Skocz do zawartości

Zmiana ze 112 na 350l


Zielak

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Zielak napisał:

Mogę jeszcze kupić inny jak będzie lepszy tylko że za ten płaciłem 2.4 kg:(

Ja za swój dałem 3,50 za 25kg :)

10 godzin temu, Zielak napisał:

Pojadę i może mi sie go uda oddać (50kg) zależało mi żeby był biały:/ będę kombinował z oświetleniem ale to dopiero jak już wszystko będzie na miejscu:)

50Kg do 350l to za dużo :) wystarczy spokojnie 30kg jeszcze pewnie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy starczy, wiem że 5cm to za dużo 3-4cm maksymalnie i będzie akurat i wtedy powinno starczyć  25-30lg. 

Ryby i tak Ci to wszystko przekopią i z jednej strony będziesz mieć 7 a z drugiej do podkładki się dokopią :) więc nie ma potrzeby sypać 5cm i zabierać rybom cenne litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Paulstick napisał:

5cm? Przygotowujesz akwarium czy piaskownice? :P

Nie potrzeba tyle piasku, nie dosc, ze wyglada to srednio to jeszcze latwiej lapie trujace gazy ktore buduja sie z czasem. 

Co jakiś czas czytam o strefach beztlenowych, tutaj o trujących gazach, nie wiem co jeszcze przeczytam? Dajcie już spokój ze straszeniem ludzi. Żadnych stref beztlenowych nie ma, ani gazów trujących. Nie w 5cm. warstwie piasku. Nie będzie ich w 10 i 15cm. warstwie. To nie roślinniak, gdzie pod piach daje się grubą warstwę ziemii, która ma inną gęstość, stan skupienia itd. 

I może ktoś zajmie się przeredagowaniem FAQ, bo ludzie tam są odsyłani i czytając tam porady, a później tutaj, mogą mieć mętlik w głowie. Znowu znalazłem niezgodne porady. Cytat z FAQ:

"Potem zasypujemy dno piaskiem, usypując warstwę najlepiej nie cieńsza niż 10cm."

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ładnie proszę o kolejne podpowiedzi. Jutro jadę kupić pompe Jebao rw8 i filtr jbl i tu moje pytanie: 1900e czy 1500e. Mam jeszcze 700e którą chce przeznaczyć na "biologa" tak jak mi wcześniej doradzono. Co włożyć do 700 a co do 1500 badź 1900? Z góry dziękuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Zielak napisał:

To ładnie proszę o kolejne podpowiedzi. Jutro jadę kupić pompe Jebao rw8 i filtr jbl i tu moje pytanie: 1900e czy 1500e. Mam jeszcze 700e którą chce przeznaczyć na "biologa" tak jak mi wcześniej doradzono. Co włożyć do 700 a co do 1500 badź 1900? Z góry dziękuje:)

Do biologa wystarczy 1litr dowolnego złoża np ceramikę,matrix...

Do mechanika gąbki+ewentualnie dodatkowo wata filtracyjna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MatiK napisał:

a o strefach beztlenowych w naszych baniakach nie może być mowy :)

A tu się mylisz nie wszystkie ryby przekopują całe dno.

1 godzinę temu, pozner napisał:

"Potem zasypujemy dno piaskiem, usypując warstwę najlepiej nie cieńsza niż 10cm."

Możesz podać w którym punkcie bo na szybko znalazłem taką informację 

J9. Jak gruba powinna być warstwa żwiru lub piasku w akwarium?

Zależnie jaki rodzaj pyszczaków hodujemy. Dla przeciętnej mbuny 5cm piachu/żwiru starczy. Dla gatunków kopiącej nonmbuny, np Placidochromis, Auloncara czy Cytrocara grubość podłoża może być znacznie większa.

Poprawiłem proponowaną gradację na 0,8-1,2 było 0,5-1 mm niby ok ale aktualnie proponujemy tą wyższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.