Skocz do zawartości

Trzy rodzaje wody w okolicy


Zawilka

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie jeśli masz pH 6,6 to testem 7,4-9 nie zmierzysz więc ten co zamówiłeś pozwoli zmierzyć tą kranówę.

Jeśli jednak już uruchomisz baniak to do pomiarów w malwce potrzebny będzie kiedyś ten dokładniejszy.

A po co ty do Wrocławia:D uzdatniacz ci nie potrzebny bo twój skansen wodociągowy nie chloruje wody:D a bakterie to tylko 2 ampułki Prodibio Biodigest po 6zł kup żadnych innych wynalazków no i w leroyu WA za 8 zł kup.

Najpierw zmierz tą kranówę a potem będziemy dobierać ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ;) mam nadzieje, że jutro będą testy, bo jest napisane, że już jest u mnie na poczcie. Wstawię wyniki zaraz po teście. Zastanawia mnie tylko poziom amoniaku... Jeżeli faktycznie jest na tak wysokim poziomie, to WA nie podniesie jego stężenia za bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko poziom amoniaku... Jeżeli faktycznie jest na tak wysokim poziomie, to WA nie podniesie jego stężenia za bardzo?


O amoniaku w kranówie i dawce startowej WA pogadamy jak wkleisz wyniki testów. Co prawda nie masz testu NH4 ale przy starcie na WA jest on zbędny jeśli młodzianek trzyma się dawkowania z szablonu startu.

Badania wody masz stare a parametry kranówy nie są dane raz na zawsze - to się potrafi zmienić w przeciągu kwartału i to znacznie. czekamy:D na wyniki. Jarku myślimy nad aranżacją , tłem, obsadą, filtracją, grzałką,pokrywą,oświetleniem:D

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło kupione- czarna folia samoprzylepna

Aranżacja- łupek i piasek Kreisel 099 (układ dodałem w temacie filtracji)

Grzałki- 2x 200W dzisiaj będą z testami

Filtracja- kubeł z grysem koralowym biolog, narurowiec mechanik

Pokrywa jest z 5 świetlówkami- nwm ile ma działać ;)

-- dołączony post:

Obsada również wybrana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoho sztudent ale ty jesteś rozrzutny, ja tu zniżki dla sztudentów a ty po 2 grzałki i 5 świetlówek - a kto to zapłaci za ten prąd :D no tylko bogaty sztudent:D

Masz już kupione te 5rur T8 czy do każdej jest taki wkręcony starter w pokrywie czy też 2 elektroniczne - powinien być schemat jeśli pokrywa nie DIY. Pytałeś w innym temacie - czy ledy - no pewno dawno powinny być z cyklem dobowym na sterowniku Romka.:D


W tym kuble to tylko grys koralowy który chodził w starym roślinnym czy grys-nówka ze sklepu? czy jest jeszcze coś ze starego roślinnego w kuble? np rurki ceramiczne? abo cosik innego w podobie :D Matrixa??

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubeł jeszcze nie zasypany. Koral nówka (do roślinnego byłby bezuzyteczny), że starego mam ceramikę, ale bilogia tam martwa już dawno. Są niestety na statecznikach magnetycznych. Nie zamierzam świecić 5ciu ;) właśnie o co chodzi z tym matrixem? Kupić warto? Gdzie umieścić? Purigen też planuje, ale gdzie? Kubeł czy korpus narurowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.