gregor_gk Opublikowano 11 Września 2016 #1 Opublikowano 11 Września 2016 Witam wszystkich, Jako, że moja przygoda z MALAWI zaczęła się 10 lat temu właśnie od Waszego serwisu, postanowiłem się podzielić moim ostatnim dziełem, z którego jestem bardzo dumny;] Jednakże w pierwszej kolejności chcę podziękować wszystkim udzielającym się forumowiczom za ogrom wiedzy, który przekazujecie początkującym malawistom - poruszone tematy są tak obszerne, że praktycznie nie ma potrzeby o nic pytać - wystarczy przestudiować Wasz serwis - co należy uznać za ogromny wkład w temat, ale do rzeczy. Długo szukałem wymarzonego akwarium do kompozycji, którą sobie wyobraziłem, a jako że niewiele jest informacji na temat serii akwariów EHEIM Incpiria postanowiłem wrzucić kilka zdjęć i nieco dołożyć informacji dla innych poszukujących. Mój wybór padł na EHEIM Incpiria 400l czarny 130x55x140cm. Akwarium pięknie wykonane, bardzo pomysłowe, niestety nie należy do najtańszych. W zestawie otrzymujemy pakiet montażowy do różnych sposobów rozprowadzania wody. Najciekawszy jest tunel wewnętrzny wykończony na czarno, w którym możemy ukryć wszystkie przyłącza i kable, dzięki czemu nic nie wystaje na zewnątrz - to był główny powód dla którego zdecydowałem się na ten produkt. Wewnątrz poprowadzone są szklane listwy montażowe umożliwiające zamocowanie akcesoriów oraz oświetlenie (oczywiście podwójna belka oświetleniowa T5 była w zestawie). Całość przykrywają dwie czarne szyby wykończone dokoła sylikonem co uszczelnia przykrycie i wycisza przesuwanie szyb po prowadnicach. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest fabryczne mocowanie rurki ssącej wewnątrz dna akwarium - dzięki temu zminimalizowano do zera system zasysania wody. Całość stoi na dedykowanej szafce - tu niestety się zawiodłem, otóż sama szafka jest bardzo solidna i funkcjonalna, ale spodziewałem się wykończenia frontów na znacznie wyższym poziomie niż jest faktycznie. Wydaje mi się, że to wręcz okleina a nie lakier, albo po prostu słabej jakości pokrycie. Spasowanie idealne, otwory w dnie akwarium wraz z rurką bez problemu pasują do szafki. Sylikony łączące szyby wykonano bardzo estetycznie. Ukrycie całego osprzętu w górnej części akwarium również wygląda dobrze, wręcz rewelacyjnie. Jako tło użyłem grubej, najciemniejszej folii do przyciemniania szyb - dało fajny efekt głębi i nic się nie odkleja. Ponadto tylna szyba jest teraz w kolorze czarnego tunelu na przyłącza, więc całość się dobrze komponuje. Ponadto akcesoriów prawie nie widać, gdyż zlewają się kolorem z czarnym tłem i ciemniejszym z tyłu oświetleniem. Do aranżacji długo poszukiwałem właściwego skalniaka - chciałem uzyskać efekt gór. Wybór padł na 100 kg wapienia alpejskiego sprowadzonego z niemiec. Duże kamienie dały rewelacyjny jak dla mnie efekt gór. W dodatku skały poprzecinane są białymi "pęknięciami" co ładnie komponuje się z podłożem. Pół dnia wybierałem odpowiednie kamienia ale się udało. Całość jest stabilna, oczywiście stoi na płycie pcv 5 mm. Powstało dużo szczelin i grot co pyśki uwielbiają. Na podłoże wybrałem bielutki drobny grys dolomitowy, kontrastujący z czarno szarymi kamieniami. Oświetlenie PHILIPS Aquacoral + Hagen Power Glo T5 (2 x 54W). Chciałem mieć koniecznie w tylnej części efekt głębi i taki też uzyskałem dzięki tłu i oświetleniu. Oczywiście względy kolorystycznie i wybarwienie rybek również brałem pod uwagę. Filtracja narurowa + biolog JBL e1501 (daje radę, ale w przyszłości planuję wymianę na mocniejszego eheim) Falownik Jebao Falownik RW-8. Grzałka JBL 300W. Na koniec najważniejsze - długo oczekiwane: Pseudotropheus Saulosi Pseudotropheus Acei Luwala Iodotropheus Sprengerae Makokola Red Całość od wypakowania po funkcjonujący świat wygląda jak poniżej. Jeśli będą jakieś pytania oczywiście chętnie odpowiem.
gregor_gk Opublikowano 11 Września 2016 Autor #2 Opublikowano 11 Września 2016 i jeszcze kilka zdjęć w efekcie końcowym, dodane również do galerii:] 1
spiochu Opublikowano 11 Września 2016 #3 Opublikowano 11 Września 2016 Wysokość 140 to rozumiem całego zestawu, a ile ma akwarium? Podoba mi się aranż i skały Wysłane z telefonuEdit. policzyłem sobie, 56 cm
Andrzej Głuszyca Opublikowano 11 Września 2016 #4 Opublikowano 11 Września 2016 ......po prostu bardzo fajne. Mam tylko nadzieję ,że te niebieskie odcienie to kwestia balansu bieli w aparacie a nie ma ich w rzeczywistości. Też używam Power Glo Hagena i tej niebieskiej poświaty nie mam. Ale zbiornik bardzo mi się podoba.
gregor_gk Opublikowano 11 Września 2016 Autor #5 Opublikowano 11 Września 2016 Oczywiście wysokość podano z szafką, samo akwarium ma 65 cm. Ta niebieska poświata akurat mi się podoba i jest w rzeczywistości. Świetlówki mają dodatkowe przesłony odblaskowe, którymi możemy dowolnie kierować światło. Ja sobie ustawiłem właśnie w taki sposób, ale jeśli komuś to przeszkadza to mógłby sobie ustawić przesłony w inny sposób, że światła się przenikają i nie byłoby poświaty, tak więc co kto lubi...
egon44 Opublikowano 11 Września 2016 #6 Opublikowano 11 Września 2016 Ładny zestaw,jak i oczywiście jego zawartość
Andrzej Głuszyca Opublikowano 11 Września 2016 #7 Opublikowano 11 Września 2016 (edytowane) 18 minut temu, vako napisał: Świetlówki mają dodatkowe przesłony odblaskowe, którymi możemy dowolnie kierować światło. Ja sobie ustawiłem właśnie w taki sposób, ale jeśli komuś to przeszkadza to mógłby sobie ustawić przesłony w inny sposób, że światła się przenikają i nie byłoby poświaty, tak więc co kto lubi... ...ja miałem na świetlówce odbłyśnik ( pomalowałem na czarno) i pełnił tę samą rolę:) A ta świetlówka Power Glo to firmy Hagen? Pytam bo moja nie daje takiego efektu jak widać na zdjęciu w stopce czy na filmikach. Edytowane 11 Września 2016 przez AndrzejWalb
gregor_gk Opublikowano 11 Września 2016 Autor #8 Opublikowano 11 Września 2016 Pamiętaj, że zgodnie z opisem mam dwie różne świetlówki: jedna bliżej frontu Hagen Power Glo + druga dalej PHILIPS Aquacoral - widać na jednym ze zdjęć bocznych, które celowo zrobiłem, jak rozłożone są świetlówki. Do tego przesłony od eheim, którymi steruję promień i mam dowolną możliwość zestawienia poświaty, ale przede wszystkim mam dwie różne świetlówki. Kombinowałem z tym oświetleniem i tylko takie zestawienie dało mi zadowalające efekty.
Snatchers Opublikowano 11 Września 2016 #9 Opublikowano 11 Września 2016 Akwarium ładnie się prezentuje też chciałem użyć podobnej skałki piszesz sprowadzone z Niemiec paradoks mieszkam w Niemczech i objezdzilem całe miasto i takich nie znalazłem dlatego jest jak jest
Lee Opublikowano 12 Września 2016 #10 Opublikowano 12 Września 2016 Ciekawe akwarium. Fajna relacja. Tak pod Twoją rozwagę w kwestii wystroju, rozważyłbym dodanie trochę mniejszych kamieni. Tak, żeby mocniej zróżnicować ich wielkość. Wyglądałoby wtedy bardziej naturalnie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się