bakus_44 Opublikowano 23 Czerwca 2016 #1 Opublikowano 23 Czerwca 2016 Witam. Zauważyłem, że ostatnio forum umiera, a więc może i ja coś dodam... Wreszcie, po 5 latach od uruchomienia mojej 450tki, doczekałem się na nowy, zamówiony w MARCU od chwalonego na tym forum Pana zbiornik ..... Jutro zabieram się za filtrację- będzie 9 korpusów narurowych napędzanych pompa 25/60. Mam nadzieję na szybką aktualizację.... swoją drogą forum mogłoby mieć przyjaźniejszy użytkownikowi interfejs (chociażby możliwość łatwiejszego wstawiania zdjęć), na pewno więcej ludzi by korzystało. Pozdro
JemioloSeba Opublikowano 23 Czerwca 2016 #2 Opublikowano 23 Czerwca 2016 Witaj. Z tym umieraniem forum to chyba przesada co roku przechodzimy sezon ogórkowy i to nic nowego. Jest lato i większość spędza czas na zewnątrz zamiast przy komputerze. Co do udogodnień to już nad nimi pracujemy. Trafiłeś na idealny moment bo niedługo przesiadka na nowy soft. Akwarium godnych wymiarów więc czekamy na kolejne wpisy w odpowiednich działach.
bakus_44 Opublikowano 23 Lipca 2016 Autor #3 Opublikowano 23 Lipca 2016 Aktualizacja, moze nie taka szybka jak zamierzałem, ale jest. Po wakacjach dopiero miałem czas się wszystkim zająć. Filtracja śmiga już 3ci tydzień- na 1wszym biegu wydmuchuje mi dziurę w piachu przy wylocie skierowanym na wprost Cała prawie instalacja wykonana na rurach 1" nibco, pompa to IBO beta 25-60. 3 korpusy do filtracji mechanicznej, 4 z ceramika i 2 wolnoprzeplywowe z koszykami na jakis absorber NO3 czy inne dziwactwa:) W środku serycyt z poprzedniej aranżacji (niestety nie znalazłem nic lepszego) i 6 ślimaków military helmet- wiem, że glony dodają naturalności, ja jednak wole chyba bardziej sterylny klimat Dzisiaj zmontowałem oświetlenie- 14 modułów 3x5630 samsung 11000K i 12 rgb- na razie podłączone tylko te pierwsze, gdyż nie dorobiłem się jeszcze sterownika. W przyszłym tygodniu będę zamawiał ryby. Podstawę obsady ze względu na niebieskie samice będą stanowiły mdoki white lips f1 z tan-mal'a.Poza tym na pewno Protomelas taeniolatus Boadzulu, Sciaenochromis fryeri... Dalej się zobaczy.... Czeka mnie jeszcze budowa pokrywy i zabudowa stelaża... 1
Merlot Opublikowano 24 Lipca 2016 #4 Opublikowano 24 Lipca 2016 Może te dwa gatunki dodatkowo by Cię zainteresowały Placidochromis sp phenochilus Tanzania Otopharynx lithobates Zimbawe Rock
bakus_44 Opublikowano 24 Lipca 2016 Autor #5 Opublikowano 24 Lipca 2016 Może te dwa gatunki dodatkowo by Cię zainteresowały Placidochromis sp phenochilus Tanzania Otopharynx lithobates Zimbawe Rock Phenochilus Tanzania jest podobny do mdok, pewnie by się krzyzowaly. Może nawet bym wolał laciate, ale ze względu na cenę wybrałem białe pyski. Otopharynxa biorę pod uwagę... Chciałbym jakiś aspekt żółtego, nie wiem czy venustus by się nadal? Jak nie to Baenschi Benga....
Merlot Opublikowano 24 Lipca 2016 #6 Opublikowano 24 Lipca 2016 Skoro żółty akcent to oczywiście Labidochromis caeruleus
bakus_44 Opublikowano 25 Lipca 2016 Autor #7 Opublikowano 25 Lipca 2016 Skoro żółty akcent to oczywiście Labidochromis caeruleus No właśnie, tyle, że nahodowałem się go już tyle lat, że trochę mi zbrzydł wolałbym coś mniej opatrzonego fotka bez odbijających się bloków
bakus_44 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 Autor #8 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 W zborniku aktualnie pływają młode 3-5cm : protomelas steveni taiwan reef sciaenochromis fryeri protomelas taeniolatus fossorochromis rostratus nimbochromis fuscotaeniatus buccochromis rhoadesii aristochromis christyi dimidiochromis compressiceps nimbochromis venustus placidochromis phenochilus mdoka x 8 Wszystko poza mdokami po 3-4szt, drapieżniki docelowo w układach 1+1, lub w skrajnych przypadkach 1+0. Uprzedzając negatywne posty na temat obsady... Aktualnie murowana jest podstawa pod zbiornik o wymiarze dna 280x80. Stanie mam nadzieję za jakieś pół roku. 720l docelowo pozostanie dla mdok, protomelasow...... Macie może jakieś sprawdzone firmy klejące duże zbiorniki poza Przemkiem ze Szczecina?
Pleziorro Opublikowano 23 Sierpnia 2016 #9 Opublikowano 23 Sierpnia 2016 Marek Reniewicz, klei także na miejscu, kontaktuj się z Decco w sprawie wyceny i namiarów.
bakus_44 Opublikowano 20 Września 2016 Autor #10 Opublikowano 20 Września 2016 Wczoraj odkryłem, że buccochromis rhoadesii zjada mi mniejsze sciaenochromis fryeri. Obydwa gatunki kupione jako 3-4 cm, z tym że bucco przyszły takie kolo 7cm, a fryeri niektóre nie mają nawet 2cm Ciekawe, czy drapieżniki nie przerosną za bardzo moich mdok- też są trochę mniejsze(ale większe niż fryeri), a podobno rosną wolno. Trochę mnie kosztowały, niechciałbym, żeby skończyły jako futer
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się