Skocz do zawartości

regeneracja purolite jak i czym ?


Pandziak

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy.
Faktycznie wyjąłem wczoraj a520 z pojemnika i wymieniłem gąbki. Wypłukałem je w skarpecie w słoiku.
Ruszyło co prawda już pokazuje około 5ppm, ale w zbiorniku całym zeszło mi o około 10ppm w krótkim czasie.
Przerobiłem korpus tak aby złoże wchodziło mi w skarpecie i kolejnym razem będę myl je ręcznie.
Przyjdzie nowy poczeka sobie na ciężkie czasy.
Jeszcze raz dzięki za pomoc

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dodam swoje dwa grosze. Czytając kartę produktu i to co jest napisane na forum to niestety są dwie różne rzeczy. Zgodnie z kartą formowanie wstępne robimy w 6% roztworze. Na forum jest napisana wieksza dawka i szczerze to nie wiem skad ona się wzięła. Ja osobiście trzymam się zaleceń producenta. Ja jeszcze używam purolitea za krótko ale patrząc na cenę zakupu nowego złoża to nie warto go chyba regenerowac nie wiedząc ile po takim zabiegu wytrzyma. Dla odciazenia żywicy podmieniam co tydzień 15% wody i w zależności czy pomiary robię przed czy po wymianie azotany mam na poziomie między 5 a 10 przy fosforanach 0,25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Purolitea kompletnie nie można lansowac  jako lek na całe zło. Zdaje sobie sprawę, że przez niektórych może być traktowany jako środek do zaprzestania robienia podmianek - takie perpetum mobile. Ot wrzucę zywice i mam akwarium totalnie bezobsługowe. Nic bardziej mylnego. Nic nie zastąpi cotygodniowych minimalnych podmian wody aby nawet dolać świeżej zimniejszej dawki. Usunąć z systemu te wszystkie niepotrzebne związki, w których pływa nasza załoga. Oczywiście puro może służyć do dodatkowej filtracji i zbijania tudzież klarowania wody ale jak czytam, że taki chemi puren daje spokój z podmianami na 5 lat to sorki ale nie ze mną te numery Bruner. Konserwacja akwa jest potrzebna i tego nie załatwi nawet najlepszy środek rodem z sifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę odkopię temat.
Purolite uruchomiłem u siebie w akwa w lutym.
Co tydzień robiłem podmianę ok 10% wody, gdy poziom NO3 przekraczał 20 (kropelki JBL) robiłem regenerację żywicy.
Początkowo było tylko 0,5 litra, po 3 tygodniach zrobiłem pierwszą regenerację i dodałem kolejne 0,5 litra.
Kolejna regeneracja była po 6 tygodniach, a następna dopiero po kolejnych 11 tygodniach.
Tydzień temu, po 7 tygodniach od ostatniej regeneracji poziom NO3 przekroczył 20, zrobiłem podmianę 50% ale teraz znowu jest 20.

Zaraz po uruchomieniu Purolite, poziom NO3 spadał do poziomu 1, po kolejnych regeneracjach było to 1-5, a potem 5-10.

Zastanawiam się więc, czy po 25 tygodniach pracy warto jeszcze regenerować żywicę czy już kupować nową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
54 minuty temu, Diux napisał:

Proszę mi wybaczyć że odkopuję temat.

Chciałbym się dowiedzieć na czym polega "startowanie purolite". 

Zacznij czytać od początku tego tematu. A jest też kilka innych i bardzo fajnie i szczegółowo opisane jest wszystko. Sól czysta. Ja do podobnej żywicy używam kamiennej klodawskiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.