Skocz do zawartości

Dainichi cichild


amigo76

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, stan napisał:

Pokarm granulowany musi być takiej wielkości, żeby ryba pobierając go spokojnie mogła go łyknąć, a nie memeleć w pysku.

Temu zaproponowałem by go namoczyć co ułatwi połknięcie, a wtedy nie będzie memłała. Oczywiście prawidłowy rozmiar pokarmu ułatwi jego podawanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, stan napisał:

Namoczenie Karolu tego pokarmu będzie powodowało wypłukiwanie samego dobrego z niego. 

Stasiu ale chyba nie jesteśmy pewni tego że woda wypłuka  samo dobro, przyjmuję ten argument ale chyba nigdzie na opakowaniu nie ma napisane, że przez namaczanie stracimy witaminy. Ja ten pokarm miałem dawno temu z polską naklejką, że pokarmu nie należy moczyć ale nie pamiętam czy było opisane dlaczego. Bo jak pisałem wcześniej nie namaczanie może być ułatwieniem przy karmieniu lub poprostu można go używać w karmnikach bez szkody dla ryb. Pokarmy, które trzeba namaczać nie zastosujemy w karmniku i może to miała być przewaga nad innymi producentami pokarmów granulowanych.  Zresztą postaram się napisać do producenta by mieć jasną jasność, bo moje myśli są bardziej przypuszczeniami  niż twardym argumentem, a taka wiedza mi się przyda. 

Edytowane przez Mortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mortis napisał:

A może producent zastosował taki patent by ułatwić akwarystom podawanie pokarmu poprzez automatyczne karmniki, a jeśli mamy ochotę podać ten pokarm z ręki to możemy go namoczyć bez uszczerbku straty wartości odżywczych. Może chodzi poprostu o automatykę jak ktoś nie ma możliwości karmienia w odpowiednich porach i ma automatyczny karmnik więc pokarm może spokojnie aplikować do urządzenia. 

Nie bardzo wiem co ma dodawanie przez producenta dodatkowej powłoki "witaminowej " do tego czy nadaje się do karmnika czy też nie?

Jest wiele pokarmów których nie trzeba namaczać i nadają się do karmników, gdzie producenci nie stosują dodatkowych powłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eljot napisał:

Nie bardzo wiem co ma dodawanie przez producenta dodatkowej powłoki "witaminowej " do tego czy nadaje się do karmnika czy też nie?

Jest wiele pokarmów których nie trzeba namaczać i nadają się do karmników, gdzie producenci nie stosują dodatkowych powłok.

Pokarm może być podawany przez podajnik automatyczny bo nie trzeba go namaczać . Są też pokarmy, które trzeba namaczać przed podaniem więc nie wsadzisz go do karmnika. Chodzi mi o ułatwienie bo jak namoczysz to może wcale nic nie będzie tracone z walorów pokarmu.

 Jeśli kolega go pokruszy to także powłoka witaminowa zostanie uszkodzona.

Wychodzi na to,że źle dobrany rozmiar pokarmu sprawia dużo problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.