Bezprym Opublikowano 17 Maja 2016 #11 Opublikowano 17 Maja 2016 Andrzej ale kolega nigdzie nie napisał że ma 2 odmiany saulosi, wręcz przeciwnie wymienił tylko same corale więc z tym krzyżowaniem to wyskoczyłeś jak Filip z konopi. Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Andrzej Głuszyca Opublikowano 17 Maja 2016 #12 Opublikowano 17 Maja 2016 Andrzej ale kolega nigdzie nie napisał że ma 2 odmiany saulosi, wręcz przeciwnie wymienił tylko same corale więc z tym krzyżowaniem to wyskoczyłeś jak Filip z konopi. .. ...przecież napisałem ,że się zamotałem.
egon44 Opublikowano 17 Maja 2016 #13 Opublikowano 17 Maja 2016 Wszyscy tu o przerybieniu a ja jakoś nie moge znaleść ilości ryb,Coś mi się zdaje że kolega michalniejest@ posiada typowy Malawi-mix ala zoolog... Dobrze by było jak by podał ile szt ryb danego gatunku posiada... wklej jakieś zdjęcie. Popieram również żeby kolega wkleił jakąś fotkę zbiornika bo tak to możemy tylko gdybać...
michalniejest@ Opublikowano 18 Maja 2016 Autor #14 Opublikowano 18 Maja 2016 Coś mi się zdaje że kolega michalniejest@ posiada typowy Malawi-mix ala zoolog... Dobrze by było jak by podał ile szt ryb danego gatunku posiada... Popieram również żeby kolega wkleił jakąś fotkę zbiornika bo tak to możemy tylko gdybać... Nie, żadnej rybki nie mam z zoologicznego ( część m.in od Pana z Świętochłowic. Chwilowo mało czasu ale zrobię zdjęcie jak najszybciej.
egon44 Opublikowano 18 Maja 2016 #15 Opublikowano 18 Maja 2016 Nie, żadnej rybki nie mam z zoologicznego ( część m.in od Pana z Świętochłowic.Akurat nie miałem na myśli z mixem jako typowy zakup z zoologa gdzie wcisną człowiekowi wszystko byle tylko zarobić ... Dokładnie chodziło mi o to że masz pomieszanego mixa z różnych gatunków ryb w twoim zbiorniku,które jest dla nich zdecydowanie za małe... Jak możesz to odpowiedz mi na dwa pytania mianowicie; Czy tą obsadę którą posiadasz zaproponował też tobie Pan z Świętochłowic,czy to twoje widzimisie bo dużo,ładnie i kolorowo? No i po ile szt ryb danego gatunku posiadasz? Ogólnie jeśli jesteś chętny na zmianę obsady na prawidłową ilość gatunków do twojego litrażu,to zapraszam do tego działu http://forum.klub-malawi.pl/obsada-akwarium-pyszczakami-f112.html ,bo już trochę schodzimy z tematu,i za chwilę moderator nas pogoni za OT ... Chwilowo mało czasu ale zrobię zdjęcie jak najszybciej.No mamy taką nadzieję ...
michalniejest@ Opublikowano 30 Maja 2016 Autor #16 Opublikowano 30 Maja 2016 Wrzucam obiecane zdjęcia link : http://imgur.com/a/BUVUx Oraz 2 filmiki : My Malawi Aquarium 250l - Moje Akwarium Malawi 250l - YouTube Karmienie pyszczaków z ręki - Cichlids feeding from hand - YouTube
LECHPL Opublikowano 30 Maja 2016 #17 Opublikowano 30 Maja 2016 Dobre to że jest wysoko, przynajmniej życie wypełnia całe akwarium.
michalniejest@ Opublikowano 1 Czerwca 2016 Autor #18 Opublikowano 1 Czerwca 2016 Jak możesz to odpowiedz mi na dwa pytania mianowicie; Czy tą obsadę którą posiadasz zaproponował też tobie Pan z Świętochłowic,czy to twoje widzimisie bo dużo,ładnie i kolorowo? No i po ile szt ryb danego gatunku posiadasz? Sam sobie wybierałem. Takie jakie mi podeszly z wyglądu. Pan że Świętochłowic nie maczal w tym palców. Sam na spokojnie sobie wybrałem. 7x Pseudotropheus Saulosi coral 7xlabidochromis Hongi sweden 7x Careleues yellow 7 albo 8 Pseudotropheus Eloghantus Chewere 7x Pseudotropheus sp polit 5x Aulonocara Jacobfreibergi EURECA RED Dobre to że jest wysoko, przynajmniej życie wypełnia całe akwarium. No to jest całkiem spoko, wcześniej miałem czarne tło z Bristolu i czarne łupki. Było zbyt mrocznie ponuro i czarno. Ryby plywaly tylko przy dnie więc postanowiłem wrzucić konkretny głaz i teraz całe akwarium jest zdecydowanie weselsze i bardziej dekoracyjne. Pewnie zbyt bajkowe dla wielu z Was(tak myślę). Wbrew pozorom nie mam problemów z utrzymaniem czystości ani nie zalegają nigdzie odchody. Skała mimo że porowata nie sprawia problemów a może się na niej osadzic też dużo bakterii więc same zalety moim zdaniem. Swoje też waży jakieś 25kg. Piasek to same okopy spokojnie z 8 dołków się naliczy głębokość około 10cm. Piasku jest w miarę dużo, póki co nie miałemwproblemów z żadnymi plagami glonów. Przy zmianie oświetlenia na zimne szyby zachodzie takim bordowym glonem w zasadzie nalotem żadnych nitek ani nic w tym stylu po prostu jakby ktoś psiknal lekko sprejem, a obudowa turbiny fioletowym-purpurowym nawet. I tylko szyby i turbina, na piasku nic, na kamieniach nic. Wrocilem do cieplego standardowego oswietlenia i problem znikl. Ladnie tez wyglada jak ryby żeruja i skubia skale czy wlasnie szyby. Szczególnie Eloghantusy. Wszystkie wyloty z filtrów mam na jednym rogu i po czasie znalazłem optymalne ustawienie tak że wszystkie brudy wracają do filtra. Posadzilem nurzańce i z prawej strony się przyjęły z lewej powiedzmy pół na pół głównie ryby pogryzly ale widzę że dorastają nowe i z czasem powinno ładnie zarosnąć i zakryć filtry. Gąbki chyba te najrzadsze ale dzięki temu nie zapycha mi filtra w parę dni. Nie chcę mi się już eksperymentować.
egon44 Opublikowano 1 Czerwca 2016 #19 Opublikowano 1 Czerwca 2016 Sam sobie wybierałem. Takie jakie mi podeszly z wyglądu. Pan że Świętochłowic nie maczal w tym palców. Sam na spokojnie sobie wybrałem. Ryby nie tylko wybiera się pod względem wizualnym,ale też temperamentem zachowania,oraz preferencji żywieniowych... 7x Pseudotropheus Saulosi coral 7xlabidochromis Hongi sweden 7x Careleues yellow 7 albo 8 Pseudotropheus Eloghantus Chewere 7x Pseudotropheus sp polit 5x Aulonocara Jacobfreibergi EURECA RED Obsada ewidentnie do redukcji,bo masz ryb zdecydowanie za dużo jak na twój litraż... Trzy gatunki to już max,co możesz w nim trzymać... Sorki za OT... 1
michalniejest@ Opublikowano 1 Czerwca 2016 Autor #20 Opublikowano 1 Czerwca 2016 Oczywiście jestem świadomy redukcji obsady i gatunków.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się