Skocz do zawartości
**Przypomnienie** Ostateczny termin wpłaty składki członkowskiej za okres 2024/2025 to 15 maja br. Po tym terminie każdy klubowicz, który nie opłaci składki zostanie zdegradowany do rangi użytkownika. ×

Filtr kasetowy do Juwel Rio 240


XGrzesX

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro turbo kaseciak ma mieć wymiary 140x120 no to może jednak pozostać przy kominie z bioflow 3.0 który ma wymiary 150x100. Filtr Bioflow ma dwie komory ale ściankę oddzielającą można wyjąć i będzie wtedy jedna większa komora do której można włożyć aqC2000. Filtr fabrycznie przyklejony jest dłuższym bokiem do ściany bocznej. Czy ta różnica w wymiarach pomiędzy turbo kaseciakiem a Bioflow 3.0 jest taka ważna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz nie na temat - tematem jest kaseciak w Rio240 a nie bioflow to już przerabialiśmy.

próba zrobienia z bioflow kaseciaka to robić z koziej d.. trąbkę. daj spokój i ewentualnie pomyśl czy tej  obudowy imitującej kamienie od bioflow nie da się posklejać by zasłonić kaseciaka bez kupowania dodatkowego panela tak jak to widać na linku suricade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deccorativo, możesz napisać konkretnie czemu komin od Bioflow który ma wymiary 100x150 zupełnie się nie sprawdzi w turbo kaseciaku ?

Pewnie, że mogę wyciąć Bioflow i posklejach komin z pcv który potem okleje osłonami Juwela tylko mam wrażenie że zbuduje "podobny" komin do tego w bioflow tylko różniący się nieznaczenie wymiarami.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam i nigdy nie miałem bioflow  i nie żałuję, więc mogę być w błędzie choć mam wyobrażnię przestrzenną  ale nie aż taką - ale jak wkleisz zdjęcie tego swojego bioflow z włożoną do środka pompą AqC2000 tak by od zasysu do ścianki było 2cm oraz gąbką  5x12x40cm i będzie to nadal filtr grawitacyjny to kto wie może zdejmę czapkę przed tobą:D

Nie wszystko co jest zbliżone albo prawie takie same  to znaczy że jest takie samo i nie ma różnicy.;) ale spróbuj mnie przekonać a jak masz argumenty to ja zmieniam zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam dlaczego bioflow 6.0 u mnie ni jak się nie dał zaadoptować.
1. zasys na dużej wysokości oraz nie w tym miejscu co chciałem
2. komora pompy zbyt mała co uniemożliwia jakieś sensowne umieszczenie gąbki i pompy
3. zbyt dużo kombinacji w tej skrzynce żeby uzyskać jakieś efekty (naprawdę kombinowałem dość ostro z mizernym skutkiem)
Możliwe jakby Henryk miał dokładne zdjęcia tej skrzynki (swoją wyrzuciłem na śmietnik żeby nie korciło) to by coś wykombinował, ja nie miałem już sił ani pomysłów.
Wracając do mojego rozwiązania kaseciaka i cyrkulacji, jak obiecałem prezentuje na kartce jak mniej więcej to wygląda (kajet ołówek najszybsza jednak metoda w XX! wieku :))
FJIMG_20160925_122151.jpg

Prezentacja jak to wygląda w baniaku

FJIMG_20160925_122204.jpgFJIMG_20160925_122225.jpg

Uwaga:

Posiadając oryginalne oświetlenie (pokrywę) Juwela musiałem wyciąć to coś (czrany plastik) w lampie co ukrywa elektronikę, ponieważ rurka pcv koliduje z lampą.
U siebie mam moduły led co nie stanowiło u mnie problemu żeby kawałek tej plastikowej skrzynki wyciąć.
Jeżeli bedziesz miał pytania odnosnie oświetlenia led to pomogę jak to rozwiązałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deccorativo  wrzuć swój aktualny projekt "turbo" bo poumieramy z ciekawości. Ja już kiedyś pisałam , że juwele są przerabiane na coś podobnego jak opisujesz.. Ale słowo pisane jest ułomne i może chodzić o coś zupełnie innego.

Po 7 minucie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to szkoda kombinacji ze skrzynką Juwela.
Ja miałem Bioflow 6.0 czyli większy od 3.0 i tak nic nie wykombinowałem.
Dodatkowo żeby to sensownie przerobić (może się da) to i tak trzeba by było wyciąć to i na spokojnie poddać przerobieniu.
Można by ewentualnie przegrodę przesunąć tak żeby zwiększyć komorę śmieciową, lecz nie bardzo widzę jak wykorzystać tą przegrodę po przesunięciu,
ponieważ ta przegroda jest wylana razem z tunelem zasysu pompy, dodatkowo w kaseciaku są odlane prowadnice na tą przegrodę.
Przegroda ma mały zasys na dole, dodatkowo zasys mniej więcej w środku (i tak trzeba by było zakupić formatkę żeby to zastąpić).

Z tego co pamiętam jak wrzuciłem AqC do bioflowa to było ciasno tak ciasno, że się chyba nie da wyprowadzić wytrysku poza baniak. Bioflow ma dziurę w kasecie na wytrysk co uniemożliwia skierowanie strumienia tak jak byśmy chcieli.
 

Edytowane przez aurban6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deccorativo napisał:

Nie mam i nigdy nie miałem bioflow  i nie żałuję, więc mogę być w błędzie choć mam wyobrażnię przestrzenną  ale nie aż taką - ale jak wkleisz zdjęcie tego swojego bioflow z włożoną do środka pompą AqC2000 tak by od zasysu do ścianki było 2cm oraz gąbką  5x12x40cm i będzie to nadal filtr grawitacyjny to kto wie może zdejmę czapkę przed tobą:D

Nie wszystko co jest zbliżone albo prawie takie same  to znaczy że jest takie samo i nie ma różnicy.;) ale spróbuj mnie przekonać a jak masz argumenty to ja zmieniam zdanie.

W kaseciaku 140x120 nie wejsdzie AqC2000 aby było jeszcze 2cm od zasysu. Pompa postawiona tak by zasys był z boku ma 112 mm długości więc do ścianki kaseciaka będzie 8mm.

Czy powinienem zatem zwiększyć wymiar tego klocka do 140x140 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie weszła bez problemu:D

Grześ narysuj na kartce te wymiary zdejmij z AqC podstawkę i postaw gołą pompę tak po skosie by otwór ssania patrzył na róg - ile jest mm?

obok wciskasz grzałkę by się nie przesuwała pompa i finito.

 

Agnieszko - super filmik ale ni w ząb nie znam niemieckiego za to angielski znośnie więc może ktoś biegły w językach streści co Niemiec powiedział.

 

Ja patrzę i widzę - to wypisz wymaluj firma WodaTech i właściciel Pan Krzysio tylko siwizna jak moja. Nawet ogród się zgadza w  chyba Piastowie :D bo byłem kiedyś u niego jak mieszkałem w Warszawie.

Niemiec nie robi nic innego jak te gąbki co są w każdym baniaku w zoologu  też napęd od powietrza z brzęczyka. tylko ma dostęp do takich rur gąbkowych - zaślepia z jednej strony plastikową zatyczką a z drugiej daje napęd od pompki powietrznej - za jednym zamachem ma napowietrzanie wody i pompowanie wody  - można to zobaczyć w każdym zoologu - a biologia jak drut:D wiecie dlaczego??

Nie lubię tego rozwiązania bo co prawda najtańsze ale głośne. Wszystkie te rozwiązania to bardziej lub mniej owinięte filtry hamburskie z filtracją grawitacyjną  czyli dokładnie jak turbo-kaseciak.

Agnieszko zaraz naszkicuję ten turbo-kaseciak i dam w nowym temacie bo będzie żywa dyskusja już to wiem.:D

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.