kamil_s Opublikowano 13 Listopada 2016 #1 Opublikowano 13 Listopada 2016 Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam od około 3 miesięcy zbiornik z Malawi jak na załączonych foto. Z chęcią i z Waszą pomocą rozbuduję go, doprowadzę do naprawdę dobrego wyglądu i stanu. Póki co problem jest taki, że mimo dobrej filtracji, cały czas w wodzie zawieszony jest pył, pływają jakieś stałe elementy brudu.... Będę wdzięczny za wsparcie.
suricade Opublikowano 13 Listopada 2016 #2 Opublikowano 13 Listopada 2016 Ładne akwarium . Jak rozumiem"Malawi 1200l | 300x60x60 | Skały z lawy i korzenie. Na dnie piasek kwarcowy.Filtracja: Fluval FX 6 + Aquael Turbo 1000" Co siedzi w tym fluwalu? Jaka jest obsada?
kamil_s Opublikowano 13 Listopada 2016 Autor #3 Opublikowano 13 Listopada 2016 We Fluvalu są fabryczne gąbki takie wokół koszyków, w najniższym koszyku znajduje się zeolit, w środkowym ceramika - takie walce z dziurami w środku, a w ostatnim najwyższym koszyku włożyłem watę filtracyjną JBL. Co do obsady to tak jak widać Szczegółowo spiszę i dopiszę pod wieczór . Zastanawiam się, czy zbyt duża ilość skał nie jest przyczyną moich problemów z filtracją.
Pleziorro Opublikowano 13 Listopada 2016 #4 Opublikowano 13 Listopada 2016 Hej! Świetny zbiorniczek, ale niestety mało opisałeś swój baniak, czy to już wszystkie urządzenia ? Na pewno rzuca się w oczy brak falownika, przy takim wielkim akwarium masz praktycznie stojącą wodę, bo filtry nie dają rady kręcić 3 metrami wody. To może być główną przyczyną. Możesz nagrać filmik jak powoli ciągnąc kamerę przez całą długość baniaka ? Te kamienie to jakaś lawa wulkaniczna ? Jest ich sporo, ale jeśli podniesiesz przepływ wody to dopiero zobaczysz czy tam nie zalegają gówienka.
kamil_s Opublikowano 13 Listopada 2016 Autor #5 Opublikowano 13 Listopada 2016 Zaraz nagram wideo, nie ma problemu. Wczoraj usunąłem kilka kamieni, przebudowałem aranżację i powiem tak: za kamieniami, pod kamienia KUPA i to dosłownie, dobre pół godziny odmulałem .
eazeo83 Opublikowano 13 Listopada 2016 #6 Opublikowano 13 Listopada 2016 Rozmiar zbiornika robi wrażenie. W 100% się zgadzam iż dołożenie falownika np. Jecod RW-15 albo dwoch RW-8 poprawilo by znacznie ruch wody.
kamil_s Opublikowano 13 Listopada 2016 Autor #7 Opublikowano 13 Listopada 2016 Jakiś czas temu myślałem o falowniku i właśnie będzie trzeba zamontować. Tutaj jest film z akwa:
suricade Opublikowano 13 Listopada 2016 #8 Opublikowano 13 Listopada 2016 Woda zdecydowanie stoi w miejscu. Nie widać silnego nurtu wody, który zapewniałby cyrkulację. Tę sprawę załatwi falownik/falowniki. Prawdopodobnie potrzebny będzie też dodatkowy filtr mechaniczny wyłapujący pływające drobinki. Obsada to już inna kwestia...
MatiK Opublikowano 13 Listopada 2016 #9 Opublikowano 13 Listopada 2016 Wejście na forum konkretne jeśli chodzi o wymiary baniaczek niczego sobie, wystrój fajny, ale tak jak Ci już napisano trzeba zainwestować w cyrkulator i coś co załatwi filtrację mechaniczną... Nie myślałeś o ogarnięciu tego za pomocą filtracji narurowej? No i wszystko pięknie ładnie, tylko powiedz proszę, co tam robią te Frontosy....?
Pleziorro Opublikowano 13 Listopada 2016 #10 Opublikowano 13 Listopada 2016 Pomijając obsadę, tak jak pisałem wyżej i jak stwierdzili koledzy, woda stojąca jak w stawie. Mierzyłeś ostatnio stężenia Azotanów ? Rozwiązaniem będzie ustalenie cyrkulacji i porządny falownik, nie mniej niż Jebao RW-15 albo nawet dwa RW-8. Drugą kwestią pozostaje sama filtracja która może nie dać rady, ale tu o pomoc proszę kolegów narurowców. Ja osobiście pewnie bym się pokusił o filtr kasetowy i porządną cyrkulację. Ale masz jak masz i na razie musisz wykorzystać to co jest + ruszenie wodą.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się