Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jako, że w innym wątku została kilka razy poruszona kwestia zbiorników wykonanych przez firmę E-rybka postanowiłam założyć nowy temat, żeby nie zaśmiecać tamtego :). Mogą się tutaj wypowiadać osoby, które mają doświadczenia w kontaktach z tą firmą.

Na dobry początek mogę zacząć ja ;). Mam akwarium zakupione w tym sklepie. Akurat z filii w Markach, bo ją mam chwilę drogi od domu. Akwarium z odbiorem osobistym, więc w kwestii transportu liczę na opinie tych którzy z niego skorzystali :). Ja z tych zakupów jestem bardzo zadowolona. Kontakt z firmą rewelacyjny. Odpowiedź na pytanie o wycenę akwarium uzyskana w ciągu kilku godzin. Wszystko przesłane na maila z dokładnym opisem. Czas wykonania ok 3 tygodni i termin jak najbardziej został dotrzymany. Przy zamówieniu wpłacamy zaliczkę 15%. Przy czym o ile dobrze pamiętam to przy odbiorze cena została jeszcze obniżona o jakąś końcówkę. Niby niewiele, ale dla kupującego zawsze miło ;)

Akwarium wykonane ładnie i estetycznie. Ja mam akurat opti white 10 mm z bezbarwnym silikonem. Do wykonania nie mogę się przyczepić. Z jedną tylko uwagą dla kupujących w przyszłości. E-rybka ma w standardzie wklejenie wzmocnień wzdłużonych po całej długości zbiornika (zarówno z przodu jak i z tyłu). Więc jeśli chcemy gdzieś mieć to wzmocnienie krótsze wystarczy napisać to w uwagach do zamówienia. 

To tyle z mojej strony :). Zapraszam do wyrażania swoich opinii. Myślę, że wielu osobom się one przydadzą :D

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 3
Opublikowano

Jeżeli chodzi o e-rybka to robiłem jedynie u nich wycenę klejenia akwarium na miejscu. Powiem tak kontakt rewelacja, tak jak napisała Rosa kilka godzin i na emailu miałem wsio co potrzebuję. Resztę informacji otrzymałem przez telefon. Cena klejenia na miejscu w domu ( z tzw. firm szklarsko-akwarystycznych) najlepsza jaką uzyskałem. 

Nie skorzystałem z ich usług tylko dla tego że udało mi się dogadać z the Waldem na klejenie na miejscu ( koszt był dużo mniejszy).

Opublikowano

Ja podobnie jak Stasiu, dzwoniłem uzyskałem bardzo dobrą cenę na klejenie i dowóz, firma bardzo elastyczna i frontem do klienta. Wycena przez telefon od ręki, po czym, po 5 minutach wszystko ładnie opisane na mailu.

Niestety wykonanie widziałem tylko u kolegi Deccorativo i na Warszawskich Dniach Akwarystyki (akwarium pokazowe), oba z nich wykonane perfekcyjnie (na moje niedoświadczone oko). Ja swoje akwarium zamówiłem niejako przypadkowo i spontanicznie i nie w e-rybce. Ale gdyby nie ten właśnie spontan to na pewno zdecydował bym się na tą firmę.

 

Opublikowano

No nareszcie - wiele postów wcześniej to proponowałem - myślę że jeszcze do Mycioka trzeba uderzyć i odrębny temat zrobić.

Też mam nowe szkiełko z erybki 400l 120x60x55h szkło 10mm front OW i dwa wzmocnienia wzdłużne.

Podobnie jak Gosia - kontakt wspaniały wtedy jeszcze rozmawiałem z szefem P. Tomaszem i było mega konkretnie.

- albo szyba 12mm i bez wzmocnień albo 10mm i wzmocnienia wzdłużne, pytanie o rodzaj szkła i kolor silikonu i cena od razu dla obu wersji.

Wybrałem tańszą ze wzmocnieniami.

Tak wygląda róg z tym ich klejeniem wzmocnienia po całości.

20161028_074523.jpg

a tak tylny który uważam za najgorszy - okiem nie widzę ale pod palcami wyczuwam  ( baniak wklejenia i rogi oglądam gałami a potem palcami czego nie widzisz to wyczujesz pod palcami) nierówność  może 0,1mm

Resized_20161028_074606.jpeg

front z OW ale oba wzmocnienia też z OW  wklejone bardzo wysoko  tylko 4mm od krawędzi szyb i wszędzie idealnie równo i taki sam wymiar 4mm. Między szybami bocznymi a końcem wzmocnienia odstęp 1-2mm dokładnie przyklejony do ściany bocznej i wyspoinowany.

Tak jak u Gosi zaliczka 15% i nie pamiętam już terminu realizacji ale ich transport do Węgrowa czyli 70km i wniesienie do mieszkania.

Wszystko jak w zegarku szwajcarskim.

Upust - temat jest drażliwy bo każdy kto zadatkuje czyli zamówi może dostać upust 10% jak ładnie poprosi:D i nie musi być klubowiczem KM.

Same się więc cisną refleksje czy współpraca z dotychczasowym szklarzem który już tylko w Euro pracuje ma sens?

Może porozmawiać z erybką by za upust np 15-25%:D dla klubowiczów  zgodzili się zostać naszym partnerem? To musi zrobić ktoś upoważniony do takich rozmów - na pewno nie ja ani Gosia.

Z mojej korespondencji i osobistych rozmów z nimi wynika że ta ich fabryka baniaków erybka jest jeśli dobrze zapamiętałem - wiesz gdzie Gosiu - w Zielonce:D

Wyjaśniając poruszoną w innym temacie sprawę produkcji pokryw z plexy do ich zbiorników zaproponowałem wzorem innej fabryki naszą wizytę  w tej fabryce - czekam na odpowiedz.:D

Robią też stelaże aluminiowe ale bez obudowy i blatów.

Sprawa tych pokryw z plexy jest dziwna - dostałem odpowiedz że nie robią pokryw wcale - wymaga to wyjaśnienia w świetle wpisu kolegi który z nimi rozmawiał - to nastąpi wkrótce bo koresponduję już w tym temacie z Panią Marzenką.

Przez to że erybka ma dwa miejsca działalności raz w Markach koło Warszawy a także w Zabrzu i jeżdzą ciągle to nie ma problemu transportu i wniesienia do mieszkania - robią to ekipy albo ze Sląska albo z Mazowsza - gdzie bliżej.

 

 

 

Opublikowano
19 minut temu, deccorativo napisał:

Z mojej korespondencji i osobistych rozmów z nimi wynika że ta ich fabryka baniaków erybka jest jeśli dobrze zapamiętałem - wiesz gdzie Gosiu - w Zielonce:D

O proszę, to już całkiem po sąsiedzku :D

Opublikowano

I ja chętnie dodam swoje "trzy grosze".

Po pierwszym kontakcie z e-rybką wycenę dostałem w ciągu 2h. Od tego momentu wszystko: kontakt, doradztwo i obsługa przebiegły bazując na wysokich standardach.

Odbierałem akwarium osobiście w Zabrzu, gdzie przyjechało z Marek. I znowu miła obsługa, sami zapakowali do auta (ledwo co się zmieściło :)).

Potwierdzam najpierw zaliczka 15%, reszta przy odbiorze. Udało się mi dostać 10% rabat, więc pytać proszę. Od momentu zamówienia do odbioru około 3 tygodni.

Szkiełko to OW dookoła z Floatem na dnie, szyba 12mm, wzmocnienia wzdłuż od ścianki do ścianki plus spinka przez środek. Silikon transparentny. Choć nie jestem profesjonalistą to kilka szkieł widziałem i na podstawie tego fachowość szklarze z Erybki oceniam bardzo wysyoko. Wszystko schludnie i z dużą dokładnością.

Polecam

 

 

Opublikowano
36 minut temu, deccorativo napisał:

Zdjęcia dałem tylko samych rogów by pokazać ten sposób wklejania wzmocnień by erybka bo wielu wzrokowców mogło nie zrozumieć. Wcale nie pokazałem równiutkich spoin by ktoś nie mógł napisać że wyprasza sobie porównywanie do jego arcydzieł.

Przy bezbarwnym silikonie trzeba jednak się bardziej postarać. Dla mnie taka jakość klejenia jak pokazałeś na zdjęciach jest na =3 (trzy z dwoma).

Opublikowano (edytowane)
Dnia 28.10.2016 o 10:10, marcin1ja1 napisał:

Przy bezbarwnym silikonie trzeba jednak się bardziej postarać. Dla mnie taka jakość klejenia jak pokazałeś na zdjęciach jest na =3 (trzy z dwoma).

Wieczorem wstawię fotki jak to wygląda u mnie.

Tak wyglądało akwarium zaraz po przywiezieniu

20161029_103900.jpg

Edytowane przez rosa1986
Dodanie fotki
  • Lubię to 1
Opublikowano

Zrobilem w erybce oferte baniaka 220x60x75 i cena baniaka wlacznie z transportem z marek do holandii wyszla porownywalna do cen 2 firm holenderskich i jednej belgijskiej z antwerpii.

Zadnych wykonan nie widzialem na wlasne oczy - erybka tylko z forum i w sumie w miare pozytywy, i zastanawiam sie czy jednak nie dac rodakom zarobic. Komunikacja mailowa pierwsza klasa jezeli chodzi o emaile - zastanawia mnie tylko czemu ludzie maja problemy na odpowiedzenie na kilka pytan w jednym mailu?

Opublikowano

Potrzebuje akwarium o nietypowych wymiarach .

Wyslalem prosbe o wycene i mozliwosci wysylki za granice do kilku producentow.  To jedyne miejsce , gdzie otrzymalem natychmiastowa , profesionalna odpowiedz.Dobra cene z automatu uwzgledniony rabat 10% .  Nie zamowilem tam zbiornika tylko dlatego , ze firma na dzien dzisiejszy nie wykonuje pokryw ...a chcialem to wszystko miec zalatwione  od reki w 1 miejscu.  Teraz troche zaluje :( ze nie zdecydowalem sie na zakup zbiornika w tej firmie , ale nastepnym razem .... Nie wiem nic o jakosci wykonywanych akw . ale maja normalne podejscie do klienta  a to ma ogromne znaczenie. Moze odkryli , ze nie sa jedyni na tym swiecie??? :) ,

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Zgadza się, ale w czasie regeneracji żywica oddaje też zgromadzonym w niej brud. Założeniem podwójnej regeneracji było to, że za pierwszym razem żywica oddaje większość brudu i podlega regeneracji, a druga tura miała skupiać się już tylko na regeneracji 🙂 Ale tak jak już pisałem żadna ze stosowanych przeze mnie metod regeneracji nie dawała jakichś spektakularnych różnic więc stosowałem je naprzemiennie. 
    • A nie zostało udowodnione kilka lat temu na forum, że kolor zupy purolajtowej bierze się z odkładającego się w złożu syfu i nijak nie ma do tego czy złoże zostało prawidłowo zregenerowane czy nie?  Fsęsie, że purolite solidnie wypłukany w czystej wodzie nie będzie puszczać koloru, ale nie poradzi nic na NO3 i odwrotnie - brudny ale prawidłowo sformatowany będzie brudzić ale działać, pomijając dodatkowy niewypłukany syf.  
    • Koledzy, mam dość obojętną wodę w kranie (nigdy nie odpowiada na zaczepki) i szkło bez piasku, z dnem strukturalnym na dnie. Szukam jakiegoś medium do trwałego podniesienia pH bez sypania sody czy innych soli, ale poza kruszonym koralowcem nic nie widzę. Kiedyś było coś takiego ale ze sklepów zniknęło, więc pewnie było po prostu słabe. Może któś, cóś?  450L, 350L wody netto, filtracja FX4 i JBL 901 z grzałką przepływową.   
    • ok, dziękuję, zamówię u tego sprzedającego.
    • Żywice do zbijania NO3 używam już od ponad 6-u lat - początkowo miałem Purolite A520E a po ok roku przesiadłem się na PA202. Regularnie co 2 tygodnie staram się robić kontrolny pomiar NO3 więc mam trochę danych statystycznych (ok 200 pomiarów) 🙂 Testy robię paskami JBL proscan, które skalibrowałem sobie kropelkami JBL, a ostatnio używam jeszcze kropelek Zooklek. PA202 pracowało u mnie prawie 5 lat, po czym wymieniłem je na nowe. W starym (mniejszym) akwarium żywicę regenerowałem jak NO3 dochodziło do 20, w obecnym nowym (większym) dopiero jak przekracza 30, przy czym w starym akwarium miałem dużo mniej ryb niż obecnie 😉 .  W obu przypadkach pierwszą regenerację robiłem po 26-28 tygodniach czyli po ok pół roku. Przy regularnych cotygodniowych serwisach zużywam i podmieniam ok 120 l wody (30%), a gdy NO3 dochodzi do 30 to robię większą podmianę (ok 50%). Gdy kolejne 2 pomiary (co 2 tygodnie) pokazują 30 to planuję regenerację i oczywiście razem z nią znaczącą podmiankę wody (nawet 70%). Czas pomiędzy kolejnymi regeneracjami stopniowo malał i początkowo było to ok 20 tygodni, aż doszedłem do 12-14 tygodni. Od marca 2024 mam nową żywicę, którą regenerowałem po raz pierwszy we wrześniu. Zaskoczeniem dla mnie było to, że już po 4 tygodniach od regeneracji N03 podskoczyło do 30. Na szczęście kilka większych podmian i NO3 spadło, ale po kolejnych 4 tygodniach znowu wskoczyło na 30 i tak się już utrzymuje - dla jasności Zoolek pokazuje pomiędzy 20 a 50. Tak szybki czas po którym żywica mi się zapchała po pierwszej regeneracji wzbudził moje zaniepokojenie i stąd moja ostatnia dociekliwość i aktywność w tym wątku 🙂  Za tydzień planuję regenerację nowym sposobem, o którym pisałem poprzednio - 30 litrów solanki ok 3% (1kg soli), powolny, pojedynczy przepływ przez blok z żywicą. Zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂 
    • W akwarystyce problemem jest wiązanie DOC przez żywice. Przy stacji uzdatniania nie ma problemu. Producent określa parametry regeneracji w kolumnie, gdy DOC nie jest problemem. Warunki regeneracji pewnie są tak ustawione, żeby było dobrze (zużycie solanki, czas, efekt) a nie najlepiej (efekt?). Która metoda jest najskuteczniejsza (i co to znaczy)- trzeba zrobić eksperymenty. Pytanie czy bardziej wymagająca metoda regeneracji da na tyle wyraźny efekt, by było warto ją stosować. Myślę że najlepsza (efekt) będzie regeneracja w kolumnie z bardzo wolnym przepływem, solanką z ługiem sodowym (żrący!). Najlepiej na ciepło (do 60 stopni z ługiem). Napisz proszę o wynikach swoich eksperymentów
    • Ja od lat używam takiej owaty: https://allegro.pl/oferta/wloknina-poliestrowa-filtrujaca-owata-600-g-8994288263 Nie pyli i idealnie filtruje wodę - polecam.
    • Używam właśnie poliestrowej od innego dostawcy niż poprzednim razem bo tamten już nie ma jej w ofercie. Tamta poprzednia nie robiła mi takiej wody. Oczywiście nie można wykluczyć, że ubytek bakterii ze starej owaty właśnie to powoduje, mimo braku zmiany parametrów NO2, NO3, ale może też trafiłem na wyrób z innej chińskiej fabryczki gdzie proces produkcji jest trochę inny . Woda wygląda przez dwa -trzy dni jak by była lekko zabarwiona (zafarbowana) na na biało, a nie pływał w niej jakiś widoczny gołym okiem pył.  Chyba przy następnej wymianie  włożę wkłady sznurkowe i zobaczę co będzie się działo. Czy ktoś z Forumowiczów używa gotowych sznurkowych , jeśli tak to z jakim PPI bo pamiętam, że kiedyś używałem jakieś w miarę gęste i po kilku dniach się zapychały.
    • Sprzedawca nie ma tu znaczenia, należy zwracać uwagę na rodzaj włókniny. Silikonowe pylą, poliestrowe nie. https://allegro.pl/oferta/wloknina-tapicerska-poliestrowa-owata-sztywna-300g-12017517499
    • Jedno nie daje mi spokoju, czy na pewno dobrze regenerujemy żywice jonowymienne? Powszechnie polecana na forum i stosowana metoda regeneracji zakłada przygotowanie roztworu 10% solanki i objętości 3 x objętość żywicy, w której następnie płukane jest złoże. Patrząc jednak jak sposób regeneracji w domowych stacjach uzdatniania (opis np. https://www.filtry-do-wody.info/blog/regeneracja-zmiekczacza-wody-co-warto-wiedziec/) widzę jedną zasadniczą różnicę: w stacji uzdatniania solanka przechodzi przez złoże tylko RAZ i trafia do kanalizy a u nas żywica zwykle "kąpie się" w solance przez dłuższy czas. Przykładowo, stacja do usuwania azotanów w instalacji domowej (https://sklep.osmoza.pl/usuwanie-azotanow-global-water-nitrate-p-2240.html) zużywa do regeneracji 25l żywicy 140 l wody i 2,9 kg soli (solanka o stężeniu ok 2%) i trwa niecałą godzinę. Proporcjonalnie, do regeneracji 1 litra żywicy zużywane jest zatem ok 5,6l solanki. I teraz pytanie co jest lepsze dla żywicy i jej właściwości absorpcyjnych? Jednorazowe płukanie solanką o mniejszym stężeniu ale w większej ilości, czy długie płukanie w tej samej solance o większym stężeniu? W pierwszym przypadku wypłukujemy wszystko z zabrudzonej żywicy, a w drugim "zabrudzona" solanka wielokrotnie przepływa przez nasze złoże. Tak jak już wcześniej pisałem mam u siebie 3 litry PA202 i do regeneracji używam 6 lub 9 litrów solanki 10%. Regenerację robię na dwa sposoby: albo mieszam gorącą "zupę" w wielkim 9-o litrowym garnku (6 litrów solanki + 3 litry żywicy), albo 9 litrów letniej solanki (ok 40oC) przepycham małą pompką przez dwa szeregowo połączone HW603 z wylotem z powrotem do gara. W obu przypadkach regeneracja trwa ok godzinę. Czasami powtarzam proces regeneracji po raz drugi z nową "czystą" solanką - wtedy kolor "zupy" jest jaśniejszy 🙂  Po tym oczywiście płukanie pod kranem i z powrotem do akwa. Następnym razem planuję jednak przygotować w wiadrze 30 litrów solanki o mniejszym stężeniu i przepchnąć ją tylko raz przez całą żywicę przy wolnym przepływie (litr na minutę). Co o tym sądzicie? A może ktoś już tak robi?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.