Skocz do zawartości

Start 128-l P.Saulosi - kilka pytań


mrkojiro

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Bezprym said:

Wyczyść tylko w gorącej wodzie i wrzucaj do akwarium nie używaj żadnych chemikaliów bo przedobrzysz.

 

Typowy wybielacz ktory uzywa sie w domach jest uzywany do dezynfekowania praktycznie wszystkiego,Nie ma tutaj jak przedobrzyc. Wziete prosto z Wikipedii:

Sodium hypochlorite solution, 3–6%, (common household bleach) is typically diluted for safe use when disinfecting surfaces and when used to treat drinking water. When disinfecting most surfaces, 1 part liquid household bleach to 100 parts water is sufficient for sanitizing. Stronger or weaker solutions may be more appropriate to meet specific goals, such as destroying resistant viruses or sanitizing surfaces that will not be in contact with food. See references for more information.

Latwo tez wyszukac informacji na ten temat na necie, ogolne uzywanie w akwarystyce przy czyszczeniu skal, piasku, dekoracji. Uzywam tego sposobu od bardzo dawna I jest to zdecydowanie latwiejsze to niz lanie wrzatku czy inne podobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie organiczne zło padnie w 100 stopniach, dodatkowo jeśli chcesz także uwolnić kamienie od och chemii i metali ciężkich, to przygotuj roztwór Tiosiarczanu Sodu - czyli nic innego jak uzdatniacz wody do akwarium ;) tylko nie za 50zł za 200ml a 3,50 za prawie litr :). Ja normalnie wlewałem ten roztwór bez patrzenia na proporcje do kotła w którym gotowałem kamienie (największe tylko polewałem w wannie).

Więcej szczegółów odnośnie przygotowania preparatu znajdziesz w moim temacie o Czarnej Perle II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Pleziorro said:

Wszelkie organiczne zło padnie w 100 stopniach, dodatkowo jeśli chcesz także uwolnić kamienie od och chemii i metali ciężkich, to przygotuj roztwór Tiosiarczanu Sodu - czyli nic innego jak uzdatniacz wody do akwarium ;) tylko nie za 50zł za 200ml a 3,50 za prawie litr :). Ja normalnie wlewałem ten roztwór bez patrzenia na proporcje do kotła w którym gotowałem kamienie (największe tylko polewałem w wannie).

Więcej szczegółów odnośnie przygotowania preparatu znajdziesz w moim temacie o Czarnej Perle II.

Jak juz wspomnialem w swoim poscie powyzej, albo spryskac 10% roztworem wybielacza i nie trzeba sie bawic w wygotowania, wrzatki, chlapanie w wannie goraca woda. Wybielacz zabija wszystko i jest bardzo latwy do splukania. Jesli nie wierzycie mi, poszukajcie o dezynfekowaniu w ten sposob na necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Monday, November 07, 2016 o 10:18, Pleziorro napisał:

Nie za, bo wyjdzie efekt lustra, tylko pakujesz spienione PCV do środka i przyklejasz to do szyby klejem Soudal FIx All Turbo na kilka kropek. I efekt masz taki jak na przykład u mnie.
PLE_6914.jpg

Witam. A czy tło z PCV nie jest trudne w utrzymaniu czystości? Mam na mysli glony. Z góry dziękuje za odpowedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zielak napisał:

Witam. A czy tło z PCV nie jest trudne w utrzymaniu czystości? Mam na mysli glony. Z góry dziękuje za odpowedź

Pozwolę sobie odpowiedzieć na pytanie które zadałeś koledze Pleziorro ;) 

Tło w ogóle nie jest trudne w utrzymaniu czystości,bo jeśli chodzi o glony to dla naszego biotopu są jak najbardziej pożądane,i wątpię żeby swoje tło czyścił Pleziorro :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.