Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witamj ,
He he jak dla mnie to „paranoja” bez urazy sam pomyśl .
Będziesz co dziennie oglądał szyby , spoiny czy się gdzieś coś nie rozkleja ? , zamiast cieszyć 
się pięknym wycinkiem natury w domu .
Co do podtopień przeżyłem na własnej skórze pęknięcie szyby w zbiorniku 1500 litrów .
Spowodowane złym sklejeniem stabilizatorów (około 500 litrów poszło w panele)
Zrywałem podłogę wraz z ociepleniem a akwarium i tak nadal stoi .
Pozdrawiam .
 

Uszk.jpg

Opublikowano

Zgadzam się z uwagami kolegów totalny potop zdarza się tak samo często jak każda inna katastrofa np. wypadek samochodowy. Co do "zabezpieczeń" zastanów się nad  blatem kuchennym pod akwarium. Jeżeli będzie większy niż wymiary dna skutecznie wyhamuje niewielkie ilości wody które mogą się wydostawać z akwarium podczas normalnej eksploatacji i nie będzie przy tym namakał.

Opublikowano

No to go teraz dopiero nastraszyłeś Rafale:D cóśś cienką tą szybę miałeś jak na 1500l  i wzmocnienia wzdłużne to nie robota erybki , dlatego zerwało klejenie spinki - jaka tam musiał być siła rozrywająca ten silikon.

Opublikowano (edytowane)
37 minut temu, deccorativo napisał:

No to go teraz dopiero nastraszyłeś Rafale:D cóśś cienką tą szybę miałeś jak na 1500l  i wzmocnienia wzdłużne to nie robota erybki , dlatego zerwało klejenie spinki - jaka tam musiał być siła rozrywająca ten silikon.

Ha ha ha ,
nie taki miałem zamiar , co do akwarium w domu trzeba trzeba wziąć na „'klatę” 
dwie z tym związane sprawy .
Sprowadzamy do domu „żyjątka” całkowicie od nas zależne .
No i nikła ale możliwa sprawa rozszczelnienia zbiornika .
(nie myślę tu „nocnikach”mam na myśli poważniejsze litraże)

Ta szybka to 12mm a litraż „robią” nietypowe gabaryty szerokość i głębokość zbiornika.
Rozerwanie silikonu jedno ale zobacz to pęknięcie w tylnej szybie lite szkło 12 
pękło na takim nietypowym odcinku .

Stabilizatorki były za krótkie i za wąskie z 10-tki szkła i do tego opti które jest kruche , to jeden z trików stosowanych

pezwz wykonawców zbiorników .


 

Edytowane przez Rafcio
Opublikowano (edytowane)
21 minut temu, iquitos68 napisał:

Jakie wymiary dokładnie miało to rozszczelnione akwarium?

225x80x80 (Nie mam Malawi)

Średnio na „jeża” podoba mi się ten biotop – delikatnie mówiąc nie przemawia do mnie .



 

Edytowane przez Rafcio
Opublikowano
Godzinę temu, Rafcio napisał:

225x80x80 (Nie mam Malawi)

 

jeża pomijam

ale dla takiego baniaka żaden rozumny szklarz nie dałby szkła 12mm - spinki tylko nie pozwalają się szybom wyginać a liczy się słup wody i długość baniaka - nie wiem czy 15mm nie za mało by było.  Jak ten silikon na spince puścił to tak jakby młotem od środku przywalił w szybę.

iquitos - nie lękajcie się :Derybka nie pójdzie na takie szaleństwa wiedzą co robią. - spokojnie zamawiaj największy baniak jaki ci tam wejdzie gdzie masz miejsce.

Opublikowano

No widzisz , a jednak po małej korekcji nowych stabilizatorów akwarium stoi zalane 
już ponad pół roku .
Nie przeciągając przesadnie jest to optymistyczny przykład poparty dowodami 
dla „roztrzęsionego” kolegi .
Odpowiednio wykonany nawet tak duży zbiornik z szyby 12-stki nie spędza mi 
snu z powiek .

 

Opublikowano

Prace koncepcyjne trwają ;) Dzisiaj odwiedziłem sklep Discus w Warszawie w celu naocznego porównania różnych gabarytów zbiorników. Na pewno moje będzie miało długość 2 m. Jednakże ciągle zastanawiam się nad pozostałymi dwoma wymiarami. Wizualnie 50 cm wysokości wydaje się nie jakieś przesadnie za niskie. Zastanawiam się czy nie zwiększyć głębokości do 70 cm i właśnie zmniejszając wysokość do 50 cm. Co myślicie o takim manewrze ?

Opublikowano
5 minut temu, iquitos68 napisał:

Co myślicie o takim manewrze ?

Manewry i iskandery zostaw ruskim ty bez koncepcji od razu zamawiaj  taki Patriot 200x70x70cm :D  bo 50cm to przesadnie niski ma pułap i zupełnie jamnikowaty ci wyjdzie.  Wielu kolegów zamówiło 60h i teraz żałują że nie 80h więc nie powielaj błędów.

Jak zamówisz o niskim pułapie 50cm to od razu wiele myśliwców odpada - nie mają gdzie skrzydeł rozwinąć.

Ale kierunek dobry - coraz mniej się boisz i z coraz większym rozmachem podchodzisz do zagadnienia - brawo - tak dalej.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
    • Moja a502ps coś nie działa. A502e usuwała żółtawą barwę wody. Ta nie. Może sprzedawca się pomylił ?  Jak u Was ? EDIT: Sprzedawca wyklucza pomyłkę ze względu na kolor żywicy. Być może słaby przepływ przez żywicę, jak pływa w ruchomym złożu. Wrzuciłem do solanki. Zobaczymy co z tego wyjdzie... EDIT2: Po kilku godzinach w solance przesypałem połowę do drugiej skarpety (luźniejsze upakowanie żywicy) i po wypłukaniu, obie skarpety do filtra. Już działa. Subtelne żółtawe zabarwienie widoczne po długości zbiornika zniknęło po 12 h. Zakładam, że przepływ przez żywicę był za słaby. Stężona solanka po regeneracji - prawie czysta. Przy wydajnej filtracji (fluidyzator K1 40l z gąbką 30ppi na pompie) - ta różnica w zabarwieniu to jedyny benefit stosowania tej żywicy. Woda nie jest bardziej klarowna niż bez.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.