Skocz do zawartości

Alternatywa dla Jebao/Jecod RW


bakus_44

Rekomendowane odpowiedzi

Bo na naszym rynku pojawiło się wiele podróbek tych oryginalnych Jebao RW  i nawet potrafią dać oryginalny sterownik z logo firmy oraz magnes też oryginał z logo , ale motorek już nie jest oryginal - no i problemy występują, a odróżnić nie idzie.

Ja na samym początku kupiłem oryginalny Jebao WP25 i nigdy żadnych problemów nie miałem a minęło dwa lata jak lata

 

 


ale powazne sklepy internetowe nie gwarantują oryginalności?

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, deccorativo napisał:

Bo na naszym rynku pojawiło się wiele podróbek tych oryginalnych Jebao RW  i nawet potrafią dać oryginalny sterownik z logo firmy oraz magnes też oryginał z logo , ale motorek już nie jest oryginal - no i problemy występują, a odróżnić nie idzie.

Ja na samym początku kupiłem oryginalny Jebao WP25 i nigdy żadnych problemów nie miałem a minęło dwa lata jak lata:)

 

 

Wszystkie Jebao miałem z erybki i wątpię żeby sprzedawali ,, podróbki". Ogólna moja ocena to - 0 za ten sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pracują DCT6000 i RW8 półtora roku. Są bardzo ciche i mocy nie tracą jak na razie. Miałem małe problemy z RW8 na początku, tzn, sterownik się zawieszał, nie chciał wybierać dwóch ustawień na raz, tzn np jak miał włączoną zmianę mocy dzień/noc, to nie mogłem feed uruchomić. Kupiłem obie w Aquario i już chciałem reklamować tę RW8, ale po kilku restartach i porządnym wciśnięciu wtyczek nigdy mi się to już nie pojawiło i nie reklamowałem. Raz też miałem taki przypadek, że po wyłączeniu prądu w domu i ponownum włączeniu falownik włączył się na funkcji falowania. Patrzę na akwarium a tu cała woda się kołysze :-). Ael to było tylko raz i na początku. 

Generalnie nie mam z żadną z nich żadnego problemu. Musiałem trafić na dobre egzemplarze, bo są wyjątkowo ciche.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kwiq napisał:

Jest jakaś alternatywa ze sterownikiem, która jest godna polecenia ?

Jak dobrze poszukasz to poniżej 200 złotych kupisz nowy Aquael Reef Circulator 10000 z regulacją mocy - ja byłem zadowolony z tego falownika, bo jest stosunkowo nieduży, cichy, mocno dmucha, masz możliwość regulacji mocy, no i gdyby coś się działo ze sprzętem to masz serwis na miejscu, który błyskawicznie reaguje. Wydaje mi się, że sprzęt wart rozważenia.

Edytowane przez Post_Mortem
uszczegółowienie nazwy sprzętu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fenster napisał:

ale powazne sklepy internetowe nie gwarantują oryginalności?

Moim zdaniem tu nie chodzi o poważny i nie poważny sklep tylko o cenę zakupu i cenę sprzedaży i chodzi o to by pierwsza była najniższa jak się da a druga najwyższa ile klient jest gotów zapłacić.

Z tego co wiem to erybka sama zaopatruje się w Chinach a czy bezpośrednio u producenta czy od pośrednika tego nie wiem.

Zauważam że sami Chińczycy maja problemy z rozróżnieniem co oryginalne a co podróbka - np taka aukcja

https://pl.aliexpress.com/item/100-Genuine-Jebao-RW-8-Marine-Aquarium-Wave-Maker-for-Wireless-Master-Slave-Pump-Control-Tank/32783566460.html?isOrigTitle=true

Coś tak jak taśmy na diodach Samsung 7020 oryginalne i takie same taśmy podróbki na chińskich diodach 7020.

Jadą już do mnie takie dwa falowniki nowej na naszym rynku firmy Boyu i myślę o nich pod kątem pomp do kaseciaków.

Zauważyłem że mają zupełnie inną technikę wirnika - bardziej podobną do wirników z pomp C.O. więc liczę na super silent.

Zobaczymy  jak z ilością wody jaka pompują bo producent nie podaje a tylko do jak dużych akwariów się nadaje.

https://pl.aliexpress.com/item/PZ-Boyu-WM-101-fish-tank-wave-maker-wave-pump-fish-wave-maker-circulating-water-pump/32790711457.html?isOrigTitle=true

https://www.aliexpress.com/item-img/01-Boyu-WM-15-Aquarium-fish-tank-wave-maker/32790535126.html

Ale na pewno to nie będzie alternatywą dla RW bo nie mają płynnej regulacji i sterownika.

Raczej alternatywa do JVP 102.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boyu czesci akwarystyczne widziałem koło 2003 2004 więc ja nie czuje piwiewu nowości... Był wtedy fajny zestaw na krewetkarium... https://www.google.pl/search?q=boyu+akwarium&safe=off&client=ms-android-tmobile-pl&prmd=ivsn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj01vm8wKPSAhVIJMAKHZA9BQYQ_AUIBygB&biw=360&bih=511#imgrc=cOJ1johO0X1dXM:

Ale to było ponad 10 lat temu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, fenster napisał:

zamówiłem jednak Blau Wave Motion 8000 ze sterownikiem za 279zl w erybce..podobno lepsza konstrukcja i nie spowalnia tak bardzo jak jebao rw

Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
 

Wiesz porównuję te dwa falowniki i jakoś nie widzę różnicy między nimi oprócz naklejek na sterowniku. Też za kilka dni będę zamawiał coś takiego więc jeżeli wiesz coś więcej  na ten temat to podziel się proszę wiedza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.