Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1 moduł to 1.08W i 120 lm (przynajmniej wg specyfikacji). Moim zdaniem do zbiornika dług. 80 cm spokojnie wystarczy 8 - 10 takich modułów. Żeby uzyskać pełne spectrum światła lepiej przemieszać 11kK z RGB. Ale możesz dać same białe zimne i zobaczyć jak to będzie wyglądać.

Co do biologii.. jest wzór wg którego można policzyć niezbędną ilość ceramiki: (ilość l wody w systemie : 200) x 0,5 = ilość litrów ceramiki

Opublikowano

Moim zdaniem w takim zbiorniku jaki ma kolega dobrym a zarazem tanim kosztem było by zbudowanie kaseciaka na dobrej pompce https://www.plantagarden.pl/pompy/2771-pompa-obiegowa-hydor-pico-evo-mag-1200.html

Do kasety 0,5l ceramiki bądź innego złoża+potem ewentualnie purolite...

Co do oświetlenia to spokojnie koledze wystarczy zakupić 6szt białych modułów zimnych + 6szt RGB gdzie zapewne i tak będzie miał za jasno więc moduły skręci na sterowniku na mniejszą moc...

Opublikowano

Czyli wstępnie 6xLED 11000K + 6LED RGB + sterownik Led Dimmer Pro, a moc skoryguję.. Fajny ten sterownik, właśnie czytam o nim :) Pokrywa faktycznie lepiej ze spienionego PCV. Tym bardziej, że meble mam białe, więc taka pokrywa będzie dobrze wyglądać. O filtrze jeszcze pomyślę i poczytam o tym kaseciaku. 

Opublikowano
5 minut temu, mrkojiro napisał:

Czyli wstępnie 6xLED 11000K + 6LED RGB + sterownik Led Dimmer Pro, a moc skoryguję.. Fajny ten sterownik, właśnie czytam o nim :) 

Dokładnie tak ja bym tobie proponował...

5 minut temu, mrkojiro napisał:

Pokrywa faktycznie lepiej ze spienionego PCV. Tym bardziej, że meble mam białe, więc taka pokrywa będzie dobrze wyglądać.

Białe meble to i białe PCV :) http://plyty.fabertec.pl/PCV-spienione-light-kolor-bialy

6 minut temu, mrkojiro napisał:

 O filtrze jeszcze pomyślę i poczytam o tym kaseciaku. 

Poczytaj bo w twoim przypadku to będzie dobre rozwiązanie...

Potem zdecydujesz co dalej ;) 

Opublikowano

Dobrze że wybrałeś mniejsze ilości tych modułów. W praktyce sam zobaczysz jak to ładnie świeci i wybarwia, a to, że będziesz miał skręcone do ~70% to raczej pewne :) Plusem takiego układu jest to, że przy przesiadce na większe pogonisz pokrywę i ledy a sterownik zostanie do nowego większego baniaka.

Nieśmiało spytam, może jeszcze możesz zrobić te 100cm ? móże jeszcze mebel nie gotowy, uwierz, ze dla tych ryb te 20 cm to dużo :) Ryby będą się naturalniej zachowywać, być może (w co wątpię uda Cię się stworzyć dwa haremy).

Opublikowano (edytowane)

Dzięki za link do płyt PCV, właśnie szukałem. Jaka grubość będzie najlepsza? Na pewno jedna tafla 80x40 cm będzie otwierana na siłownikach. Taki mam plan w głowie :D

Niestety 100 cm już się nie da. Płyty pocięte i oklejone maszynowo, szafka już częściowo złożona. Poza tym 100 cm to trącałbym łokciem w akwarium siedząc przy biurku obok.

Edytowane przez mrkojiro
Opublikowano
9 minut temu, mrkojiro napisał:

Niestety 100 cm już się nie da. Płyty pocięte i oklejone maszynowo, szafka już częściowo złożona. Poza tym 100 cm to trącałbym łokciem w akwarium siedząc przy biurku obok.

Wszystko się da :) kleisz płytę 100x40 i kładziesz na obecnej szafce, gorsza sprawa z tym łokciem ;)

Opublikowano
53 minuty temu, Pleziorro napisał:

Te glony których się tak boisz, w naszym biotopie są dość pożądane, nasze ryby się nimi żywią a moim zdaniem dywan z glonów na kamieniach wygląda bardzo dobrze. Odsyłam do Galerii i zdjęcie akwarium koleżanki Rosa1986.

Tak jak Plezi napisał, nie bój się glonów :D. One naprawdę fajnie wyglądają, a do tego ryby mają frajdę ;)

Spójrz jak to wygląda u mnie :)

 

20161102_190506.jpg

  • Dziękuję 2
Opublikowano
10 minut temu, mrkojiro napisał:

Dzięki za link :D Właśnie szukałem gdzie mogę to dostać już pocięte. Jaką grubość najlepiej zastosować? Nie wiem jaką to ma sztywność. W głowie urodził już się pomysł na otwieraną klapę na siłownikach, czyli największa tafla to właśnie 80x40 cm około. 

Co do grubości pokrywy to ja u siebie w 100cm długości zbiorniku mam z 5mm grubości PCV...

Mogę tobie ułatwić zbudowanie pokrywy :) 

Mam taki plik co wylicza ilość potrzebnych formatek do zbudowania jej...Wtedy zamawiasz gotowe formatki,sklejasz i gotowe...

9 minut temu, spiochu napisał:

Dodajmy, LEDy białe na diodach 5630(5730) a RGB na 5050.

Dokładnie ja bym koledze proponował zakup tych ;) 

https://www.perfektmarket.com.pl/modulled-goq-samsung-3-smd-5730-zimny-11000k-id-765

https://www.perfektmarket.com.pl/modul-led-goq-samsung-3-smd-5050-rgb-id-151

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.