Skocz do zawartości

Filtr turbo-kasetowy na falowniku jvp102


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, led4grow napisał:

SOBO WP-400M nie za duże kopyto do baniaka 178cm?

Tego nie wiem bo nigdy go nie miałem w ręku i nie wiem ile na prawdę sika.

Masz Sobo WP-300M  ale chciałbym zobaczyć do niego wirnik.

Mam własne przekonanie dlaczego jvp chodzą u większości jak traktory a tylko wyjątki są ciche.

Dziś poprawiłem otwory wlotowe do turbo-kaseciaka teraz jest doskonale ale dołożyłem do dolnej szpary w dnie 14x0,8 cm jeszcze 4 szpary 8x 0,8cm więc teraz jest powierzchnia wlotowa wody  36,8 cm2 i teraz pracujący kaseciak z gąbką ma spadek w komorze pompy 2-3cm więc jest OK.

Dla pomp ok 5000l/h okno wlotowe wody musi mieć ok 36cm2 

tak na marginesie dotyczy to także tej Grech CTP4800 z 5500l/h chyba że skręcisz ją na 2000l/h bo się da.

Ale nie jestem zadowolony - słychać ten traktor i wiem dlaczego.

Falownik trzymany w dłoni daleko od ścian jest bezgłośny , jak go zbliżamy bokiem do jakiejkolwiek ściany zaczyna terkotać i tym głośniej im bliżej te szczeliny wlotowe wody są zbliżone do przeszkody.

W kaseciaku jest ciasno i falownik jest po 2cm od ścian więc go słychać.

Prawdopodobnie przyczyna tkwi w jego wirniku który jest z wielkim skokiem i powoduje wibracje wody z boków falownika, jak go zbliżymy bokiem do przeszkody to słychać uderzenia wody o przeszkodę.

wirniki falowników RW są zupełnie inne i nie mają tak dużych skoków

 

 

 

 

Edytowane przez deccorativo
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A nic już dalej się z nim nie dzieje Michale:D stoi sobie w łazience i czeka.  na lepsze czasy.

Robię światełko i pokrywę do tej nowej 400l ( mam tyle nowości że nie wiem w którym kierunku pójść  zaraz  uruchamiam produkcję pierwszego światełka RGB+W 10000K całość w jednej belce 2cm i z  IP68 podwodnego i utopię je w wodzie pod wzmocnieniem wzdłużnym z przodu :D zastąpi grzałkę i belka będzie miała idealne chłodzenie czyli 3in1).

Zastanawiam się czy go sprzedać z pompa jvp102 oraz rusztem na dnie ale bez gąbki bo ta jest z baniaka 400l . Można go przykleić do czarnego tła z pcv czy bezpośrednio do szyby tylnej i maskować tłem 3D ale obawiam się o to czy jak sprzedam z wysyłką to dojedzie w całości  np do Sosnowca:D

- czy zostawić  i  pobawić się z tą pompą Sobo WP300  ale musiałbym ją kupić bo nie mam. Może być użyty ten kaseciak w każdej chwili a może przyda się w maju:D.

Konstrukcja turbo- kasety pod falowniki jest w zasadzie pełna i warunki budowy podałem ( wielkość okna wlotowego, ruszt i odstępy od ścian.)

Działa doskonale i jedyną wadą jest ta słyszalność pomp jvp - jak by było na Sobo  - tego nie wiem.

Jak ktoś nie śpi pod akwarium to myślę że taką turbo filtrację na kaseciaku z faktycznym wytryskiem  4000l/h za 40 zł to i wybaczy te lekkie buczenie:( - ja je słyszę tak jak i identycznie lekkie buczenie Atmana 306. Więc pod względem głośności nie ma tu różnicy.

Ale podobno za to drogie pompy DCT - świszczą a nie buczą  - nie miałem tylko wyczytałem tu na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2016 o 10:30, deccorativo napisał:

A nic już dalej się z nim nie dzieje Michale:D stoi sobie w łazience i czeka.  na lepsze czasy.

Robię światełko i pokrywę do tej nowej 400l ( mam tyle nowości że nie wiem w którym kierunku pójść  zaraz  uruchamiam produkcję pierwszego światełka RGB+W 10000K całość w jednej belce 2cm i z  IP68 podwodnego i utopię je w wodzie pod wzmocnieniem wzdłużnym z przodu :D zastąpi grzałkę i belka będzie miała idealne chłodzenie czyli 3in1).

Zastanawiam się czy go sprzedać z pompa jvp102 oraz rusztem na dnie ale bez gąbki bo ta jest z baniaka 400l . Można go przykleić do czarnego tła z pcv czy bezpośrednio do szyby tylnej i maskować tłem 3D ale obawiam się o to czy jak sprzedam z wysyłką to dojedzie w całości  np do Sosnowca:D

- czy zostawić  i  pobawić się z tą pompą Sobo WP300  ale musiałbym ją kupić bo nie mam. Może być użyty ten kaseciak w każdej chwili a może przyda się w maju:D.

Konstrukcja turbo- kasety pod falowniki jest w zasadzie pełna i warunki budowy podałem ( wielkość okna wlotowego, ruszt i odstępy od ścian.)

Działa doskonale i jedyną wadą jest ta słyszalność pomp jvp - jak by było na Sobo  - tego nie wiem.

Jak ktoś nie śpi pod akwarium to myślę że taką turbo filtrację na kaseciaku z faktycznym wytryskiem  4000l/h za 40 zł to i wybaczy te lekkie buczenie:( - ja je słyszę tak jak i identycznie lekkie buczenie Atmana 306. Więc pod względem głośności nie ma tu różnicy.

Ale podobno za to drogie pompy DCT - świszczą a nie buczą  - nie miałem tylko wyczytałem tu na forum.

 

Heh. Sorry że piszę teraz. Szkoda że nie napisałeś posta w sobotę. W niedzielę zamówiłem formatki pod kasetę, i już żona dziś dzwoniła co znowu za badziew przyszedł do domu.:). A pewnie chętnie zrobiony bym kupił bo jak wiesz mam lewe rączki i brak czasu.
Wystaw na portalu. Kupiec na pewno się znajdzie.

Ale temat mojego oświetlenia wróci na pewno do Ciebie mój Mentorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.