd23ad4180643f6066eeeb12ffca879f.JPG

58e001d271893_iphone6028.thumb.JPG.d3a1975a34c8a37f73c3983f78cdb2d3.JPG

Calosc stoi zamkniete wiec teraz nadszedl czas już tylk oczekac na rybki. Jeszcze tylko woda niech się do konca wyklaruje i bedzie dobrze.

58e0023fc7d4c_iphone6045.thumb.JPG.2e22ab85c1604797bc76e16d8254f5de.JPG

58e00246175a9_iphone6046.thumb.JPG.ce2d87f36ecc555c2f30620db738c96d.JPG

58e0024d404b6_iphone6047.thumb.JPG.81e7b6094688c4197714e19bcadf8b05.JPG

A tak z kanapy, fpp

58e002793f5f5_iphone6048.thumb.JPG.0e552dc302d94a91e7959c196fabe7ce.JPG

 

Edytowane przez mlody.czub
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, egon44 napisał:

Pokrywa wyszła super ;) 

Czy ten alupanel jest w środku pusty tak jak np poliwęglan komorowy?

Nie. To dwie cienkie plyty aluminiowe a pomiedzy nimi w zaleznosci od producenta albo plexi, albo pcv, albo inne tworzywo. Wszystko w kolorze, latwo się obrabia i ma grubosc 3mm , przynajmniej ja taki uzywalem. Wszystko jest super lekkie i stabilne. Rozne sa nazwy tego, pionierem chyba byla firma Dibond. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.