Skocz do zawartości

Obsada do 600L


daniel1022

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mortis napisał:

Uważam, że jeśli jest Saulosi to nie wrzucam Msobo ani Red Red.  Samice  Msobo żółte i Red Red też jest żółto pomarańczowe. Zamiast neon spot może być Maingano,  podłużne pasy zrobią różnicę. 

Kolega Daniel ma 170 cm dł akwarium, Hara nie jest taką  agresywną rybą,  a przy tej wielkości zbiornika podzielą się rewirami. Czy można spróbować z trzema samcami, pewnie że można ale to wszystko wyjdzie w praniu jak dorosną. Przy zakupie 10 szt z gatunku wszystko będzie się klarowało jakiś czas. Nastawić się trzeba na każdą ewentualność. 

Saulosi nie bedzie bo będą Demonki ale nadal się boję wojny właśnie miedzy Hara a nimi... Natomiast do żółtego koloru, patrząc teraz na baniak Yellowki robią robotę i cieszą oko swoją żółcią!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, daniel1022 napisał:

Saulosi nie bedzie bo będą Demonki ale nadal się boję wojny właśnie miedzy Hara a nimi... Natomiast do żółtego koloru, patrząc teraz na baniak Yellowki robią robotę i cieszą oko swoją żółcią!

To do czego się teraz skłaniasz, napisz obsadę...  Będziemy dalej kombinować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mortis napisał:

To do czego się teraz skłaniasz, napisz obsadę...  Będziemy dalej kombinować :)

Hara

Melanochromis johanni

Acei Luwala

Demony

Sprengerae

Metriaclima estherae red blue

Oraz zastanawiam się nad Maingano

3 minuty temu, Bezprym napisał:

Yellowki z Demasoni to zły pomysł. Te pierwsze do prawidłowego rozwoju potrzebują mięsa podczas  gdy Demasoni to typowy roślinożerca. 

Mi takie połączenie wcisnął hodowca z okolicy... Ale za złe mu tego nie mam bo rybki ma piękne :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu u ciebie już pływa? Yellowki na samym roślinnym będą ci słabo rosnąć a Demonkom mięso na zdrowie nie wyjdzie. U mnie yellow pływa z Harą i Maingano, karmię je pół na pół z mięsam i widzę ich słaby wzrost w porównaniu do innych ryb.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bezprym napisał:

To co w końcu u ciebie już pływa? Yellowki na samym roślinnym będą ci słabo rosnąć a Demonkom mięso na zdrowie nie wyjdzie. U mnie yellow pływa z Harą i Maingano, karmię je pół na pół z mięsam i widzę ich słaby wzrost w porównaniu do innych ryb.

 

Tak pływają bo zanim zagościłem tu na forum wszystko zakupiłem i niektóre decyzje okazują się błędne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś oddał yellow to w zasadzie mogłaby ta obsada funkcjonować tylko johanni wymieniłbym na Maingano bo na cholerę ci tyle żółtego, tym bardziej że Estherae to raczej masywna i bardzo widoczna ryba.Tak samo gfybyś oddał Demasoni to tak jak wyżej napisałem



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bezprym napisał:

Gdybyś oddał yellow to w zasadzie mogłaby ta obsada funkcjonować tylko johanni wymieniłbym na Maingano bo na cholerę ci tyle żółtego, tym bardziej że Estherae to raczej masywna i bardzo widoczna ryba.Tak samo gfybyś oddał Demasoni to tak jak wyżej napisałem

 

 

Demony są za piękne by je oddać ale chyba trzeba będzie tak zrobić..

Pisałem ze nad Maingano się zastanawiam będzie ono, alternatywą dla któregoś z gatunku które podałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.