Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie czy słyszeliście może o tej jak że pięknej roślinie która sprzedawcy wciskają dla akwarystow uparcie twierdząc że to roślina do akwarium ;) Postanowiłem zrobić test i zakupiłem ta oto roslinke słuchają sprzedawcy jak to ludzie są z niej zadowoleni.Pierwsze dwa dni wszystko okej pyski jej nie ruszają wszystko fajnie ale kolejne dni pokazały ze ta roślina to nie jest roślina wodna!!Objawy są takie ze zaczynają odpadam z niej liście jeden po drugim niestety nie mam zdjęć ale po półtorej tygodnia z rośliny zostały łodygi a ryby jej nie dotykaly a jak tylko wylawialem liście. Dlatego nie polecam nie dajcie się nabrać bo roślina jest do doniczki a nie do akwarium.

Opublikowano

Jeśli chcesz roślinę to może przetestuj rogatka sztywnego. Na WDA przeglądając Habitat widziałem tą roślinę na zdjęciach, może się przyjmie ale chyba trzeba kilka sadzonek wsadzić by ryby nie rozszarpały roślin.

Opublikowano

Egon ja wiem ze to widać ale napisałem to dla ludzi którzy nie potrafią rozróżnić rośliny akwariowej od zwykłej.

Opublikowano
Jeśli chcesz roślinę to może przetestuj rogatka sztywnego. Na WDA przeglądając Habitat widziałem tą roślinę na zdjęciach, może się przyjmie ale chyba trzeba kilka sadzonek wsadzić by ryby nie rozszarpały roślin.


Karolu, Rogatek nie ma systemu korzennego więc nie wróżę mu sukcesu w Malawi ;) próbowałem z nim w swojej Tanganice (miał oddzielić rewir Muszlowców od Księżniczek) i przez chwilę było fajnie, ale po jakimś czasie niestety wszystkie rośliny pływały mi pod taflą... Plusem rogatka jest to, że skoro nie ma korzeni (jako takich) to rośnie nawet pływając luzem w wodzie więc nie zgnije, czyli jak ktoś chce mieć zielono to może spróbować :P zauważyłem też, że jak ma za dużo światła to nabiera kolorów brązowych, dopiero zmiana oświetlenia na mniejsze spowodowała, że był pięknie zielony...


Dla zobrazowania, tak było na początku :

27118800072_b403ece8af_k.jpg



A tak jest teraz :P

27146499251_7afcbbde37_k.jpg

Opublikowano

A czemu pływały, ryby podkopały i wypłynął? Ja chyba w czwartek skoczę do kolegi i wezmę kilka sztuk. Zobaczę czy będą szalały mbuny przy nim, początek może będzie ciężki bo to nowość w zbiorniku ale z czasem może im się znudzi i zostawią w spokoju.

Opublikowano

Ryby nie ruszały, ale jak coś nie ma korzeni to cieżko mu się utrzymać w piachu ;) u mnie były zagrzebane i przyciśnięte kamieniami, a mimo to każdy większy ruch w akwarium przy podmiankach, czy stały prąd wody powodowały, że rogatek się uwalniał... Żeby nie mieć z tym problemu musiałbyś przywiązać go żyłką do kamieni.

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Matik troszkę ot - Księżniczki podzieliły się akwarium ? U mnie była kiedyś rzeź. ...


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Ja mam u siebie nurzanca i Kryptokoryne i niestety ryby nie dają im spokoju co jakiś czas widzę popodgryzane lub powyrywane liście.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witajcie moi drodzy za 2 miesiące przychodzi moje nowe akwarium 200x80x70 wiec pora na dobór obsady. Mam nadzieje ze znajdą się jacyś specjalisci ktorzy cos podpowiedzą w tym temacie. Wybór padł jak w temacie na non mbuna a konkretnie na : Placidochromis sp. "blue otter"   (wyjadacz) Lethrinops albus ( grzebacz ) Copadichromis borleyi „Mbenji” ( lub ewentualnie Copadichromis sp. „virginalis gold”)  (toniowiec) Labidochromis caeruleus („yellow”) (skalniak)   Otopharynx tetrastigma * podoba mi się również Otopharynox Lithobates Black Orange Dorsal tylko nie pasuje mi za bardzo do obsady, duzo w internecie sprzecznych informacji choćby dotyczących temperamentu czy terytorializmu. Załozenie bylo takie zeby zbiornik był maksymalnie reprezentatywny z jak najwieksza iloscia wybarwionych samców. Tu pojawia się wazne pytanie w przypadku zaproponowanej obsady na ile samców i samic moge sabie pozwolić ??  Starałem się dobrać obsadę spokojną o podobnych upodobaniach pokarmowych i różnych upodobaniach terytorialnych ( jak na akwarium oczywiscie ) i róznym zachowaniem.  Czy powyzsza obsada ma sens czy moje załozenia nie są błędne  ???
    • U mnie lek na płochliwość to przerybienie lub dodanie non-mbuny która u mnie nigdy nie była płochliwa. W momencie kiedy mbuna ciągle przestraszona siedziała pochowana to non-mbuna jak gdyby nigdy nic ciągle pływała po całym akwa, pod lustrem wody i przy miejscu karmienia zwłaszcza jak ktos podchodził do akwa to od razu kotłowanina przy przedniej szybie w miejscu karmienia. W ten sposób mbuna uczy się od non-mbuny takiego zachowania i płochliwość ustępuje.
    • I oczywiście data ważności testów zachowana
    • Zmierzyłam powtórnie, test na azotany wytrząsałam przez 1min, wyniki takie same, NO3 nadal pomiędzy 1 a 5.
    • Jeśli możesz to zrób też pomiar na wodzie z innych źródeł - kranica, mineralna, z innego akwarium, etc. i porównaj, jeśli wszystkie wyjdą podobnie, to albo źle testujesz albo test wadliwy.  Sprawdź też datę ważności na dnie pudełka. Nie wiem jak z innymi, ale u JBL przeterminowane testy są tylko do wyrzucenia. 
    • @Tomasz78 może tak jak mówisz była to trefna partia. Na forum więcej osób się skarżyło na ten test więc zdecydowałem się zakupić po prostu Zooleka.
    • Trafiłeś na jakąś wadliwą partię. U mnie test NO3 spisuje się bardzo dobrze pod warunkiem że stosuję się do starej instrukcji, czyli wstrząsanie 1 minuta. Pomiar wody w akwa przed podmianką 30, woda z kranu 1-3, także logika tu jest, dodatkowo wspomagam się testem salifert i wyniki są takie same. Można się tylko domyślać co JBL odpie...lił z ta nową instrukcją, może starzy pracownicy co ten test wymyślili odeszli/zostali zwolnieni... nowi pracownicy pojęcia niemają co robią... trudno stwierdzić co tu się stało. Nie może Ci się wydawać, żeby pomiar był dokładny musi być dokładnie 1 minuta silnego wstrząsania, nastepnie czekasz 10 minut do całkowitego rozwinięcia koloru.
    • Czyli kucie i wylewka sprawa jasna w takim razie  a stelaż z suporexu  8 czy 12 i na to blat ma sens ? Bo widziałem w necie kilka takich zdjęć ale nie znam nikogo osobiście żeby podejrzeć i zobaczyć jak to wygląda w praktyce z otwarciami na kable, rury od filtra itd
    • Ja miałem trzy razy taką sytuację, która za każdym razem trwała od tygodnia do dwóch. - pierwsza - przyczyną tak jak u @hilux był wyjazd wakacyjny, - druga - przyczyną było polowanie siatką na kilka określonych ryb, - trzecia (najśmieszniejsza) - zwykle ubieram się w jakieś stonowane kolory, założyłem pomarańczową koszulkę do biegania i poszedłem nakarmić ryby  Myślałem, że się pozabijają o skały! Przez tydzień tak reagowały na podejście do zbiornika.  @Maciek 1205 Nie podałeś nigdzie informacji jak długo ryby pływają u Ciebie?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.