Skocz do zawartości

Bezpieczne akwarium 840 l


iquitos68

Rekomendowane odpowiedzi

Co do kamieni to IMHO dla non mbuny dałbym takie które zasłonią sprzęt (nie lubię jak go widać) i takie w których inkubujące samice znajdą zaciszny zaułek ;)

Tak na marginesie to jesteś mistrzem jeśli chodzi o przygotowanie akwa. myślę że z rybami dociągniesz do roku ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, iquitos68 napisał:

Prace nad pokrywą nieco przedłużają się. Ale nie mogę się doczekać i chyba zaleje pół zbiornika i puszczę jakiś niewielki filtr, niech już mieli wodę

Zalewaj cały i startuj ze wszystkim jak jesteś pewien wystroju, pokrywa ani oświetlenie nie potrzebne do "uruchomienia" akwa. Niech już dojrzewa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się naprawde fajny baniak. Co ja bym zmienil to te drobne kamyczki po lewej stronie jakos mi tak nie pasuja do tych wiekszych, propounuje albo je inaczej poukladac i zmniejszyc ich ilosc albo się ich pozbyc i dolozyc cos wiekszego ale nie za duzo skoro to nie mbuna, ale to kwestia gustu.

Jak bedziesz pewny aranzacji to zalewaj i niech się filtruje :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, iquitos68 napisał:

Nie wiem czy nie pośpieszyłem się z wodą. Planuję w prawym rogu umieścić filtr kasetowy, a jego przecież trzeba przykleić do szyby :e_confused:

Zapewne masz przemyślaną metodę  jak na tle tego kamiennego tła w prawym rogu  w baniaku z wodą wyciąć tło i przykleić czarną kasetę do szyby.:e_geek:

Temat ciągniesz już zaraz rok a i tak  kolejność działań wbrew logice a nawet wbrew tytułowi .

Zapewne masz w domu kubeł plastikowy albo miednicę - nalej tej wody z baniaka do pełna  przełóż grzałkę i filtr gąbkowy ustaw temp na 30 C a w siatce umieść złoże ceramiki tak by filtr ssał albo dmuchał w tym złożu i wlej Prodibio Biodigest  oraz pożywkę - przynajmniej zaczniesz start biologiczny baniaka a wodę z akwarium można wylać do dna, wyjąć lub odsunąć tło i piłować ale nie po linii prostej tylko po "kamieniach".

A i tak kołderka wyjdzie za krótka i kaseciak będzie widoczny.

To twój pierwszy fajny baniak - podoba mi się:D

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :).

Plan jest taki, żeby kaseciak nie był chowany za tłem, ani nawet umieszczony miejscu wyciętego fragmentu tła. Nawet teraz gdy patrzę na częściowo zalany zbiornik to upewniam się, że takie tło pocięte nie ładnie by wyglądało - choć to oczywiście rzecz gustu.

Dookoła akwarium mam przyklejone do szyb wzmocnienia dlatego chciałbym umieścić kaseciak właśnie pod prawym wzmocnieniem. Ma ono grubość 5 cm. Tło odstaje od szyby tylnej max 8 cm. Wizualnie dla kaseciaka miałbym 20 cm wzdłuż szyby i 17 cm wzdłuż tła. Czyli do frontu akwarium pozostaje 40 cm wolnej przestrzeni. Wizualnie, przy zacienionym tylnym prawym rogu, nie powinno to źle wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.