Skocz do zawartości

Oświetlenie 450l


Zawilka

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, jak to mówią pomarzyć zawsze wolno ;) a tak serio to dopiero po wakacjach będę mógł pozwolić sobie na zmianę pokrywy z powodów finansowych. Czymś jednak świecić będę musiał przez ten czas ;) a mam 3x 865 Philipsa i 2x Groluxa od Salvini. I nie wiem czy się nadadzą. Myślałem, że ktoś podrzuci swój układ. Swoją drogą 18000k nigdy nawet nie widziałem jak świeci. Bardzo niebieskie? A co do ilości świetlówek to 2 zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą 18000k nigdy nawet nie widziałem jak świeci. Bardzo niebieskie? A co do ilości świetlówek to 2 zostawić?


..świeci tak jak u mnie w stopce widać. Czy na niebiesko..? Jeżeli masz ciemne klimaty jak ja to nie widać tego niebieskiego. Wielu kolegów takich używa bo one powodują ,że ryby w tym świetle wyglądają bardzo fajnie. Jak ktoś nie widział to powie Tobie ,że jest bardzo niebieskie....a tak nie jest. Wojtek ( były przezes0 tez takiej używa..poszukaj jego filmików czy zdjęć. Nie chce Ciebie na siłę przekonywać ale w naszym biotopie Power i Aqua naprawdę dają bardzo fajne efekty. Jeżeli chodzi o ilość to ja bym dwie zostawił..zależy co lubisz. Niektórzy dają dużo światła bo ryby też w dużej ilości światła pokazują swoje walory.. Ja wole ciemne klimaty ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę ciemny klimat ;) dlatego planuje mały BW zrobić, ale to nie w temacie. Chce właśnie osiągnąć coś takiego jak u Ciebie widac. Btw wydałem tyle kasy na grzałki, przed chwilą przyszły i się okazalo, że mają 1m kabla :D jak je przerobie to stracę gwarancje, ale będzie kabli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw wydałem tyle kasy na grzałki, przed chwilą przyszły i się okazalo, że mają 1m kabla jak je przerobie to stracę gwarancje, ale będzie kabli...


...oni chyba specjalnie dają takie krótkie przewody. U mnie było to samo..A jeszcze później okaże się ,że są zbędne jak u mnie:) Ale jedną warto mieć choćby nawet nie była używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie tego samego zdania. No te kable to masakra jak otworzyłem to się śmiałem ;) przepraszam, że w tym temacie, ale jakie gatunki pływają u Ciebie? Ten rudy kolor strasznie mi sie podoba. Co to takiego?


Btw wracając do świetlówek to chyba zamowie jedna 18000k zobaczę jaki będzie efekt z moim philipsem. Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw wracając do świetlówek to chyba zamowie jedna 18000k zobaczę jaki będzie efekt z moim philipsem. Dzięki za pomoc!


..ale weź Power Glo Hagena. Gdybyś miał problem a był we Wrocławiu w Trzmielu to porozmawiaj z Michałem a on Tobie ściągnie taką jaka chcesz. Chyba ,żeby miał akurat u siebie.


...ja kiedyś przyrównywałem 6500K i tę 18000K to myślałem ,że ktoś mi akwa podmienił a szczególnie piasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz używam 1 x t8 36w JBL Marine Day 15000k w takim samym akwarium jak Twoje i powiem że przez lata nic lepszego nie miałem, świeci takim mocno białym światłem z taką dyskretną niebieskawą poświatą. Ale przede wszystkim nie wymysla na rybach jakiś dziwnych kolorków tylko podkreśla naturalne barwy.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.