Skocz do zawartości

Tło w "Malawi by Piotr II"


spiochu

Rekomendowane odpowiedzi

1/  Dwa największe środkowe moduły tła, nie da się ukryć, są dosyć płaskie. Mniej ważne jest, co jest czym, istotniejsze jest co na co wygląda. Moim zdaniem, jeśli przewrócisz dwa strzeliste głazy – tło będzie wyglądało na płaskie – więc nie jestem za ich przewracaniem.
2/  Masz 3 łączenia tła. Prawe wygląda bardzo dobrze – jest nawet wizualną atrakcją.  Centralne wygląda kiepsko, a lewe jest niewidoczne. Zasłonięcie loterii (tak jak jest teraz) strzelistym głazem nr 1 – jest fajne. Strzelisty głaz nr 2 (czyli lewy) – przesunął bym na środkowe łączenie tła (w takiej pozycji jak jest, tzn pionowa krawędź z prawej).  Powstałaby kompozycja: 2 strzeliste głazy z pionowymi krawędziami skierowanymi na zewnątrz, między nimi można „nawalić gruzowisko” (być może częściowo z kamieni, które już są w zbiorniku). W takim układzie prawa połowa akwarium powinna być zdecydowanie mniej "zakamieniona"
3/  Najładniejsze kamienie „same w sobie” to: środkowy (już widzę jak pod nawisem w prawej, samiec majstruje sobie jamę) oraz „siedzący zając” (kamień ostatni z prawej, bez podpórki wyglądałby obłędnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. 

Iglic nie będę przewracał bo przecież pierwsze porady przy przedstawieniu się to "daj wyższe kamienie" ;) Chyba nie będę ich też ruszał, ale zgodnie z sugestią tom77 zrobię jeszcze jakiś wysoki aby postawić go pośrodku i zakryć "pęknięcie" tła. 

Zajączek jedzący kapustę  też na razie tak zostanie ale faktycznie, nie będę tam już walił dużej ilości kamieni. Myślę jeszcze, żeby zrobić jeszcze jeden moduł klejony do bocznej szyby, żeby zasłonić cyrkulator, który prawdopodobnie będzie tam umieszczony. Wtedy te trzy kamienie będą miały sprawiać jeden większy pęknięty na 3 części. Ale to się dopiero zobaczy.

P60922-231120-1600x1200.jpg

@Lee - ma około 5 cm i nie, to nie jest dobre rozwiązanie bo już teraz mam problem, żeby wstawić tam jakieś moduły :( Chociaż wizualnie, po odkopaniu części dna przez pyszczaki,  może wyglądać nieźle. 

P60928-205736-1024x768.jpg

 

Mam teraz niezapowiedzianą przerwę przez chorobę :(

A tak off-top - muszę poszukać piasku takiego jaki ma egon44 bo jest super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko bo nie zauważyłem lub nie doczytałem żebyś coś pisał na ten temat...

Moduły będziesz malował pod kolor tła?

8 godzin temu, spiochu napisał:

A tak off-top - muszę poszukać piasku takiego jaki ma egon44 bo jest super. 

Miło czytać że podoba się tobie mój piach...

Tak więc zapraszam do siebie z wiaderkami po jego zakup tak jak zrobił to kolega Adam(Troad:P hehe

Swoją drogą Adamowi też przypadł do gustu ten piasek gdy go tylko na żywo zobaczył,więc od razu brał łopatę do ręki i ładował do wiaderek ;),a o śmiesznej cenie jaką zapłacił za niego nie wspomnę :D...

Również przepraszam na OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, egon44 napisał:

 ;),a o śmiesznej cenie jaką zapłacił za niego nie wspomnę :D...

Ja również pozwolę sobie na mały OT.
Było to 5 złotych polskich za 6 wiaderek 10L ;) (więc paliwo było kilkukrotnie droższe). Piotr pewnie coś znajdzie w swojej okolicy. Jeszce raz dzięki Andrzej za spotkanie i pomoc.
Ja jeszcze niestety dalej stoję, teraz głównie z powodu braku czasu :( Męczy mnie to już, że tak to długo trwa.

A co do tła. Śledzę postępy i kibicuję jak pisałem.
Może jestem ostatnią osobą która powinna coś krytycznego pisać, bo mnie jak na razie nic mi nie wyszło (a to co wyszło to poszło w .....),
ale nie do końca podoba mi się faktura tła którą uzyskałeś. Wg mnie nie wygląda tak naturalnie jak mogłaby, natomiast, kamienie spoko;)
Jak rozumiem będziesz jeszcze to cieniował więc efekt będzie dużo lepszy.
No i druga rzecz, sporo miejsca jednak zabrałeś tym tłem, a z tego co widzę to jeszcze dojdą kamienie. No ale wiem, masz Mbunę.

Szkoda że nie dam rady wybrać się do Pokrzywnej. Bardzo bym chciał pogadać na żywo i poznać Was. Pomijając przyjemny aspekt chmielowy, merytoryczne dyskusje dla mnie mogły by być szczególnie cenne jeszcze przed wystartowaniem baniaka, dokładną obsadą, karmieniem ,itp.

Ech... może następnym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.No i druga rzecz, sporo miejsca jednak zabrałeś tym tłem, a z tego co widzę to jeszcze dojdą kamienie. No ale wiem, masz Mbunę.

Czy dużo? 4 cm minimum i 9 cm maksimum w jednym miejscu. Średnio 5-6 cm licząc z 3mm PCV ;) Wydaje mi się, że przy styropianie ciężko zrobić mniej ;)
Oczywiście to głębokość środkowych części, po prawej kaseciak ale pod spodem jest grota. Po lewej też szeroko bo chyba zrobię tam skimer, ale i tak na dole jest podcięcie, żeby nie zajmować dna.

Mi tam faktura wydaje się w miarę naturalna a nawet jeśli nie to takiej wersji będę się trzymał bo nie zamierzam robić tła jeszcze raz :D

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał odsuwać kaseciaka do czyszczenia gąbki? Jak rozumiem jest wciśnięty pod wzmocnienie. Jak to rozwiązałeś? Jakie mocowanie? Pytam bo w przyszłości też mnie to czeka i również zastanawiam się nad własnym tłem. Po tym jak Deccorativo namówił mnie na budowę kaseciak uwierzyłem w siebie i jestem gotowy podejmować takie wyzwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł83 - do czyszczenia gąbki nie będę musiał ruszać kaseciaka. Będzie to tylko potrzebne aby włożyć/wyjąć pompę/ceramikę/TMBT. Filtr wisi na wzmocnieniu wzdłużnym nad dnem aby przy odsuwaniu nie dostał się za niego piasek.

P60930-132707-1024x768.jpg

P60930-132730-1024x768.jpg

 

Zrobiłem ostatni kawałek tła i zgodnie z zapowiedzią jest tam miejsce na małą pompkę aby powstał skimmer. Na wllocie zamontuję kawałek czarnej gąbki i powstanie mikro-turbo-kaseciak ;) zbierający z powierzchni.

P60930-222712-1024x768.jpg

 

Poza tym dorobiłem jeszcze kamieni i teraz całość prezentuje się jak poniżej. Żona kazała dorobić jakiś malutki na prawą stronę ;) I zgadzam się teraz, że środek tła mógłby być bardziej wypukły i wyrzeźbiony :( Ale niech tak zostanie, będzie więcej miejsca do pływania dla pyszczaków ;) Tym bardziej, że 47,6 cm szerokości to nie jest to co pozwala na jakieś szaleństwa :(

P60930-231225-1600x1200.jpg

P60930-231449-1280x960.jpg

P60930-231508-1600x1200.jpg

P60930-231456-1600x1200.jpgP60930-231529-1280x960.jpg

P60930-231543-1600x1200.jpg

P60930-231633-1280x960.jpg

P60930-231702-1600x1200.jpg

 

Oczywiście wszelkie uwagi, szczególnie krytyczne, mile widziane :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.