Skocz do zawartości

Otoczaki ze składu budowlanego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na poczatek moze sie przedstawie, a wiec jestem Piotrek ( na tym forum nowy, ale akwarystyka zajmuje sie juz jakies 4-6lat).

Od razu mam takie pytanie:

Przeglądam forum od miesiaca i chce zalozyc wlasne malawi.

Narazie bedzie male bo tylko 118l ale od czegos trzeba zaczac;)

Filtry juz mam : zewnetrzny aquaela (kaskada), Aquael Fan-mini( taki mam ze starego akwarium, którego juz i tak nie uzywam).Mam równiez grzalke z termostatetm tez aquaela 150W, napowietrzacz Atmana i swietlówka t5 18W(narazie tak skromnie z oswietleniem bo nie mam funduszy narazie , ale w styczniu dokupie jeszce 1x36W (chyba).

Dobra przejde do konkretów kupiłem juz zwirek ( piasek) o granulacji ok.0.3-1.2mm 18kg kolor taki "kremowo-brazowy". Woda już jest nalana od ok.5dni i sie filtruje i grzeje grzalka i oswietla.Ale teraz mam problem: chce dac kamienie (otoczaki) z pobliskiego skaldu budowalnego. Juz sobie nawet upatrzyłem ok.30kg ( bedzie w czym wybierac) takich siwo-czarnych kamieni od ok. 10-25cm srednicy. Co myslicie o takich kamieniach ze składu, beda sie one nadawaly?? Całośc powinna sie ładnie komponowac. Aha mam jeszce tło zewnetrzne ze styropianu ( juz wyformowane( nadpalane swieczka) i pomalowane na czarno - daje zaje*** efekt za akwa)Aha i mam takie male pytanko co do obsady ( sory ze tak w tym dziale i w jednym poscie ale nie chce robic zbednych tematów) czy moze byc 2 samce i 6-8 samic P. saulosi ??. Akwa bedzie jednogatunkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-co do kamieni, to spokojnie mogą być, ale musisz je wcześniej odpowiednio przygotować. Ja np swoje ugotowałem :wink:


-co do filtracji, to zapomnij o tym mini. Syf i do malawi kompletnie się nie nadaje. Musisz mieć wew co najmniej 6ool/h. Ta kaskada też nie najlepsza, ale że nie masz kasy, to może na początku ujdzie. Ale już teraz zacznij myśleć o lepszej filtracji.


-co do ryb, to tylko jednogatunkowe możesz mieć. Podaj wymiary akwa. Teoretycznie dwa samce mogą być, ale napisz na wszelki te wymiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary akwa to: 105cm x 32cm x 32cm . Sa to niestandardowe bo to akwa mam od brata ciotecznego a jemu robił tato (mój wójek). Jest to akwarium ramowe ( zadko spotyka sie takie;) ) Co do filtrów to dopiero w marcu moga byc lepsze ale moze powiecie mi jakie te filtry byłyby dobre i jaki bylby ich koszt to od razu bym wiedział ile mam składac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, a czy ten filterek bylby dobry??> http://allegro.pl/item280878183_filtr_w ... l_fa_.html

I co do niego polecalibyscie jeszcze??(tzn jaki filtr?)


Co do tematu ogólnego, to jutro jade po kamienie z tata po szkole i troche ich przywieziemy wiec od razu umyje i wyparze, nastepnie wsadze do akwarium i zobacze co uda z nich mi sie ulozyc, zrobie fotki i ocenicie. ale to dopiero jutro;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.