Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam :D


Szykuje się do założenia akwarium 160l Malawi ( pierwsze w moim życiu w tym biotopie) i mam do Was ważne pytanie.


Czy w takim litrażu można zamontować tylko filtr wewnętrzny (jeżeli tak to jaki)? Niestety nie stać mnie na kupno dwóch filtrów zewnętrznego i wewnętrznego a jako że jestem kobietą również mam obawy nawet przez zalaniem mieszkania :D

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Tak, możesz połączyć oba filtry, wielu z nas stosuje, tak zwany filtr kasetowy, woda nie opuszcza zbiornika, więc jest bezpiecznie, a wydajność... działa u mnie w 72l, działa w moim 280l, działa też u chłopaków co mają 700+ :)

Odsyłam Cię do tematu o budowie filtra narożnego, oraz do tematu Deccorativo o kaseciakach.

Ewentualnie służę pomocą na priw.


Pozdrawiam

Opublikowano

Plezi ci odpowiedział - tak da się zrobić filtrację i to wspaniałą bo tanio i bezpiecznie.


To twój pierwszy post na naszym forum i pięknie cię witam Piękna Czarna Lady:D


My tu wszyscy hołubimy takie damskie kwiatuszki bo ich na naszym forum mało:(


Możesz liczyć na pomoc wielu z nas.


Znacznie by pomogło nam jak byś wpisała w swój profil miejscowość bo od razu wiadomo do kogo z doświadczonych najbliżej, a i o twojej kranówie może dowiemy się więcej.


Przemyśl też czy jest możliwość postawienia od razu większego akwarium i co cię powstrzymuje przed takim 720l:D :D

Jeśli powodem jest brak doświadczenia - to nie jest już żaden argument jak zawitałaś tutaj:D - pomożemy uniknąć błędów ( te 160l to pierwszy błąd:D )

i co ty na to?:D

Opublikowano

.....jasne ,że da się. Na allegro znajdziesz wiele filtrów w atrakcyjnych cenach. Większość z nich to są gąbkowe ( sama gąbka jako wkład filtracyjny)... Ale już Aquael Turbo to są filtry mechaniczno-biologiczne. Koledzy wyżej polecają Ci filtry kasetowe które mają tę zaletę w tym przypadku ,że nie rzucają się w oczy w tak małym akwarium, w przeciwieństwie do wspomnianych Aquel i spełniają role o którą pytasz. Każdy z nich będzie OK.. .. to tylko kwestia estetyki , kosztów i ewentualnych zdolności manualnych gdybyś chciała sama wykonać jak w przypadku kaseciaka.

Opublikowano

Filtr zewnętrzny od wewnętrznego różni się tak naprawdę tylko umieszczeniem.


Bezproblemowo działać i sprawdzać się będa wszelkie filtry gąbkowe.

Jeśli filtr jest mały, to prostu będziesz częściej go czyścić i wodę podmieniać w większej ilości.

Możesz kupić po prostu samą głowicę i dużą gąbkę do tego. Jedyna rada to szukaj filtru, który będzie miał dużo miejsca na materiał filtracyjny

Opublikowano

BlackLady92 polecam Ci posłuchać deccorativo co do wielkości zbiornika.

Jeżeli masz miejsce w domu i możliwość postawienia większego to tak zrób. Rybki będą miały więcej miejsca i będą mogły lepiej się rozwijać :D a koszt filtracji i tak raczej się nie zwiększy jeżeli zrobisz kaseciaka jak poleca Pleziorro i deccorativo.


Życze powodzonka ;)

Opublikowano

Skoro BlackLady92 nie stać na kupno dwóch filtrów to tym bardziej nie będzie stać na kupno baniaka >700l.


Na marginesie aquael turbo 2000 z gąbką ogarnie biologię i mechanikę oczywiście przy bardzo rozsądnej obsadzie.

Opublikowano
  lufa555 napisał(a):
Skoro BlackLady92 nie stać na kupno dwóch filtrów to tym bardziej nie będzie stać na kupno baniaka >700l.


Na marginesie aquael turbo 2000 z gąbką ogarnie biologię i mechanikę oczywiście przy bardzo rozsądnej obsadzie.



Planuje obsadę 2 samce i 5-6 samic Saulosi. A jeżeli bym się zdecydowała na akwarium 240l to już trzeba byłoby zaopatrzyć się w filtr kubełkowy? Nie planuje licznej obsady :D

Opublikowano

Jeśli pieniądze przeznaczone na kubeł wydasz na kaseciaka - koszt materiałów około 40zł + gąbka + pompa. To śmiało możesz na nim postawić 240 lub więcej litrów. A różnicę spożytkować na dodatkowy litraż.


ps.

Pompa do 240 to może być Atman 306 - za ~85zł z przesyłką, gąbka to będą jakieś groszowe sprawy.

Opublikowano
  lufa555 napisał(a):
Skoro BlackLady92 nie stać na kupno dwóch filtrów to tym bardziej nie będzie stać na kupno baniaka >700l.


Nikt nie wspomniał lufa o akwarium 700L. Przynajmniej Ja nie wspomniałem a deccorativo sobie zażartował najwyraźniej.


W akwarium 240 litrów jest już większy manewr nawet i na dekoracje i obsadę. Nawet z tego co pisze Plezzioro to filtracja nie wyjdzie wcale droższa :)


Koleżanka sama zdecyduje jak będzie chciała, po prostu jej podpowiadamy i wydaje mi się że podpowiedz kupna większego akwarium będzie rozsądniejsza.


Pozdrawiam :D

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.