Skocz do zawartości

Dojrzewanie 924L


szczep85

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, deccorativo napisał:

W bardzo wielu przypadkach tak się zatrzymuje start i nie wiem dlaczego ale zawsze pomagało wlanie 2-3 ampułki Prodibio Biodigest  po tym zaraz ruszało dalej.

spróbuj:D

kontrolnie zmierz raz NH4 bo powinno być już dawno poniżej wykrywalności JBLa. ostatni pomiar jaki mamy to 17 tego pokazywał jeszcze 0,1ppm NH4.

Bakterie udało się załatwić i wlałem 3 fiolki. 

A co do NH4 to hm.... zobacz na tabelkę. 

916317fd431632cbmed.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Darku wygląda że ten Azoo Aquaguard Plus zrobił nam wszystkim psikusa.

Natychmiast po wlaniu zabrał bakteriom 50% amoniaku z wody a w kolejnym dniu już 90%  - by cwaniaczek po 10 dniach oddać wszystko z powrotem do wody.

Niestety przez te 10dni bakterie chyba nie miały co jeść i tak  wszystko zostało czyli amoniak wrócił do poziomu startowego 1 ppm czyli tyle ile go wlałeś a NO2 i NO3 wzrosło minimalnie. Wygląda że nitryfikacja nie ruszyła.

Niestety moim zdaniem 10dni stracone a ponieważ dziś wlałeś nowe bakterie i teraz amoniaku jest jak przy starcie powinno być czyli 1ppm to powinno teraz po 2-4 dniach ruszyć. Pozostaje cierpliwie czekać.

Nauczka - nie stosować do uzdatniania wody przy starcie baniaka tego  Azoo Aquaguard Plus.

Tak jak zmieniłem szablon - tylko lejemy wodę do baniaka przez ustrojstwo z węglem aktywnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 1 ampułka jest do 1000l wody więc myślę że 3 ampułki wystarczą - jak masz jeszcze to zachowaj na póżniej bo to zawsze dobrze mieć w domu - coś jak plaster na skaleczenie. Nie wiemy co będzie dalej ale ustrojstwo do nalewania wody ze słuchawki prysznicowej to już rób.

W najgorszym wariancie wodę będziesz cała wymieniał więc dobrze by było ustrojstwo już mieć.i nie lać tego chemicznego uzdatniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, aurban6 napisał:

Pamiętaj podłączając ustrojstwo do rur o ciepłej wodzie. Ja nie pomyslalem, w lecie ok ale w zimie może być problem.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 

Witaj w klubie zimnej wody.  Tez tak zrobiłem i nie mam już możliwości doprowadzenia cieplej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowe myślenie większości kolegów budujących dom z myślą o dużym baniaku. Jak już nie można dołożyć jednej rurki w podłodze a trzeba lać wodę do stojącego baniaka - to się budzą.

Zazwyczaj  pamiętamy tak:

prąd - kanaliza i zimna woda - a tu siurpryza:(

Powinno być:D  prąd - ciepła woda + zimna woda - kanalizacja

Na szczęście jest rozwiązanie bo o podprowadzeniu elektryki nie zapomni nikt.

Ponieważ wodę do baniaka lejemy przez wkład z węglem aktywnym to nie należy przekraczać 3l/min mimo że na wkładzie napisane " do 6l/min" a taki sik to podgrzeje każdy przepływowy podgrzewacz wody za 100zł o mocy 2-3 kW  no ale za prąd trzeba zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Henryku na początku się nie myśli bo nie ma się stażu
Ja mam mały baniak to i na wiaderka dla sportu sobie mogę pozwolic.
Leje z ustrojstwa do wiaderka ok 10 l, następnie z wiaderka około 1,5 kubka do kawy wlewam do czajnika i gotuje po czym spowrotem do wiadra i do baniaka.
Niezła manufaktura, chyba opatentuje

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.