Skocz do zawartości

Czy to pasożyty czy inna choroba ???


Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, egon44 napisał:

Odpowiem za kolegę mam nadzieję że nie ma nic przeciwko ;) 

Grzegorz posiada kilka zbiorników i w każdym z nich trzyma gatunki dobrane pod dietę ryb...

nie nie mam nic przeciwko i sory za chwile nieobecności tak ryby są podobierane odpowiednio pod temperamenty i diety ryb problem jest taki że sporo mam takich ryb co prawda znajdują się nieliczne którym nic nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam stosuje profilaktycznie raz na pół roku odrobaczanie moczę pokarm są 3 środki metronidazol protosol i capiforte  chyba niczego nie pomyliłem namaczam pokarm w danym środku drobny granulat i podaje rybą Nie wiem czy to pomaga ale na pewno nie leczy wychudzonych ryb.

 

obecnie mam tylko jedną taką rybę ale bywało więcej Również posiadam parę zbiorników nigdy nie miałem aż takiego problemu bardzo rzadko podaje mrożonki nigdy nie podałbym mrożonki z sklepu zoologicznego za dużo cennych ryb straciłem Pozdrawiam     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, grzegorz.schindler napisał:

dobra dzięki wszystkim w takim razie odstawiam mrożonki no i postaram się to podleczyć capiforte i metronidazolem. dzięki wszystkim za pomoc

Grzesiu sugerował bym jeszcze się wstrzymać i zaczekać na opinie innych kolegów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno to problemy trawienne i nie upatrywałbym jako przyczyny mrożonek skoro chorują też ryby które ich nie dostawały. Przypuszczalnie to choroba o podłożu bakteryjnym bo pasożyty trudniej przenieść z jednego akwa do drugiego. Osobiście spróbowałbym kuracji protosolem lub metronidazolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj Grzegorzu wpierw z tym preparatem http://erybka.pl/product-pol-1950-Preis-Coly-250-ml.html

lub ewentualnie z tymi dwoma(można je stosować na przemian bez szkody dla biologii w zbiornikach)

https://www.clarias.pl/microbe-lift-artemiss-473ml-w-100-naturalny-lek-na-choroby-bakteryjne-p-1749.html

https://www.clarias.pl/microbe-lift-herbtana-freshwater-473ml-w-100-naturalny-lek-przeciwko-pasozytom-p-1810.html

a jeśli ww. leki by nie pomogły to w ostateczności próbował bym kurację tak jak pisze kolega Eljot  protosolem lub metronidazolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, pozner napisał:

Kolega napisał, że co pół roku, profilaktycznie, stosuje metronidazol, a to jest przecież antybiotyk. Ciekawe czy jeszcze zadziała na ryby? Kto Ci podsunął w ogóle taki pomysł?

Działa jak spora część lekarzy :) pasą nas antybiotykami przy byle przeziębieniu. Kiedy ostatni raz usłyszeliście od lekarza, żeby sobie syrop z cebuli zrobić ? albo mleko z miodem i czosnkiem... ?

taki OT troszkę, sorki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.