bizonkrk17 Opublikowano 16 Sierpnia 2016 #1 Opublikowano 16 Sierpnia 2016 (edytowane) Witam, Tak jak w temacie chciałem się pochwalić pokrywą mojego autorstwa, wykonaną z PCV miękkiego i tubondu. Moja pokrywa ma wymiary 130x45cm. Niestety nie mam zdjęć od samego początku wykonania. fotki zacząłem pstrykać dopiero w trakcie klejenia a raczej już na pod koniec Na początek materiały jakie użyłem:) -do wykonania szkieletu posłużyło mi miękkie PCV o grubości 1 cm- dwa elementy o wymiarach 130,2x10cm i dwa elementy o wymiarach 43,2x10cm. -Z racji tego, że w Krakowskim sklepie w którym się zaopatruje o pcv nie maja innego koloru poza białym o tej grubości więc do wykonania opaski posłużył mi czarny tubond o grubości 3mm i wymiarach 400x13cm. -klej do pcv cosmofen -soudal fix all turbo albo patex fix all exxpres (czy jakoś tak) Na początku skleiłem ze sobą wszystkie formatki z pcv ( niestety nie mam zdjęć ale chyba będą zbędny). Kolejnym etapem było przyklejenie opaski z tubondu do pcv. Chciałem to zrobić z jednego arkusza żeby nie było łączeń na rogach, a jedynie zagięcia lecz niestety za mało wciąłem rdzenia z tworzywa i arkusz pękł:( tyle dobrze, że został mi jeden pasek większy którym jestem w stanie okleić 3 boki i kawałki 4, więc łączenie wyjdzie z tyłu baniaczka i nic nie będzie widać Tubodn do pokrywy dociskałem ściągami stolarskimi i jak na razie część korony schnie. A tu taka mała uwaga bo w górnej części pokrywy będzie niestety widać rdzeń tubondu, teraz wykonał bym to trochę inaczej a mianowicie zakupił szerszy pasek i wygiął go od góry w stronę klapy Co do samej klapy chce ją zrobić otwieraną na jakiś zawiasach i tu również konstrukcja będzie z pcv chociaż zastanawiam się jeszcze nad aluminiowymi profilami i do tego przyklejony będzie tubond Tu na razie fotki z pierwszej części prac, jak będę robił kolejne etapy to dodam resztę Edytowane 16 Sierpnia 2016 przez bizonkrk17
Pleziorro Opublikowano 22 Sierpnia 2016 #2 Opublikowano 22 Sierpnia 2016 Dnia 16.08.2016 o 17:16, bizonkrk17 napisał: -Z racji tego, że w Krakowskim sklepie w którym się zaopatruje o pcv nie maja innego koloru poza białym o tej grubości więc do wykonania opaski posłużył mi czarny tubond o grubości 3mm i wymiarach 400x13cm. Z mojej skromnej wiedzy o tym materiale wynika, że chyba nigdzie nie dostaniesz tej grubości w innym niż biały kolor. Czekam z niecierpliwością na dalsze fotki, bo z tych na razie nie wiele można wywnioskować. Bardzo lubię oglądać dobrze przemyślane DIY, i tu mam nadzieję właśnie takie zobaczyć !
bizonkrk17 Opublikowano 22 Sierpnia 2016 Autor #3 Opublikowano 22 Sierpnia 2016 (edytowane) Akurat moje nie do końca jest dobrze przemyślane :/ w dodatku okazało się, że sklep podczas docinki tubondu przy długości 4 m zrobił to krzywo i z jednej strony mam wysokość 13cm, a na drugim końcu arkusza 12,5cm;/. Na szczęście łączenie jest z tyłu i nie widać tego bardzo. Do tego nie wziąłem pod uwagę, że aluminium jednak na tym kompozycie jest bardzo delikatne i pękło mi na rogach bo za mało wybrałem rdzenia. Na chwile obecną szukam zawiasów do pokrywy i muszę zamówić właśnie formatki na nią (trochę to trwa bo nie chce mi się specjalnie jechać do sklepu). Jak skończę pokrywę i do tego nową lampę na powerledach to wrzucę fotki Edytowane 22 Sierpnia 2016 przez bizonkrk17
pietach Opublikowano 23 Sierpnia 2016 #4 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 Witam. Dobra robota ale... Proponowałbym jakieś usztywnienie na środku bo przy 130cm trochę może się rozejść na środku. Robiłem pokrywę PCV do akwarium 100x40cm - CREE o mocy 125W - do roślinnego. Poniżej wrzucam kilka fotek jako inspirację do dalszej pracy - jeśli zaśmiecam to można wykasować.
bizonkrk17 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 Autor #5 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 Super Ci to wyszło mam zamiar dać jedno wzmocnienie poprzeczne na środku, wydaje mi się, że będzie wystarczające. Dziś mam zamiar zakończyć temat pokrywy i oświetlenia bo zakupiłem resztę formatek i przyszły brakujące elementy
rafik567 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 #6 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 Ja mam też pokrywę z pcv(szkielet) I reszta z TuBond. Tyle że wymiar 200 x 60 I zgadzam się z przedmówcą że wzmocnienia potrzebne. Ja dałem belki 3 średnio co 50 cm. I dopiero teraz się usztywnilo. Mimo że to aluminium to cienkie I na całości może Ci pływać konstrukcja szczególnie przy zdejmowaniu co doprowadzi co osłabienia laczen. Ale wybrałeś materiał idealny- tak samo wszystkim TuBonda polecam. Na pokrywę w sam raz
bizonkrk17 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 Autor #7 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 42 minuty temu, rafik567 napisał: Ja mam też pokrywę z pcv(szkielet) I reszta z TuBond. Tyle że wymiar 200 x 60 I zgadzam się z przedmówcą że wzmocnienia potrzebne. Ja dałem belki 3 średnio co 50 cm. I dopiero teraz się usztywnilo. Mimo że to aluminium to cienkie I na całości może Ci pływać konstrukcja szczególnie przy zdejmowaniu co doprowadzi co osłabienia laczen. Ale wybrałeś materiał idealny- tak samo wszystkim TuBonda polecam. Na pokrywę w sam raz Zastosowałem jedno wzmocnienie na środku zobaczymy jak to się będzie trzymało. Jutro koniec prac przewiduje Niestety nie jestem do końca zadowolony bo właśnie pękł mi w kilku miejscach na rogach TuBond ale cóż musi narazie tak zostać;/
rafik567 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 #8 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 Pęka bo widocznie ma naprężenia Alu jest cieniutkie więc jak pracuje to słabnie. Usztywnij I będzie git trzymam kciuki
bizonkrk17 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 Autor #9 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 Niestety to akurat wina za mało wyfrezowanego rdzenie na rogach ale teraz to już za późno
bizonkrk17 Opublikowano 24 Sierpnia 2016 Autor #10 Opublikowano 24 Sierpnia 2016 Dziś ukończyłem prace nad pokrywą i oświetleniem jak z pokrywą nie było większych problemów poza umocowaniem zawiasów i naklejeniem odbłyśnika z czego niestety nie też nie jestem zadowolony(folia do oklejania szyb samochodowych jednak nie klei się dobrze do pcv;)) to z lampą miałem mały problem, a mianowicie przy klejeniu szalek petriego jako kloszy uszkodziłem jedną diodę ale dopiero po włożeniu lampy się o tym przekonałem i musiałem ciąć kable i szukać przyczyny ale się udało i lampa świeci dorzucam resztę zdjęć:)
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się