cactus Opublikowano 27 Czerwca 2016 #1 Opublikowano 27 Czerwca 2016 Malawi cichlids all male tank - YouTube Siemanko wszystkim. Zbiornik typu gej-party funkcjonuje już rok. Ryby podrosły, nie ma kobiet więc chłopaki nie mają się o co bić - ani jednej poszarpanej płetwy. Jedynie yellow'ki w haremie 2+3 i moori 1+1. Początkowo karmione Naturefood, później eksperymentalnie przez 2,5 m-ca tylko Dainichi - od początku niechętnie pobierane, z czasem lepiej lecz intensywność kolorów pozostawiała wiele do życzenia, trzy tygodnie temu powrót do Naturefood - wciągany dużo chętniej, wybarwienie na plus zauważalne już po pierwszym tygodniu. Jak skończe pakiet NF przetestuje pokarmy New Life Spectrum i dam znać jak wypadają na tle tych dwóch. Cały czas trzy razy w tygodniu mrożonki: naprzemiennie krewetki, ochotka i malawi-mix, od święta świeża rybka. Wszystko w świetnej kondycji - duże przyrosty bez zbędnego "zapasienia". Podmiany 1xtyg. 50% NO3 przed podmianą poniżej 25. W planach budowa absorbera NO3 na purolite jednak chcę go umieścić pod pokrywą a to wymaga jej wymiany. Reasumując: * wg mnie Naturefood zdecydowanie bije na głowę Dainichi, * zbiornik typu "only male" polecam wszystkim którzy pragną aby akwarium spełniało rolę dekoracyjną niekoniecznie mając przy tym czas na obserwacje naturalnych zachowań samców względem samic oraz jakże ciekawych przepychanek w hierarchii co niestety często wiąże się z obserwacją potłuczonych ryb. Hej!
MALAWI MBUNA WORLD Opublikowano 27 Czerwca 2016 #2 Opublikowano 27 Czerwca 2016 Widzę, że chcesz rozruszać forum. Takie szkiełka (gej-party) są bardzo popularne na całym świecie.
bakus_44 Opublikowano 27 Czerwca 2016 #3 Opublikowano 27 Czerwca 2016 Też kiedyś miałem coś w stylu gej party:p z kilkoma tylko samicami. Generalnie... co kto lubi... Nie zaobserwujesz niektorych ryb w pałnej krasie ubarwienia, które pokazują jedynie podczas tarła, chyba, że wezmą za samicę innego samca, bo i tak sie zdarza
Hetmano09 Opublikowano 7 Sierpnia 2016 #4 Opublikowano 7 Sierpnia 2016 W małych zbiornikach umieszczenie samców kilku gatunków jest jakimś kompromisowym rozwiązaniem, gdy do tego dodamy jakąś parę istnieje możliwość krzyżowania się gatunków. W przypadku pielęgnic południowoamerykańskich zadziwiające jest jak odległe gatunki podchodzą z sobą do tarła. Z drugiej strony w domowych zbiornikach średnio 400 L niewiele dużych par (haremów) umieścimy razem. Myślę, że stąd popularność tego typu rozwiązań. Często widzimy na fotkach zbiorników samotnych królów, pośród ławicy odmiennego gatunku. Jest to jedyna możliwość połączenia pragnień i możliwości. Pozdrawiam
egon44 Opublikowano 7 Sierpnia 2016 #5 Opublikowano 7 Sierpnia 2016 18 minut temu, Hetmano09 napisał: W przypadku pielęgnic południowoamerykańskich zadziwiające jest jak odległe gatunki podchodzą z sobą do tarła. Kolego to chyba temat nie na to forum...
Hetmano09 Opublikowano 7 Sierpnia 2016 #6 Opublikowano 7 Sierpnia 2016 Oparcie się na doświadczeniu innego biotopu, miało ukazać potencjalną możliwość otrzymywania niepewnego narybku. Jestem przekonany, że w przypadku Malawi również to ryzyko może wystąpić. Wystarczy spojrzeć na dostępne fotografie ryb. Wiele odmian barwnych, pochodzących z różnych części afrykańskiego jeziora, jak i z ujść rzek przedstawia odmienne ubarwienie, często nawet o tym nie wiedząc można trafić na podobne gatunki lub podgatunki, które będą się krzyżowały. Następnie wprowadzamy narybek w obieg... Pozdrawiam
Andrzej Głuszyca Opublikowano 7 Sierpnia 2016 #7 Opublikowano 7 Sierpnia 2016 (edytowane) 49 minut temu, Hetmano09 napisał: Następnie wprowadzamy narybek w obieg... .....jeżeli ktoś profesjonalnie podchodzi to hodowli to ( miejmy nadzieję) do tego nie dopuszcza. Ja hodując rybki dla swojej przyjemności nie odławiam inkubujących samic ,nie rozmnażam w celu dalszej sprzedaży itp. Zgadzam się z Tobą ,że nawet odległe od siebie gatunki potrafią się krzyżować co też zauważyłem w innym biotopie. Wiele tematów znajduje się na naszym forum na temat krzyżowania się pysi a ,że jest to forum miłośników ryb z jeziora Malawi to świadomość ( mam nadzieje ) istnieje:) Edytowane 7 Sierpnia 2016 przez AndrzejWalb
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się