Skocz do zawartości

Witam i o poradę pytam


Przemas.ie

Rekomendowane odpowiedzi

Tak zasilacz osobno, ale to koszt ok. 20-30zł. Tylko kup taki, żeby miał zapas ;)

Czyli gdybyś dał po 15 sztuk, to pasowałby zasilacz min. 2,25A i 27W, ale żeby był zapas, to proponowałbym Ci coś takiego:

http://allegro.pl/zasilacz-12v-3a-36w-do-kamer-diod-tasm-led-monitor-i5712952377.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecił bym jednak zasilacz modułowy, wygodniej go umieścić w szafce, przykręcając do ścianki, nie trzeba się bawić w lutowanie wtyczek, jak zainwestujesz w porządny polecany na forum sterownik LedDimmer Pro, to wszystko pięknie sobie poskładasz.

Polecam właśnie ten, ze względu na klapkę ochronną nad przyłączeniami przewodów. Polska solidna konstrukcja, a obudowa sprawia że się nie grzeje.

https://polskiled.com.pl/zasilacz-modulowy-pol-led-36w-12v-3a,3,3581,2296

ps. Luki jak by dał 2x15 to konsumpcja prądu była by ponad 30W, więc raczej nie polecaj zasilacza 27W :) nawet 36 będzie mało. 

Ale kolega ma 150x50x60, więc spokojnie wystarczy 13-14 białych i 11-12 RGB, to daje nam optymalnie pod zasilacz, który proponuję i 36W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleziorro, nie rozumiem jak konsumpcja mogłaby Ci wyjść ponad 30 przy 15 modułach RGB i 15 modułach zimny biały, to jest prosty rachunek :

Moduł led RGB, który przedstawiłem bierze 0,72W, a moduł led ZIMNY BIAŁY, który przedstawiłem 1,08W, czyli

15x0,72+15x1,08= 27W, 27W/12V=2,25A

Napisałem tam, że zasilacz minimum o takich parametrach, ale najlepiej, żeby miał zapas i podałem przykładowo ten 36W ;)

Ale ten Twój jest również odpowiedni i ma takie same parametry jak mój, tylko tak jak napisałeś jest łatwiejszy w montowaniu ;)

Chociaż i tak trzeba kabelki przy modułach przylutować, później tylko opaski termokurczliwe i przejściówkę kupić na końcówkę tego zasilacza co ja dałem i nic więcej lutować nie trzeba ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, myślałem że RGB też ciągną 1.08 a ogólnie przyjmuje się że zostawia się zapas ~20%.

ps. za pierwszym razem lutowałem przewody do modułów, obcecnie skręciłem porządnie i dałem opaski + całość zaizolowana taśmą - połączenia wystają około 5cm poza pokrywą, przewody idą pomiędzy baniakiem i ścianą, więc nie spinałem się :)

Edytowane przez Pleziorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja zlutowałem i dodatkowo zabezpieczyłem opaska termokurczliwa z klejem ;)

także wilgoc raczej nie ma jak się tam dostać ;) tyle, ze u mnie wszystko jest pod pokrywa ;)

sa tez takie zlaczki/zaciski metalowe. Z jednej strony zgniatasz kombinerkami kabelek od modulu, a z drugiej kabelek przedluzajscy, izolujesz i po kłopocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę. Ja też się bałem wszystkiego. Bałem się modułów i sterownika, przerażony byłem sklejeniem filtra kasetowego. Strach mija jak masz już wszystko kupione i zaczynasz działać. Pomoc kolegów z forum jest nie do przecenienia. To jak ja potrafię zamęczyć pytaniami to tylko egon44 i Deccorativo wiedzą. Ja ich podziwiam za cierpliwość. Masz tu do czynienia z fachowcami i bardzo uczynnymi ludźmi którzy na pewno  odpowiedzą na najgłupsze pytanie;-). Sam również się polecam.

PS. Też nigdy wcześniej nie miałem lutownicy w rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że oświetlenie ogarnę do połowy listopada. Do tego czasu będzie świeciło to co jest (też niemało kosztowało).
Jak tylko znajdę rodzinę zastępczą dla rybek będę ogarniał baniak.
Swoją drogą czy w biotopie Malawi występują korzenie?
Mam 3 piękne sztuki aż szkoda wywalać.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.