Skocz do zawartości

Swietlówki t8 w satndardowej pokrywie problem...


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam problem z świetlówkami w standardowej pokrywie wromak zakupionej z akwarium 120cm t8 2 swietlówki 2stateczniki. Po zapaleniu świetlówki nie załączają się nie swiecą:/ Akwarium ma 5lat świetlówki wymieniane bodajże 3lata temu aqua glo power glo 36w. Po przekręceniu świetlówką w obudowie świeci do momentu wyłączenia przyciskiem.Startery nowe zakupione. Po włączeniu jedna mruga druga wogóle się nie pali gdy poprzekręcam świetlówki w obudowie to świecą jakiś czas i gdy wyłączę to już się nie zapalają co może być przyczyną takiego stanu. Czy świetlówki się skończyły czy startery felerne(nowe zakupione) czy może te nie wiem jak je nazwać w pokrywie są dwa takie chyba przekaźniki są uszkodzone.Rybki chwilowo bez światła:< Pomocy pozdrawiam jutro postaram się wstawić zdjęcia pokrywy

Opublikowano
  W dniu 3.10.2016 o 07:54, deccorativo napisał(a):

te przekażniki:D to dławiki i one najmniej podejrzane.

Rozwiń  

Te „dławiki” :D to stateczniki - „miszczu” a jeśli kolega pisze o starterach to są nawet magnetyczne .
Co do starterów to oba powinny mieś symbol  S-10 (4-65Watt) 
 

Opublikowano

Dziwne,że świetlówki niby zużyte ale jak pogmeram w pokrywie poprzekręcam świetlówkę to świeci normalnie do wyłączenia pstryczkiem....Zastanawiam się nad oświetleniem LED zamiast kupowania kolejnych świetlówek może ktoś coś doradzi tak do 100zł. Pozdrawiam

Opublikowano

Rozkręciłem wyczyściłem i nadal to samo Ta jedna świetlówka praktycznie w ogole nie była używana bo jedna starczała. Jeszcze spróbuje kupić inne startery może to coś da. Teraz są philipsa s10 4-65wat a świetlówki 30w.Mnie się wydaje tak jak by one chciały wystartować ale nie mogą. Startery pstrykają i świetlówki mrugają. A jeśli chodzi o oświetlenie LED czy do 100zł coś kupie takie w miarę rozsądnego? 

Opublikowano
  W dniu 3.10.2016 o 16:45, tablo888 napisał(a):

Zastanawiam się nad oświetleniem LED zamiast kupowania kolejnych świetlówek może ktoś coś doradzi tak do 100zł.

Rozwiń  

Moim zdaniem bardzo słusznie, choć za stówkę szału nie będzie - tyle kosztuje w zasadzie sam sterownik, który oczywiście nie jest niezbędny, ale daje wiele ciekawych możliwości. W podanej cenie zmontujesz takie oświetlenie, jak ja mam obecnie tj. 2 x naświetlacz LED. Szału nie czyni, ale w mojej ocenie daje radę i w takim budżecie raczej nic lepszego nie znajdziesz.

Opublikowano

Mógłbym jakieś linki prosić na taki gotowy zestaw do max 200zł nie chce niczego składać tylko zamówić i podłączyć tak aby świeciło najlepiej na biało w akwaium yelow i cynotilapia afra hara geile reef.

Opublikowano (edytowane)

Z tego, co ja poleciłem, to gotowców jako takich nie ma. Minimum inicjatywy trzeba wykazać, choćby w temacie przylutowania kabla zasilającego.. ;-) Kupujesz na Allegro 2 x naświetlacz LED 10W najlepiej w wersji SLIM, światło białe zimne (zapewne będą 6500K, czyli w rzeczywistości jakieś 5500-6000K max, co z barwą zimną ma niewiele wspólnego, ale diody możesz później niedużym kosztem wymienić, a na początek wystarczy), do tego 2x przewód dwużyłowy zakończony wtyczką (są gotowe - będzie mniej roboty). Lutujesz jedno z drugim, naświetlacze przykręcasz "jakoś" do pokrywy, wtyczki do kontaktu i działa :) Nie kupuj super taśm led zatopionych w plastikowych rurkach i temu podobnych wynalazków.. strata kasy. 

A ja na Twoim miejscu bym uzdatnił póki co te świetlówki i zaczął zbierać kasę na oświetlenie na modułach LED ze sterownikiem.. ;)

Edytowane przez marcin73m

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.